İçeriğe Yönlendir

Muayene Kağıdı Eksikmiş..

Muzaffer Uysal
Çözüme git Misafir tarafından,

Recommended Posts

Muzaffer Uysal

Merhaba,

Aranıza yeni katıldım. Aracı satın alalı uzun zaman oldu ve bu aralar yapılan sık çevirmelerden dolayı ruhsatta "Muayene kağıdının" eksik olduğunu söyledi trafik polisi ve bir iki laf ile geciktirdik o an..

Ne yapmamız lazım, ne gibi sorunlar ile karşılaşırım ?

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Nasıl yani ? aracın muayenesi mi yok.. yoksa muayenenin yazılacağı bölüm mü yok..

Yorum bağlantısı
Muzaffer Uysal
(düzenlendi)

571965c75488d241b556e5f140c99e8a.jpg

bu kağıt yok ruhsatta..

Ekleme: Araç muayeneli Haziran'da muayenesi var.

tarihinde Muzaffer Uysal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Misafir
(düzenlendi)

Fotoğraf gözükmüyor; eğer Tüvtürk'ün verdiği belge ise pek önemi yok, ama ruhsatın muayene sayfası kayıp ise randevu alarak en yakın emniyet müdürlüğüne gitmeniz gerekiyor. Bu işlemi 3 hafta önce yaptım, gereken belgeler şu şekilde;

Dilekçe

Kimlik fotokopisi

Sigorta fotokopisi

108 TL

Ertesi gün ruhsatınızı teslim ediyorlar.

Söylediklerim bu belge için geçerli;

trafik2.jpg

tarihinde Murat Yılmaz. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Muzaffer Uysal

Fotoğraf gözükmüyor; eğer Tüvtürk'ün verdiği belge ise pek önemi yok, ama ruhsatın muayene sayfası kayıp ise randevu alarak en yakın emniyet müdürlüğüne gitmeniz gerekiyor. Bu işlemi 3 hafta önce yaptım, gereken belgeler şu şekilde;

Dilekçe

Kimlik fotokopisi

Sigorta fotokopisi

108 TL

Resim Linki: https://store.donanimhaber.com/57/19/65/571965c75488d241b556e5f140c99e8a.jpg

Evet ondan bahsediyorum. Fakat ruhsat kardeşimin üzerinde o da Edirne'de.. Oradan alma şansı var mı ruhsat İstanbul'da ?

Bir de bu belge eksik olsa zararı var mı ?

Yorum bağlantısı
Muzaffer Uysal

Ruhsatı ve sigortayı kargo ile gönderin oradan halletsin. Evrak eksik olduğu için ceza kesilebilir.

Ruhsata gerek var mı ki..? Sigortanın fotokopisini resim olarak ona atarım, çıktı alır diye düşünüyordum ama :)

Yorum bağlantısı
Misafir

Ruhsata gerek var mı ki..? Sigortanın fotokopisini resim olarak ona atarım, çıktı alır diye düşünüyordum ama :)

Ruhsat olmadan emniyet işlem yapar mı sizce :)

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Hazirana kadar sorun olacağını sanmıyorum.. Haziranda ki muayene bahsettiğiniz eksik olan kağıda işlenecek..

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

en kötü ihtimal,ruhsatın 2 parçasını da kaybettim desin,bir yerine iki evrak parası ödetyip yenilesin.siz bişey yollamazsınız o zaman.

Yorum bağlantısı
Gökhan Ünal

Dilekçe

Kimlik fotokopisi

Sigorta fotokopisi

108 TL

Söylediklerim bu belge için geçerli;

sadece bu belgeler ile veriyorlar demi ruhsatı,babamın arabasının da yok bu sayfası.tam net bilgi alamadım kimisi muayene istasyonundan bi kağıt alacaksın vs falan dedi 

Yorum bağlantısı
Misafir

sadece bu belgeler ile veriyorlar demi ruhsatı,babamın arabasının da yok bu sayfası.tam net bilgi alamadım kimisi muayene istasyonundan bi kağıt alacaksın vs falan dedi 

Ben bu belgeler ile aldım, ekstra olarak bir formda orada doldurdum.

Yorum bağlantısı
Muzaffer Uysal

O zaman ben belgeyi Hazirana kadar almıyorum sıkıntı olmayacaksa :)

Yada kargoyu beleşe getirme yolları aramalıyım :D

Yorum bağlantısı
Misafir

O zaman ben belgeyi Hazirana kadar almıyorum sıkıntı olmayacaksa :)

Yada kargoyu beleşe getirme yolları aramalıyım :D

Kargo bir şey tutmaz gidiş geliş 10 TL 

Yorum bağlantısı
Muzaffer Uysal

Herkesin yorumu için teşekkür ederim. Sizlerle daha sık vakit geçirmek dileği ile :)

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Muzaffer Uysal

Konuyu açtığımda beri çıkartmadım fakat muayene tarihi geldi mecburi çıkartıcaz Randevu zorunluluğu var mı bu belge için?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ilçeden ilçeye değişiyor. en iyisi ruhsat nereye bağlı ise o şube sitesinden bakın

Yorum bağlantısı
Muzaffer Uysal

Ve birsey soracagim. Bu belgesiz arac muayene gider mi ?

Cunku emniyetten randevu aldigimda altta "Sigorta ve muayene zorunluluğu bulunmaktadır." Yaziyor.

Fena çelişki bi durum yardimci olur musunuz

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...