İçeriğe Yönlendir

Kisa Vadede Para Değerlendirmek

Tuncay Arslan

Recommended Posts

Tuncay Arslan

Kısa vadede şuan doların yükselmesi için bir sebep yok gibi gözüküyor ama mayıs ayında işler değişebilir, ancak sonbahar ve yıl sonuna kadar araba almam derseniz dolar alın derim, işler tepetaklak gidecek gibi gözüküyor 3,10 lar 3.15 ler dolarda hayal değil, merkez başkanı değişti muhtemelen nisan ayı içerisinde piyasalara güç gösterisi yapmak adına faizi azımsanmayacak bir miktarda indirecekler ilk başta iyi karşılanır ama FED faizi arttırıyorum ben dediği anda paparayı yeriz ki gidişatta bu yazdıklarımın olacağı yönünde, şahsen ben dolardan çıkmadım çıkmayıda düşünmüyorum ama dediğim gibi kısa vadede dolardan beklentiniz olmasın.

Ekonomi haberi dinliyor gibi oldum  :) Elimdeki para bir ay ya kalır ya kalmaz.

Yorum bağlantısı

Ekonomi haberi dinliyor gibi oldum  :) Elimdeki para bir ay ya kalır ya kalmaz.

Hergün çok yakından takip ede ede bana da bulaştı biraz  :)

Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

Yapı kredi %12 küsür veriyor aylık vadeli hesaba

Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Boşta dursun kısa zaman için uğraştığınıza değmez...

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

1 ay vadeli yatırın dursun.  ancak 1 ay dolmadan parayı kullanma durumu olursa yakarsınız faizi bu da iyi olmaz. Bu yüzden En para günlük faiz veriyor en mantıklısı. Diğer b tipi fonlara göre daha yüksek getirisi olur. Ayrıca 3-5 günde bir yapılacak repodan da daha mantıklı olur. 

Yorum bağlantısı
Yasir Baş

Kısa vadede garanti olan yöntemlerden birini seçmek azda olsa paranızın değer kaybetmesini engelleyecektir. Bende Doğuş Bey gibi uzun vadede dolarcıyım :biggrin:

Yorum bağlantısı
İbrahim Halil Geloğlu

bir aylık faiz.  herkes parasını vadeli yatırsa faizler de düşecek ama inanç gereği yatırmıyorlar bu nedenle ülkede tasarruf yok.

Ben kredi ve kredi kartı kullanıyorum ama vadeli hesaba karşıyım.

Yorum bağlantısı
Hamit inan

Altın al. Akşam yatmadan önce keseyi aç şıngırdat. Yüzünde tatlı keyif, vücudunda müthiş bir rahatlama hissedersin :D

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil

Faize yatırmayın derim kısa uzun fark etmez kazandırır belki ama sadece bu dünyada, diğer dünyada neler kaybettiğinizi ancak Allah bilir.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

günlük faiz veren bankalar var internet üzerinden kolayca açılıyor hesaplar.  vade derdi olmadan, öyle değerlendirin.

Yorum bağlantısı
Ufuk Aydın

En garantisi en temizi. Enpara.com . Günlük faiz veriyor.

Yorum bağlantısı
Tuncay Arslan

Yapı kredi %12 küsür veriyor aylık vadeli hesaba

Bir aya kalmadan alırım sanırım arabayı.

Boşta dursun kısa zaman için uğraştığınıza değmez...

ri bu da iyi olmaz. Bu yüzden En para günlük faiz veriyor en mantıklısı. Diğer b tipi fonlara göre daha yüksek getirisi olur. Ayrıca 3-5 günde bir yapılacak repodan da daha mantıklı olur. 

Haklısınız, belki arabanın alım satım plaka masraflarını çıkartırız.

Kısa vadede garanti olan yöntemlerden birini seçmek azda olsa paranızın değer kaybetmesini engelleyecektir. Bende Doğuş Bey gibi uzun vadede dolarcıyım :biggrin:

Evet maksat boşa beklemesin, ne kadar olursa.

Ben kredi ve kredi kartı kullanıyorum ama vadeli hesaba karşıyım.

vadeli hesap yerine altın hesabı ya da döviz mantıklı ama 3 vakte kadar para kalmaz bende  :)

Altın al. Akşam yatmadan önce keseyi aç şıngırdat. Yüzünde tatlı keyif, vücudunda müthiş bir rahatlama hissedersin :D

Akşam yatmadan balkondan arabaya bakıyorduk şimdi kese şıngırdatırız. Altın alınca hanım bozdurup araba aldırmaz  :)

Dolar alınır.

Kısa sürecek ya develüasyon zamanı olsa kısacık sürede bile kar ettirirdi.

Kısa vadeli fon

Olabilir.

Faize yatırmayın derim kısa uzun fark etmez kazandırır belki ama sadece bu dünyada, diğer dünyada neler kaybettiğinizi ancak Allah bilir.

Haklı olabilirsiniz ama, işte..

günlük faiz veren bankalar var internet üzerinden kolayca açılıyor hesaplar.  vade derdi olmadan, öyle değerlendirin.

İnteraktifim var iki bankada onlara bakıyorum şimdi.

En garantisi en temizi. Enpara.com . Günlük faiz veriyor.

Reklamlarda görüyordum ama param olmadığımdan hiç ilgimi çekmiyordu  :)

Köksal Hocam, bu karikatür 10 yıldır arşivimde durur hep gülerim  :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Bankacının verdiği cevaba bak ya :)

Genelin aksine hiç anlamam fondan-borsadan, kendi işimi bilir yaparım kanka, gerisi hiç ilgimi çekmiyor. Detay işi daha çekici :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mithat Tuğrul

B tipi fon alırsanız günlük faiz alırısnız istediğiniz andada bozdurabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Turhan Onat

B tipi likit fon ile bankaların ( en para) günlük verdikleri faiz arasında çok farklılık var mıdır? Ne tarafa doğru yönlenelim?

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

B tipi likit fon ile bankaların ( en para) günlük verdikleri faiz arasında çok farklılık var mıdır? Ne tarafa doğru yönlenelim?

Günlük en yüksek faizi şuan ingbank e-turuncu hesap veriyor %12

tarihinde Doğuş Bağ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Günlük en yüksek faizi şuan ingbank e-turuncu hesap veriyor %12

Senin bi çek kırdırma muhabbeti vardı(konuyu bulamadım), ne oldu o iş?

Yorum bağlantısı

Senin bi çek kırdırma muhabbeti vardı(konuyu bulamadım), ne oldu o iş?

O topa girmedim ben sonucunu bilmiyorum sorarım 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...