İçeriğe Yönlendir

Japon Arabası Alsam Pişman Olurmuyum?

Bora Yetkin
Çözüme git Servet Aydın tarafından,

Recommended Posts

Bora Yetkin
(düzenlendi)

Selam herkese;

Mevcut tüm markaları test ettikten sonra Focus 1.5Tdci pws Titanium almaya karar verdim.Donanımla beraber 100bin tl'yi geçer fiyat.

Focus'a bu kadar para verilir mi bilemiyorum.Yeni honda civic sedan ve Mazda3 dizel otomatik beklesem mi,pişman eder mi?servisin az olması,yedek parça vs emin olamadım.

Ne derseiniz?

tarihinde Bora Yetkin tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Selam herkese;

Mevcut tüm markaları test ettikten sonra Focus 1.5Tdci pws Titanium almaya karar verdim.Donanımla beraber 100bin tl'yi geçer fiyat.

Focus'a bu kadar para verilir mi bilemiyorum.Yeni honda civic sedan ve Mazda3 dizel otomatik mi beklenir mi,pişman edermi servisin az olması,yedek parça vs emin olamadım.

Ne derseiniz?

Mazda 3 lerin alt yapısı Focus zaten, Hondaların motorları ve şanzumanları başarılı ancak performans olarak biraz geride kalıyorlar bence. İkisinde de servis ve parça problemi yaşamazsınız,  Honda zaten başarılı Mazda da eski Mazda değil..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Bora Yetkin

Cmax düşünün birde

C-max bana göre değil.teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Semih İzgi
(düzenlendi)

Yeni Mazda 3 ün dizel haberi var mı? . Tasarım konusunda gözümü alamadığım bir model.  Dizel opsiyonu gelecekse 2 3 fazla olsun yeni mazda3 olsun. 

New-2014-Mazda-3-hatchback.jpg

tarihinde Semih İzgi tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Bora Yetkin

Focus'a 100 bin tl verilir mi sizce?Eşim de qashqai diye başımın etini yiyor ikisi arasında gidip geliyoruz bakalım ne olacak.

Bu bütçeye en güzel tercih 1.6 tdi dsg golf bence :)

Hocam hep korkuttular dsg şanzıman yüzünden:)

o nedenle pek yanaşmıyorum dsg li araçlara.

Yeni Mazda 3 ün dizel haberi var mı? . Tasarım konusunda gözümü alamadığım bir model.  Dizel opsiyonu gelecekse 2 3 fazla olsun yeni mazda3 olsun. 

New-2014-Mazda-3-hatchback.jpg

Bu sene gelecek diye biliyorum dizel otomatik.

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Mazda 3 lerin alt yapısı Focus zaten, Hondaların motorları ve şanzumanları başarılı ancak performans olarak biraz geride kalıyorlar bence. İkisinde de servis ve parça problemi yaşamazsınız,  Honda zaten başarılı Mazda da eski Mazda değil..

Yeni mazdalar da focus altyapisi mi kullaniyor? Bir yerde skyaktiv projesi ile forddan altyapi, peugeottanda motor almayi durdurup özüne dönmek istiyor diye okumustum sanki ama emin olamadim simdi :unsure2:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

fiyat listesinde var..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bora Yetkin

Beklentilerinize bağlı.

Mükremin abim durumumu özetliyeyim ben size.

2014 fiestam var takasa verip ötv indirimli biraz daha büyük araç almak istiyorum.Genelde şehir içinde olduğumdan ve ötv'siz alacağımdan dolayı dizel otomatik olmasını istiyorum.Hatchback tercih ediyorum.

Test ettiğim arabalar içerisinde en beğendiğim mazda 3 oldu ama onunda dizeli yok diye alamadım.Neden focus dersek elimdeki fiesta'ya en iyi fiyatı ford veriyor.Hanım sözü dinleyip qashqai mi alsam ford mu mazda mı derken çorba oldum sayın abim:)

fiyat listesinde var..

Ben göremedim listede??

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Yeni mazdalar da focus altyapisi mi kullaniyor? Bir yerde skyaktiv projesi ile forddan altyapi, peugeottanda motor almayi durdurup özüne dönmek istiyor diye okumustum sanki ama emin olamadim simdi :unsure2:

Firma kimin ki özüne dönecek ?  ;)

Mükremin abim durumumu özetliyeyim ben size.

2014 fiestam var takasa verip ötv indirimli biraz daha büyük araç almak istiyorum.Genelde şehir içinde olduğumdan ve ötv'siz alacağımdan dolayı dizel otomatik olmasını istiyorum.Hatchback tercih ediyorum.

Test ettiğim arabalar içerisinde en beğendiğim mazda 3 oldu ama onunda dizeli yok diye alamadım.Neden focus dersek elimdeki fiesta'ya en iyi fiyatı ford veriyor.Hanım sözü dinleyip qashqai mi alsam ford mu mazda mı derken çorba oldum sayın abim:)

Ben göremedim listede??

Sky-d olanlar dizelmiş.. 

Yeni geliştirilmiş SKYACTIV-G 1,5 litre, çok daha iyi yakıt tasarrufu sağlayan, hafif ve kompakt bir benzinli motordur.

SKYACTIV-G 1,5 litre motorumuzu, altı ileri SKYACTIV-DRIVE otomatik veya altı ileri SKYACTIV-MT manuel şanzıman ile tercih edebilirsiniz. SKYACTIV-G 1,5 Euro 5 emisyon standartları ile uyumludur. 

Olağanüstü derecede verimli ve temiz SKYACTIV-D 1,5 litrelik dizel motor, birinci sınıf yakıt ekonomisi ve performansı sunar. Motor, daha küçük bir motorla ilişkilendirilen daha yüksek soğutma kaybına karşı koyacak genişletilmiş bir homojen zayıf yanma aralığı, daha az mekanik direnç ve yeni bir yalıtım teknolojisi sunar.

http://www.mazda.com.tr/modeller/yeni-mazda3-sedan/ozellikler/performans/

Firma kimin ki özüne dönecek ?   ;)

Ortaklığı bitirmişler ama bana haber vermedikleri için bilmiyormuşum..  :angry:  :blush:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
(düzenlendi)

Bu kadar para verecekseniz volvo v40 alın derim ben 3 ünden de daha kaliteli bir araç 

hem hemen hemen tüm parçaları ford y.parça sıkıntısıda çekmezsiniz. Kalite sağlamlık hemsini satın almış olursunuz

tarihinde Murat Öngür tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Bora Yetkin

Firma kimin ki özüne dönecek ?   ;)

Sky-d olanlar dizelmiş.. 

Yeni geliştirilmiş SKYACTIV-G 1,5 litre, çok daha iyi yakıt tasarrufu sağlayan, hafif ve kompakt bir benzinli motordur.

SKYACTIV-G 1,5 litre motorumuzu, altı ileri SKYACTIV-DRIVE otomatik veya altı ileri SKYACTIV-MT manuel şanzıman ile tercih edebilirsiniz. SKYACTIV-G 1,5 Euro 5 emisyon standartları ile uyumludur. 

Olağanüstü derecede verimli ve temiz SKYACTIV-D 1,5 litrelik dizel motor, birinci sınıf yakıt ekonomisi ve performansı sunar. Motor, daha küçük bir motorla ilişkilendirilen daha yüksek soğutma kaybına karşı koyacak genişletilmiş bir homojen zayıf yanma aralığı, daha az mekanik direnç ve yeni bir yalıtım teknolojisi sunar.

http://www.mazda.com.tr/modeller/yeni-mazda3-sedan/ozellikler/performans/

Ortaklığı bitirmişler ama bana haber vermedikleri için bilmiyormuşum..  :angry:  :blush:

Hoppaa 4x4 mü yazıyor orada?:)

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Hoppaa 4x4 mü yazıyor orada? :)

Cx-3 evet de ben niye oraya bakmıyorum.. :D Servet Aydın biraderimiz aldı cx-3 anlata anlata bitiremiyor.. :D

Bu durumda mazda 3 dizel versiyonu yok hala.. Arıyorum şimdi, distribütörü iptal edip kendimiz geliyoruz dediler dizel mazda 3 yok, olmaz olmamalı..  :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bora Yetkin

Hoppaa 4x4 mü yazıyor orada? :)

Abi cx-3 müş o,yaz sonu geliyormuş mazda 3 dizel:))

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Abi cx-3 müş o,yaz sonu geliyormuş mazda 3 dizel:))

88 bin liraya 4 çeker dizel araba, gayet mantıklı aslında..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Ben qq tercih ederdim, yüksek sürüş yenge için de kolaylık olur.

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Volvo s40 croscountry otv'siz cok fark ediyor mu rakipelere gore?

Saygilarimla.

Çok güzel araba. Ilerde almayı düşündüğüm bir araç.
Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir

Biraz küçük olmakla birlikte Cx-3 o fiyata çok daha alınası bence.

Yorum bağlantısı
Bora Yetkin

Volvo s40 croscountry otv'siz cok fark ediyor mu rakipelere gore?

Saygilarimla.

V40 Cross Country D2 Premium 106.780 listesi 73.641 ötv'siz fiyat.Tabi iskonto vardır mutlaka.Donanımları hakkında hiç bilgim yok ..

Ben qq tercih ederdim, yüksek sürüş yenge için de kolaylık olur.

qashqai de 130 beygir dizel otomatik sky pack 114.060tl çık ötv'yi= 78.662tl.olabilir ama dizel kuga gelirse ortalık karışır bizim evde:)

Bu kadar para verecekseniz volvo v40 alın derim ben 3 ünden de daha kaliteli bir araç 

hem hemen hemen tüm parçaları ford y.parça sıkıntısıda çekmezsiniz. Kalite sağlamlık hemsini satın almış olursunuz

Kafamda lüx diye canlandırdığım için hiç bakmadım volvo'ya.Otokoç satıyor bakılabilir aslında.

Yorum bağlantısı
Osman Uslu
(düzenlendi)

Evet Mazda 3 Focus alt yapısını kullanan bir araç. Bu nedenle yol tutuşu hiç fena değil.

1.5 skyactiv motorları bildiğim kadarı ile turbosuzdu. Atmosferik motor yani.

Bu yüzden rakiplerine göre performansı biraz daha düşüktür.

Ama beklediğiniz dizel modelinde turbo var mı bilmiyorum.

Bence turbolu ise dizel motor seçeneği düşünülebilir.

Ancak Mazdanın sitesinde araç oluşturma seçeneğinden aracı oluşturmaya başladığınız zaman fiyatı hiçte düşük olmuyor.

En pahalı renk 1600 TL En pahalı jant 1674 TL bunun gibi bir çok seçenek var. (mazda 3 hatcback için konuşuyorum)

Beğendiğiniz Focustaki özellikleri Mazdanın sitesinde araca ekleyerek tahmini bir fiyat elde edebilirsin.

İkisi hemen hemen aynı fiyat olacak gibi geliyor bana ama genede denemek lazım.

İki araçta aynı fiyatı bulursa yada yakın fiyatlar çıkarsa Focus daha mantıklı bir seçenek olur gibi geliyor bana.

2014 Aralık ayında sıfır Passat almıştık 1.6 TDI DSG 120 HP Comfortline 106000 TL ye

Şimdi ne kadar oldu rakamlar onu bilemiyorum ama. 

http://www.mazda.com.tr/konfigurator/?locale=tr-tr&vehicle=M3&bodyStyle=2400&baseUrl=../car-config-html5/&bodyType=hatchback&grade=motion&engine=SKYACTIV-G%201.5%20120PS%20MT|6%20ileri%20manuel#baseVehicleId=BHS3EAJ&colour=41V&wheel=B45B-V3-810_-CN&trim=BV0&navigationType=grade

tarihinde Osman USLU tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sedat Ünsal

işin içinde ötv yoksa dizel 1.6 dsg passat yada a3 sedan alın. sizin açınızdan 5 sene sonra kaybınız az olur.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Misafir

Skyaktive ekonomik bir motor. Performansini bilmiyorum ama ekonomisi ile gundem yapildi bu motor icin.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Misafir
Bu konu kapalıdır.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...