İçeriğe Yönlendir

Accord'a Dönüş

Misafir

Recommended Posts

Aslında sonbahar gibi otomatiğe geçme planım var(tatil öncesi focusum bakımlıyken onla gidip geleyim, şimdi değiştirsem bisürü bakım yaparım tatil parasını yerim :D ). Müsait olduğunuz bir zaman rahatsız ederim inşallah, bahaneyle tanışmış oluruz.

Okmeydanı tarafındayım ben haberleşiriz ;)

Yorum bağlantısı

Son yakıt tüketimim;
Benzin: 4,30 TL
Tutar: 309 TL
Mesafe: 783 km.
Ortalama: 9,18 lt. / 39 kuruş

Bu mesafenin yaklaşık 600 km.si şehirler arası, geri kalanı İstanbul içi. Şehirler arası ama klima sürekli açık ortalama hız 150 km/s (feribota yetişmeye çalışırken)

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Son yakıt tüketimim;

Bu mesafenin yaklaşık 600 km.si şehirler arası, geri kalanı İstanbul içi. Şehirler arası ama klima sürekli açık ortalama hız 150 km/s (feribota yetişmeye çalışırken)

V-tec açma var mu bunun içinde :biggrin:

Şaka bir yana bunlarda öyle 2.kademe performans veren bir durum var mı? Varsa nasıl oluyor(yeni arabalarda sport/eco tuşu filan oluyor)?

Yorum bağlantısı

V-tec açma var mu bunun içinde :biggrin:

Şaka bir yana bunlarda öyle 2.kademe performans veren bir durum var mı? Varsa nasıl oluyor(yeni arabalarda sport/eco tuşu filan oluyor)?

Vtec açma denen şeye 1-2 kere şahit oldum galiba, ses filan değişiyor çoşuyor :) Herhangi tuş filan yok tamamen yüksek devirle alakalı, ama şu bilgi işe yarar gibi; http://www.uludagsozluk.com/k/vtec/

Yorum bağlantısı
Talip Eren

Vtec 6000 devirde açar. Ayrıca Vtc denilen bir sistemi vardır,belli devirden sonra (hangi devir ölçmedim) emme egzantirik milinin açısını yağ basıncı vasıtasıyla değiştirir. Vtec ile Vtc sistemleri bir arada olan motor i-vtec oluyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Talip Eren

Var Ahmet bey, İ-vtec özellikle böyle yüksek hacimli motorlarda hem ekonomi hemde performansı bir arada verebilmek içindir.Verdiğiniz linkte de 6000 devirde i-vtec in faal olduğunu söylüyor zaten. Bizdeki motorlar K24A3 tür. Önceki kasa accordlar da 3000 CC V6 motordan ancak 190 hp alabiliyorlardır,i-vtec ile 2400 CC 4 silindirli motordan aynı güç alınabiliyor. Bizzat V-tec ve VTC valflerini söküp temizledim,v-tec basınç müşürü yağ kaçırmaya başladığından değiştirdim ve kablo bağlayıp 6000 devirde açtığını ölçerek kontrol ettim. Civic gibi 1600 CC  motorlar doğal olarak daha zayıf olduğu için v-tec 5000 devirde açar (bazılarında 5400).

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Ben sizin araç 2.0 gibi yorum yaptım ama 2.4 de de durum değişmiyor. Bildiğim kadarıyla K24 motorlarda sadece A2 olan yani accord R daki motor vtec açıyor tam manasıyla.

Vti lar 1.6 litrede bile 185 PS veriyor  B16B 

Yorum bağlantısı
Talip Eren

Abi öncelilkle marka fanatikliği için değil yanlış anlama, bende aynı aracı kullanıyorum diye öyle bir durum olmaz.

Honda da çok çeşitli motor var, 2.0 ların TR deki motor kodunu bilmiyorum ama onlarda da vtec sistemi vardır. Vtec açtığı zaman motor gücü ikiye katlar gibi değil,hangi motor da vtec açınca ne oranda fark eder o da değişkendir. Bu arabalarda 6000 devirde Vtec açar, 6800 devir max gücü verdiği devirdir,7200 devirde de kesiciye girer.

1.6 litre de de çok değişken motorlar var,4000 li devirde vtec açan da var 5000 üzerinde de.1.6 motor 185 hp yi 8000 devirin üzerinde veriyor ve vti 9000 devirde kesiciye giriyor. Max. güç de devir önemlidir. Düşük hacimli motor daha yüksek devirde aynı gücü verebiliyor.

Net olması için uç noktada bir örnek,Yamaha R1,motorsiklet. 1 litre motoru var,998 CC,max güç 200 hp ama bu gücü 13.500 devirde verebiliyor.

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Son yakıt tüketimim;

Civic 15 lt yakarken Accord nasıl 9 küsür yakıyor  :unsure2:

Bilenin bildiği bir araç, tekrardan maşallah diyorum. 

Yorum bağlantısı

Civic 15 lt yakarken Accord nasıl 9 küsür yakıyor  :unsure2:

Bilenin bildiği bir araç, tekrardan maşallah diyorum.

Şehirler arası 7 lt. ortalama tutturanlar bile var :)
Yorum bağlantısı
Talip Eren

En son ortalamam,parça parça alınmış toplam 137 litre lpg ile 1150 km. Tamamında klima açık, %80 i şehir içi 100 km de 12 litre lpg.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

En son ortalamam,parça parça alınmış toplam 137 litre lpg ile 1150 km. Tamamında klima açık, %80 i şehir içi 100 km de 12 litre lpg.

2004 1.6 otomatik elantramda şehiriçi 12 lt uzun yolda 10 lt lpg yakıyordum. Iyice ısınmaya başladım accorda :)
Yorum bağlantısı

2004 1.6 otomatik elantramda şehiriçi 12 lt uzun yolda 10 lt lpg yakıyordum. Iyice ısınmaya başladım accorda :)

Bir ara uğra bir tur at benim araçla, ondan sonra maksimum 3 gün veriyorum sana :D

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Bir ara uğra bir tur at benim araçla, ondan sonra maksimum 3 gün veriyorum sana :D

Kartal tarafındayım ama anlaşılan haftasonu o taraflara yol görünecek :D

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...

Son yakıt tüketimim;

Tamamı İstanbul içi; 100km. / 12,48 litre - 54 kuruş

Shell nitro: 4,32 tl

Alınan litre: 56,27 lt.

Tutar: 243,09 tl

Daha da ölçüm filan yapmam. Olay netleşti şehir içi 12-13 lt. , uzun yol hıza göre 7-9 lt. arası...

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Pazar günü Murat la buluşup makineyi test ettim, hoş sohbeti için ayrıca teşekkür ederim. Makine 200 k km olmasına rağmen yağ gibi akıyor. Derilerde klima kısa sürede buz gibi soğutuğu için hiç sorun yaşamadım. Listeye aldım diyebilirim 2.4 kasayı.

Yorum bağlantısı

Pazar günü Murat la buluşup makineyi test ettim, hoş sohbeti için ayrıca teşekkür ederim. Makine 200 k km olmasına rağmen yağ gibi akıyor. Derilerde klima kısa sürede buz gibi soğutuğu için hiç sorun yaşamadım. Listeye aldım diyebilirim 2.4 kasayı.

Maliye bakanlığı sizlerle gurur duyuyor:) Vergisini ödemekten kaçınmayan mükelleflere edilen hayır duaları ile 2.4'ten sonra 3.0 motorlar da kısmet olur inşallah:)

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Maliye bakanlığı sizlerle gurur duyuyor:) Vergisini ödemekten kaçınmayan mükelleflere edilen hayır duaları ile 2.4'ten sonra 3.0 motorlar da kısmet olur inşallah:)

Saygılarımla.

Abi içine mi doğdu nedir, cumartesi Kırklareli Vize de sevdiğim bir dostumu ziyaret ettim, aracını yeni değiştirdi onu da test ettim, makine de 2007 outback 3.0 h6 atmosferik. Terfi alırsam olabilir valla :)

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Favorilerimde birkaç araç var, istersen paylaşabilirim. Kendim almış kadar da mutlu olurum :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Favorilerimde birkaç araç var, istersen paylaşabilirim. Kendim almış kadar da mutlu olurum :D

Honda konusunda mesajlarını takip ediyorum :good1:

Haftaya tatile gidicem, eylül gibi dönünce ciddi bakarım diye planlıyorum, aklımda olsun :yes:

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Dün gece gayrimenkul yatırımı yapmaktan vazgeçip, kendime büyük motor bir araç almaya karar verdim. Bu sebeple E39 kasa 525i, 530i ve CL7 kasa Accord bakmaya karar verdim. Kısmet olursa kışa doğru alma niyetindeyim.

Benim aracın yakıt değerlerini paylaşayım mı biraz daha canın çeksin mi :D

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Dün gece gayrimenkul yatırımı yapmaktan vazgeçip, kendime büyük motor bir araç almaya karar verdim. Bu sebeple E39 kasa 525i, 530i ve CL7 kasa Accord bakmaya karar verdim. Kısmet olursa kışa doğru alma niyetindeyim.

Benim aracın yakıt değerlerini paylaşayım mı biraz daha canın çeksin mi :D

Bekliyorum :dribble:

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Geçen Cuma günü Elazığ-Erzurum yaptım. Bomboş LPG tankına BP 'den 2,28tl/lt 'den 50tl gaz aldım. Giderken yol baya bi rampa. Klima açık, 3 kişi ve bagaj yükümle CC 100km/h ayarlı olarak, 280 km sonunda LPG tamamen bitti. Yol 320km. Pazar günü dönerken PO 'dan 2,08tl/lt 'den 50tl gaz aldım, depo yine boştu (Erzurum 'da benzinde kullandım aracı). Erzurum 'dan Elazığ 'a yine aynı kişiler ve yükle klima açık CC 100km/h ayarlı 320 km şehirler arası, 15 km de Elazığ içerisinde kullandım. Sonuç olarak araç 7-8 lt arasında lpg tüketti. Kuruş hesabına girmeyeyim istersen :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...