İçeriğe Yönlendir

Su Deposu Sogukken Seviye Asagida Sicakken Yukseliyor

Bilalettin Sinus

Recommended Posts

Bilalettin Sinus

Merhabalar aracimla ilgili cok soru sordum ama bu en onemlilerden biri sanirim.

genlesme kabinda sabahlari min seviyesinin cok altinda ancak kullandikca yani isindikca bu seviye min ile max arasina cikiyor ve kapak pisssss diye ses cikariyor.

eger antifirz eklersem min seviyesini gececek kadar o zaman da kabin kapagina kadar geliyor isindiginda.

sizce sorun vae midir yoksa sogukken min seviyesinde olup olmamaso onemli degil midir ? Onemlo olan isininca olan durumu mudur ?

harareti kontrol ediyorum hic bir sorun yok hep norm yazisinda .

tesekkurlr

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Su seviy4esi her zaman soğukken kontrol edilir. Düz zeminde iken maximum yazan yere kadar doldurabilirisiniz.

Isınınca sistemde basınç oluştuğundan seviyenin yükselmesi normaldir, siz kapağı hiç bir zaman sıcakken açmayınız.

Yorum bağlantısı
Bilalettin Sinus

Peki simdi suyu sogukken mi eklemeliyim sicakken eklesem de olusur mi ? Bir de min sveiyesine kadar doldursam isininca maxi gecse kapaktan fiskirsa sorun olur mu ?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Peki simdi suyu sogukken mi eklemeliyim sicakken eklesem de olusur mi ? Bir de min sveiyesine kadar doldursam isininca maxi gecse kapaktan fiskirsa sorun olur mu ?

Siz suyu soğukken ekleyeceksiniz. Sıcakken ki seviye önemli değil, dediğim gibi soğuk seviye önemli.

Kapaktan taşsa da sıcakta sorun olmayacağı gibi, normal durumlarda taşma olmaması gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Yasir Baş
(düzenlendi)

Soğukken ekleyin sıcakken kapağı açmaya çalışırsanız basıncın etkisiyle sıcak su sizi yakabilir.. Tabi pııs diye gelen sesten bahsetmişsiniz. Kapak az da olsa gevşek olabilir birde su seviyesinde zamanla azalma oluyorsa (araba soğuduğunda azalmasından bahsetmiyorum) genleşme kabında kılcal çatlakta olabilir..

tarihinde Yasir Baş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Bilalettin Sinus

min seviyesindeydi 1 hafta önce ama 1-2 hafta sonra giderek azalıyor ama sonra ısnınca seviye artıyor.

Yorum bağlantısı
Bilalettin Sinus

şimdi arkadaşlar sanırım sorun genleşme kabımda çünkü suyu ekledim ve bekledim genleşme kabım damlatıyor.

bir de aracı rölantide denediğim için diye düşünüyorum klimam ısıtmıyor gibi geldi yaklaşık 5dakika araba açık kaldı su seviyem yükseldi ama klima bir türlü ısıtmadı sizce normal midir ?

yoksa klima yola çıkınca test edilmeli midir ?

Yorum bağlantısı
Yasir Baş

Su ekledim dediğiniz için söylüyorum genleşme kabı fazla suyu tahliye ediyor da olabilir kapta çatlakta olabilir. Bide araç dizel mi bilmiyorum ama rölantide ısı anlamında pek bir şey beklemeyin..

Gerçekten ısıtmıyorsa, mesela kapalı otopark gibi bir alana girdiğinizde ısı azalıyorsa  vs gibi durumlar için 80 tl gibi bir paraya bir alet yardımı ile temizliyorlar sanayide ayrıca siz ısıtma demişsiniz ama klima gazının durumuna da bakılabilir.

Yorum bağlantısı
Bilalettin Sinus

Arac benzinli. klima sogutmasi tamamdir ama isitmayi ilk kez denedim belki arac soguk diyedir olmadi bugun kullanacagim bi bakarim

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...