İçeriğe Yönlendir

Cmax Konsol Değişikliği

A.Rahim Filizel

Recommended Posts

Fikret Özsoy

Hayırlı olsun Fikret bey,

ne kadara mal ettiniz? nasıl işlemler ile hallettiniz? al-tak şeklinde mi?

Teşekkürler Emre Bey, sadece birkaç civata söküp takılıyor. İlk başta bana da zor görünüyürdu. Sağolsun Gürkan Hocam telefonla destek verdi. Yaklaşık 10 dakikada halloldu. Evet al-tak şeklinde arkasında bir tane soket var onu çıkarıp yenisine takıyorsunuz. Açıkçası görüntüyü oldukça değiştirdi.

Sıfır almadığım için fiyat vermem doğru olur mu bilemedim. Gürkan hocamın bir tanıdığı yeni bir model taktığı için bu boşa çıkmış. Ondan aldım.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Emre Sutay

Teşekkürler Emre Bey, sadece birkaç civata söküp takılıyor. İlk başta bana da zor görünüyürdu. Sağolsun Gürkan Hocam telefonla destek verdi. Yaklaşık 10 dakikada halloldu. Evet al-tak şeklinde arkasında bir tane soket var onu çıkarıp yenisine takıyorsunuz. Açıkçası görüntüyü oldukça değiştirdi.

Sıfır almadığım için fiyat vermem doğru olur mu bilemedim. Gürkan hocamın bir tanıdığı yeni bir model taktığı için bu boşa çıkmış. Ondan aldım.

Saygılarımla.

tanıdık işi olunca fiyat yanıltıcı olabilir haklısınız. 

mesajı yazdıktan sonra forumda Gürkan beyin konusunu ve resimlerini bulmuştum, hatta youtubeda video vardı; gerçekten kolaymış, bu vesile ile orta ekranın üst kısmındaki sert plastikten ince bir çıtırtı geliyor. ona bir el atmam için bilgi oldu. 

çok hoşuma gitti gerçekten uyguna denk getirebilirsem yapmak istediğim bir uygulama..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

mesajı yazdıktan sonra forumda Gürkan beyin konusunu ve resimlerini bulmuştum, hatta youtubeda video vardı; gerçekten kolaymış, bu vesile ile orta ekranın üst kısmındaki sert plastikten ince bir çıtırtı geliyor. ona bir el atmam için bilgi oldu. 

çok hoşuma gitti gerçekten uyguna denk getirebilirsem yapmak istediğim bir uygulama..

Evet bir defa sökünce kolay geliyor. Değiştirince araba da değişti sanki görünüm olarak. Umarım siz de bulup değiştirirsiniz. Aslında vakit olsa Ankara çıkmacılarda mutlaka vardır. Ama görerek almak gerekir. Üzerindeki küçük bir çizik bile can sıkıcı olabilir.

Şimdiden kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Gürkan Çakıroğlu

Emre merhaba,

O kısımları sökmek oldukça kolay, yardımcı olurum her zaman...

Sony panel almak istersende aklımda olsun o konudada haber veririm. Sormak istediğin olursa çekinme lütfen...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Sutay

teşekkürler ilginiz için,

sizin konudan zaten görünce öğrendim ki çok kolay  :)

sony panel fiyatlarını inceledim biraz, ebayda 160€ civarı bir fiyat vardı, benim canım ülkemde çıkma 1200 civarı fiyatlar gördüm. o kadar olabileceğini düşünmemiştim  :biggrin: o şekilde bir maliyet çıkar ise mundar der kaçarım   :D

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ebayde çoğu satıcı bize kargo yapmıyor gelse de bandrol ve kdv ve kargo ücretini hesaplayın derim. bazen de ordaki rakamlar sterling oluyor dikkat.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün

Ebay.com'u sürekli takip ederseniz çok uygun fiyatlara da denk gelebilirsiniz. Panel, modül vs. gibi bu ürünlerde yarı yarıya farklı fiyatlar olabiliyor. Tabii bunlar da çıkma sonuçta, çizik vs. gibi sorunlara karşı görüp almak her zaman daha avantajlı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Güle güle kullanın, hayırlı olsun.

Teşekkürler Cenk Bey.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Sutay

ebayde çoğu satıcı bize kargo yapmıyor gelse de bandrol ve kdv ve kargo ücretini hesaplayın derim. bazen de ordaki rakamlar sterling oluyor dikkat.

Ebay.com'u sürekli takip ederseniz çok uygun fiyatlara da denk gelebilirsiniz. Panel, modül vs. gibi bu ürünlerde yarı yarıya farklı fiyatlar olabiliyor. Tabii bunlar da çıkma sonuçta, çizik vs. gibi sorunlara karşı görüp almak her zaman daha avantajlı.

paypal Türkiyeden çekildikten sonra ebay ile ilişkimi kestim malesef  :)  ordan burdan ufak tefek takılıyordum ne güzel. zaten gördüğüm paneli de çok incelemedim, fiyat ne alemde diye baktım. 

ebayden çocuğa diş kaşıyıcı almıştım fransadan gelecek kargo ücretsiz, ilannda 13€ fiyatı burada 56lira+kargo. fransada paket geldi eleman bi de hızlı posta ile göndermiş; 1 haftada elimde olmuştu, paketin üzerinde de 9€ taşıma bedeli görünüyordu.. :biggrin:  çok zarar ettiğine eminim  :D  aynı ürünün tasması var, ingiltereden ilana verdiğim 0,10 ve 0,15pound teklifler ile ihale bana kalmıştı. taşıma bedeli 3lira civarı ödedim toplamda paypaldan çekilen 5lira gibi birşeydi.

velhasıl ebay bazen çok uygun denk geliyordu.. 

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Cemil Kaynak

Aracıma göre uzunca bir C-Max Multimedya araştırmasından sonra yukarda linkini verdiğim Multimedya cihazları Türkiye ye girişte problem oluyor.

Bu tür cihazları yurt dışından uyguna alırken gümrükte vergiye tabi tutulacağını gözönünde bulundurmak gerekiyor. Bu cihazlarda Tv ve Radyo olduğundan Bandrol ve ÖTV ekleniyor ve sonra almaya çalıştığımız cihaz bir anda Türkiyedeki fiyata çıkıyor.

Bir de üstteki linkteki cihazlar 2011 model yeni kasa C-Max lara küçük geliyor. Araclarımızdaki küçük ekran göğüs kısmında çok geride olduğundan tuş takımının olduğu bölümden ekrana kadar olan bölüm çok mesafeli. Bu cihazlar o mesafeyi kapatmıyor.

Araştırmalarım neticesinde Ford Kuga modellerine uygulanan Multimedyaların bu geniş göğüs aralığına montaj edilgini öğrendim.

Şimdi araştırmalarımı bu yönde yapıyorum. Bu tür araştıma yapan arkadaşlar varsa bilgi paylaşırlarsa sevinirim.

Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Aracıma göre uzunca bir C-Max Multimedya araştırmasından sonra yukarda linkini verdiğim Multimedya cihazları Türkiye ye girişte problem oluyor.

Bu tür cihazları yurt dışından uyguna alırken gümrükte vergiye tabi tutulacağını gözönünde bulundurmak gerekiyor. Bu cihazlarda Tv ve Radyo olduğundan Bandrol ve ÖTV ekleniyor ve sonra almaya çalıştığımız cihaz bir anda Türkiyedeki fiyata çıkıyor.

Bir de üstteki linkteki cihazlar 2011 model yeni kasa C-Max lara küçük geliyor. Araclarımızdaki küçük ekran göğüs kısmında çok geride olduğundan tuş takımının olduğu bölümden ekrana kadar olan bölüm çok mesafeli. Bu cihazlar o mesafeyi kapatmıyor.

Araştırmalarım neticesinde Ford Kuga modellerine uygulanan Multimedyaların bu geniş göğüs aralığına montaj edilgini öğrendim.

Şimdi araştırmalarımı bu yönde yapıyorum. Bu tür araştıma yapan arkadaşlar varsa bilgi paylaşırlarsa sevinirim.

Cemil Bey forumda taktıranlar vardı. <Sanırım kuga ve c-max aynı. Şu sayfayı bir inceleyin.

http://www.cyclone.com.tr/urundetay.asp?sno=193&uno=378

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...