İçeriğe Yönlendir

Kangoo Direksiyon Sertliği

Köksal Yılmaz

Recommended Posts

Köksal Yılmaz

Selamlar abiler dostlar,

Bizim kangoonun direksiyonu hidrolik olmasına rağmen bana ağır geldi. Bu kıyaslamayı da focus ile yapınca hissettim. Aynı şekilde arkadaşta 2009 sümbül var babasında da 2.5 focus o da aynı farkı bariz hissetmiş. Focusa göre daha hafif olmasına ve daha ince yanak lastik kullanmasına rağmen daha sert olması garibime gitti. Yağını yenilesek yumuşar mı? Fikir ve görüşlerinizi bekliyorum :flowers:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Köksal bey,

O dönem Renault'ların direksiyonları elektrik destekli olmadığından biraz ağır maalesef. Tabii ki hidrolik değişimi bir nebze rahatlatacaktır ancak çok bir şey beklemeyin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Hop :)

Direksiyon motorü dc ise normal, eğer fırçasız dc ise pompa bozuk Köksal

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)

Abi fırçasızdır o ben 6 yıldır fırça kullanmıyorum arabada :D

Bakınca anlaşılır mı yoksa akşam gelmişken senin ışın kılıcıyla mı bakarız :)

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

Abi R19 vardı bende. Direk elektrikli Servet Abinin dediği gibi. Fırçaları kopuyordu. Çok kez elektrikçiye lehim yaptırdım. En son kömürlerini(fırçalarını) değiştirip gümüş kaynağı yapınca kopma bitti.

Çok sıkıntı çıkarmıştı pompası bana.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Abi elektrikli mi? Şirket araçlarımızda elektrikli yoktu?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Hepsi elektrikli. Araç motorundan bağımsız dc Motor ve pompa var.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Pompa arızalı tamiri mümkün

Servet abi yerini tarif etti bi ara incelicem. Öyle aşırı sert değil focusa göre sert. Çevirirken kayış sesi gelmiyor sadece sonuna kadar çevirirsem kayış sesi geliyor ki bu normal diye biliyorum.
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Kayış sesi alternatorden dolayı. Motor fazla akım çekip şarj dinamosunu zorluyor. Voltaj düşerse de direksiyon sertleşiyor

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

65'likler de demek ha. Bilmiyordum valla :shok:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Lütfen, konumuz fransıarı gelişmiş teknolojisi

Naylon diye de makara yaptık ama kangoo tamponlar hariç metal yahu, ben çamurluklar plastik sanıyordum.
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Naylon diye de makara yaptık ama kangoo tamponlar hariç metal yahu, ben çamurluklar plastik sanıyordum.

Clio3 ve Megane2'lere özel o :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 5 yıl sonra...
H.Caner Aydın
Servet Aydın yazdı:
Sani Gerşon yazdı:

Merhaba, 2010 model (eski kasa) Renault Kangoo aracım var. 1.5 dci Authentique paket. Aracın direksiyonunda ciddi bir ağırlık var, direksiyon pompasının hidrolik sağlamadığını düşündüm, yetkili servis de kontrol etti ancak sorun tespit edemedi. Ayrıca sorduğumda elektirkli olmadığını söyledi pompanın. Sizin mesajınızı görünce sormak istedim, kesin elektrikli mi diyorsunuz? Servis neden değil dedi acaba 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Bu kasa ise direksiyon simidi altında servo motor var. Önceki kasa ise tampon içinde gömülü dc motorlu hidrolik pompa tahrikli motor var. 68bc4d6b9bca15660ab3e3e8286ccc8c.jpg

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Bizim 2004 kasa 1.5 dci de geçenlerde bi ağırlaşma oldu hid dir yok gibi. Kart/sensör/soket gibi bişeyi değişti 40-50 tl lik bi parça ama yağı filan da değişti o ara araç başında değildim babamın anlattığı. Usta da güzel öpmüştü 200 tl işçilikle

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Tampon iniyor sök tak 200 normal
Yok abi, sol ön lastik ve davlumbaz sökülüyor sadece. Pompa hemen orda daha önce de komple değişmiştik. Baştan işçilik fiyatını söylemesinden anlamalıydık ama sanayide mecbur kalınca göz görmüyor o anda
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...