İçeriğe Yönlendir

Mr Sonucumu İnceleyecek Nörloji Uzmanı Var Mı?

Ali Karadağ

Recommended Posts

Ali Karadağ

Merhaba,

Yaklaşık 3 yıl önce yoğun baş ağrısı şikayeti ile gittiğim hastahanede sırasıyla Röntgen, Tomografi, Kontrastlı MR çekildim ve süreç içerisinde doktor "bir şey görüyorum ama ne olduğundan emin değilim" deyip en son 10mm çapında bir iyi huylu tümör olduğunu söyledi.

Düğün telaşı ile atlattık unuttuk gitti, ara ara çok yoğun baş ağrısı çekiyorum Migren hastasıyım fakat son günlerde ağrılarım artınca (artık çocuk da olunca duygusallaşıyor insan tabi) tekrar doktora gittim ve eski rapora bakara "3 yıldır neden kontrole gelmedin!" azarından sonra tekrar MR çektirdim.

MR sonucu sabah çıktı ve doktora gösterdiğimde 3mm büyüme olduğunu, tümörün iyi huylu olduğunu, sadece yüzdeki ben gibi orada durduğunu söyledi.

İçim rahat etmedi, bu teşhisin doğruluğunu teyit etmek istiyorum. Bu konuda yardımcı olabilecek biri var mıdır?

Saygılarımla

Yorum bağlantısı
Misafir

Geçmiş olsun Ali.. İnşallah sorun sıkıntı çıkmaz. Tümör iyi huyluysa ve ağrılarının sebebi değil ise,

Son zamanlarda kilo aldın mı?

Başın ağrıdığında hemen tansiyonunu ölçtürdün mü?

Kiloya bağlı damarlarda yağlanma (trigliserid yüksek olması) ve kan akışının yavaşlaması sonucu, özellikle yağlı/ tuzlu yiyeceklerden sonra bu ağrılar oluşuyorsa tek çare kilo vermek(miş)

Bende 5 senedir ara ara şiddetli baş ağrısı çekiyorum. 2 majezik kesmiyor. Mr falan çektirmedim ama tansiyon takibi yaptırdım. Sebep yüksek tansiyon. Bir doktor kilo ver dedi. Biri "bende trigliserid 10 yıldır 900 üzeri, bişi olmaz aynen devam" dedi. Ben tercihimi 2. doktordan yana kullandım ve aynen devam.  :biggrin:  :fiuw:  Allah korusun..  :flowers:

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Geçmiş olsun Ali.. İnşallah sorun sıkıntı çıkmaz. Tümör iyi huyluysa ve ağrılarının sebebi değil ise,

Kiloya bağlı damarlarda yağlanma (trigliserid yüksek olması) ve kan akışının yavaşlaması sonucu, özellikle yağlı/ tuzlu yiyeceklerden sonra bu ağrılar oluşuyorsa tek çare kilo vermek(miş)

Bende 5 senedir ara ara şiddetli baş ağrısı çekiyorum. 2 majezik kesmiyor. Mr falan çektirmedim ama tansiyon takibi yaptırdım. Sebep yüksek tansiyon. Bir doktor kilo ver dedi. Biri "bende trigliserid 10 yıldır 900 üzeri, bişi olmaz aynen devam" dedi. Ben tercihimi 2. doktordan yana kullandım ve aynen devam.  :biggrin:  :fiuw:  Allah korusun..  :flowers:

Damarlarında castrol magnatec dolanıyor :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Abi bende dün ilk kez tansiyon sorunu yaşadım. oruç vs olduğunda düşme yaşıyordum ama ilk kez yükseldi. 16/11 olmuş Enseme öküz oturdu sandım :D sarhoş gibi salladı beni resmen :yildizlar:  :kutlama: . Limonlu su ve enseye buz takviyesi ile düşürdüm ama inanılmaz bi protein aldık dün sanırım ona bağlı oldu 3 arkadaş Tansiyonlar oynadı.  :s

tarihinde Samet Daz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

Damarlarında castrol magnatec dolanıyor :D

:p  :D 1 şişe würth atayım da kendime geleyim bari..  :D

Abi bende dün ilk kez tansiyon sorunu yaşadım. oruç vs olduğunda düşme yaşıyordum ama ilk kez yükseldi. 16/11 olmuş Enseme öküz oturdu sandım sarhoş gibi salladı beni resmen. Limonlu su ve enseye buz takviyesi ile düşürdüm ama inanılmaz bi protein aldık dün sanırım ona bağlı oldu 3 arkadaş Tansiyonlar oynadı. 

E bi zahmet Samet.. O öküz ensene değil de midene otumuştur bence. O kadar yemek vs den sonra. Bi zahmet iç limonlu suları yani..  :D Geçmiş olsun. Dikkat et kendine.  :flowers:

Yorum bağlantısı
Misafir

:p  :D 1 şişe würth atayım da kendime geleyim bari..  :D

E bi zahmet Samet.. O öküz ensene değil de midene otumuştur bence. O kadar yemek vs den sonra. Bi zahmet iç limonlu suları yani..  :D Geçmiş olsun. Dikkat et kendine.  :flowers:

eyvallah abi :D Sanırım artık yaşlanıyorum 30 a ne kaldı ki şurda :D

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Ali gönder raporları bana

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

Çok çok geçmiş olsun. İçinizi ferah tuttun rabbim şifasını verir.

Benim hanımında çok fazla baş ağrıları vardı, MR tomografi derken beyinde şah damar sapında Baloncuk tespit edildi. 1 sene önce anjijyo yöntemi ile ameliyat oldu. Çok şükür çok çok iyi artık.

Bence iyi bir doktor araştırıp bulun ve tedavinizi olun.

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Geçmiş olsun  

tarihinde Doğuş Bağ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Geçmiş olsun. İnşallah birşey çıkmaz

Yorum bağlantısı
Misafir

Gecmis olsun Alicim. Ihmal etmekkte fayda var. Saglik herseyin ustunde.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör

Geçmiş olsun Ali. İhmale gelecek bir konu değil. Doktor gerekli  bilgileri verir . Anladığım kadar takibi gerekiyor. Sakın ihmal etme.

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

kardeşim sonuçlar çıkmış demek konuşmuştuk iyi huylu olmasına sevindim lakin. tedirgin oldum yaa bence Tekrar bir kontorol şart daha iyi bir yerde bir der Ersel abi istemiş raporlar yolla bence ilgilenir biliyorsun haberleşiriz ararım seni bende hastanedeydim konuşamıyorum çok kötüydüm arayamadım seni ses yok bende 

Yorum bağlantısı
Misafir

kardeşim sonuçlar çıkmış demek konuşmuştuk iyi huylu olmasına sevindim lakin. tedirgin oldum yaa bence Tekrar bir kontorol şart daha iyi bir yerde bir der Ersel abi istemiş raporlar yolla bence ilgilenir biliyorsun haberleşiriz ararım seni bende hastanedeydim konuşamıyorum çok kötüydüm arayamadım seni ses yok bende

Size de gecmis olsun Okan Bey.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

Geçmiş olsun, ihmale gelmeyecek bir durum.

Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

Sanırım hemanjim dediler. Eğer renkli yani ilaçlı tomografiyse bu orada rahatlıkla görülür. Bundan sonra bu hemanjiomun gidişi önemli. Yani 3-4 aylık periodda tekrar tekrara mr çektirip büyüyüp büyümediğine bakılacak. Eğer ki bu kitle büyüyorsa ona göre önlem alınacaktır. Ama şu anda hemanjiomsa korkulacak birşey yok. Baş ağrısı başa gerçekten bela. Kullanacağınız ağrı kesicilerde de dikkatli olmalısınızki ileride miğdede sorun yaşayamayın. Uzun salınımlı ağrı kesicileri tercih edin. Bu söylediklerim hastalarımızda gördüklerimiz tecrübelere dayanır. Doktor falan değilim. Ama bu hemanjiomdan bende de var karaciğerde. Yıllardır orada duruyor :biggrin:   

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ali geçmiş olsun. acil şifalar.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...