İçeriğe Yönlendir

2003-05 Subaru Forester I Nasıl Bilirsiniz?

Köksal Yılmaz

Recommended Posts

Köksal Yılmaz
(düzenlendi)

ne zaman

Cevabını king verecek abi

Bir Forester kullanıcısı olarak konuya müdahil olmak istiyorum müsadenizle :)

Araç güzel bir araç, yol tutuşu vs gayet iyi, 4 çekeri normal 4 çekerler gibi değil, aracın zorlanma durumuna göre tekerlere duruma göre güç gönderiyor. Bir kaç yerde hissettim resmen, arka taraftan bir itekleme oluyor :) Tam bir arazi aracı denemez, ama youtubede videolarına bakarsanız millet dağ tepe dememiş girmiş, ben o derece zorlamadım ama ufak tefek denemeler oldu.

LPG nin 50 bin km de filan subap ayarı bozması olayı var olumsuz olarak, parça fiyatları çok uygun denemez ama çok abartılı da bulmuyorum (arka orjinal amortisör hariç, tanesi 1200 TL  :shok: ). Bujiler 100 bin de bir değişiyormuş, boxer motor devasa boyutlarda, Turbo modellerde özellikle aracın hakkını veriyor, atmosferikleri pek bilmiyorum. Yakıt konusunda motor kendini kasmıyor, nasıl olsa dolduran biri var diye hareket ediyor belirtmek isterim :)

Bilgiler için çok teşekkür ederim. Subaru forumunda 2006 forester için yetkili servisin faturasını görünce gözüm korktu açıkçası.

570f2dd8e4fc1_sensr.thumb.jpg.4ec4de718e

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Muhammed Bozkurt

Cevabını king verecek abi

Bilgiler için çok teşekkür ederim. Subaru forumunda 2006 forester için yetkili servisin faturasını görünce gözüm korktu açıkçası.

Servislerde muhtemelen biraz daha pahalıdır muhtemelen, çok fazla parçasını satan yer yok bildiğim kadarıyla, zaten piyasada da forester sayısı belli, jaspa subaru var İstanbulda sitelerinden bir fiyat analizi yapabilirsin. İkinci eli doğal olarak yavaş, sürekli araç değiştirenler için pek ideal bir araç değil, bence binilebilir yakıt problem yapılmıyorsa tabiki :)

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Servislerde muhtemelen biraz daha pahalıdır muhtemelen, çok fazla parçasını satan yer yok bildiğim kadarıyla, zaten piyasada da forester sayısı belli, jaspa subaru var İstanbulda sitelerinden bir fiyat analizi yapabilirsin. İkinci eli doğal olarak yavaş, sürekli araç değiştirenler için pek ideal bir araç değil, bence binilebilir yakıt problem yapılmıyorsa tabiki :)

2 yıldan önce pek değiştirmem, bu öğlen iş arkadaşım 2011 passatını 3 ay satamamış diye sohbetini etmiştik, niyetinde olduğum bir forester var arkadaşımın (satılık değil), amortisör, sensörler vs bakımları fazlasıyla yapılmış. Yılda 8-10 bin km yapıyorum çoğunlukla haftasonu keyif amaçlı.

Yorum bağlantısı
Muhammed Bozkurt

2 yıldan önce pek değiştirmem, bu öğlen iş arkadaşım 2011 passatını 3 ay satamamış diye sohbetini etmiştik, niyetinde olduğum bir forester var arkadaşımın (satılık değil), amortisör, sensörler vs bakımları fazlasıyla yapılmış. Yılda 8-10 bin km yapıyorum çoğunlukla haftasonu keyif amaçlı.

Bildiğiniz temiz bir araçsa alınabilir bence. Bakımları düzenli yapıldıktan sonra da bir problem çıkartacağını sanmam, ben almadan önce araç kullanıcılarına telefonla filan ulaştım çoğu memnundu ve önderdiler aracı, sadece turbolar için fazla zorlanmış olabiliyorlar dikkat et dediler. Ben Balıkesirdeyim, merkezde 2 tane forester var şimdiye dek gördüğüm biri benim biride arkadaşın babasının. Servis Balıkesirde yok, anlayan usta elbet vardır ama ben Bursayı tercih ediyorum, geçen gün lpg ayarı için gittiğimde motora bakan usta, Balıkesirde sen bu aracı hiç elletme bence diye uyardı :) Ama siz İstanbuldasınız serviz sıkıntısı yaşamazsınız. Hayırlısı olsun diyelim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Varex varsa olabilir :)

Aldık tabi tadını seni de kışkırttı, 24 ünde ki buluşmaya gelin yine beraber bu sefer blow off da takılı olacak sanırım [emoji6]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Anıl Akgül

Aldık tabi tadını seni de kışkırttı, 24 ünde ki buluşmaya gelin yine beraber bu sefer blow off da takılı olacak sanırım [emoji6]

Varex i açınca bir de çuf çuf 1 saate ordayız :) Nasip kısmet diyelim kanka ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Varex i açınca bir de çuf çuf 1 saate ordayız :) Nasip kısmet diyelim kanka ;)

Bora nın yanındayım şimdi illa gelsin diyor ben karışmam
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Anıl Akgül

Bora nın yanındayım şimdi illa gelsin diyor ben karışmam

Çok selam söyle kardeşime ... 

Cihan gelecek mi kesin ? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Çok selam söyle kardeşime ... 

Cihan gelecek mi kesin ? 

Bugün yarın konuşur netleştiririm, Ymn ile Ozi de geliyor bak.

Yorum bağlantısı
Davut Turmuş

Köksal bey Focus U satıp mı alacaksınız tam anlayamadım daha doğrusu okuyamadım [emoji4]

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Köksal bey Focus U satıp mı alacaksınız tam anlayamadım daha doğrusu okuyamadım [emoji4]

Sent from my iPhone using Tapatalk

Evet focusu satıp almayı düşünüyorum

Yorum bağlantısı
Davut Turmuş

Evet focusu satıp almayı düşünüyorum

ben o kadar uğraştığım bir arabayı bırakamam :)  yapmayın  :(

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

ben o kadar uğraştığım bir arabayı bırakamam :) yapmayın :(

Aslında yapılacaklar geride ama satarım diye daha fazla açılmak istemiyorum. Yıl sonuna doğru otomatik vites almak gerekebilir.
Yorum bağlantısı
Alper DEMİR
(düzenlendi)

Foresterım olmadıysada muadili imprezamız olmuştu bir ara hatırlayanlar vardır.Lpg'de hız sabitleyici düzgün bir kit ve montaj yapılmadığı sürece motor arıza lambası yaktığı için kullanamazsınız.Oksijen sensörü derler ikisinide değişirsin,düzelip düzelmeyeceğine kimse net cevap veremez sensörleri pahalı..Forester imrezadan farklı bir havada dursada iç aksamı felan aynı olunca çokta ayrıcalıklı hissedemiyorsunuz.Lpg'de 30-40 binde mesajlarda da bahsi geçtiği gibi subap eritir.Minimum 2500-3500 tl arasıdır.Bu benim 1.5 impreza için böyleydi.Foresteri siz düşünün..06 model atmosferik motorları daha canlıdır çift vanusludur.Yakıtı ş.içi 30-35 krş lpg'de yakar.Birde subaru alıpta motor yaptırmayan yok gibi birşey,blok incedir size geldiğinde ya yapılmış olsun ya da orjinal sağlıklı olsun.Amortisörleri pahalıdır,kaporta aksamı felanda bulunmaz kolay kolay mesela benim aracım kaput açtığında 2 ay kaput ve ön rezistanslı camı bulamamıştık.Mecburen onarım olmuştu.Subaru türkiyenin parça tedariği konusunda ciddi sıkıntıları var.Forester piyasası canlıdır modellileri satar meraklısı çoktur.Fazla kalmaz elinizde,ama tavsiye etmiyorum.

tarihinde Alper DEMİR tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...