İçeriğe Yönlendir

Dosyanın Kapatılması

V.Ceyhun Emir

Recommended Posts

V.Ceyhun Emir

Motosikletim kaskolu. Otoparkta oluşan ufak bir hasar için yetkili servise götürüp gösterdim, daha sonra da eksper baktı ancak nasıl olduysa servis inanılmaz tutarda bir fiyat çıkardı, hatta bunun üzerine sigorta şirketi araştırmaya gitti. Ben bu arada dosyadan vazgeçtim, konu kapandı (sandım). Şimdi yenileme dönemi geldi ancak hasar kaydının da dosyanın da kapanmadığını farkettim (Tramer'de de gözüküyor), hasarsızlık indirimimden de faydalanamıyorum.

Sigorta şirketi ile görüştüm, eksper ve araştırma ücreti adı altında toplam 950 TL'yi ödemem halinde dosyanın kapanacağını söylüyorlar. Eksper ücreti neyse, benim talebim üzerine yapıldı ve vazgeçtim, alsınlar. Bu araştırma ücretini de ödemek zorunda mıyım?

Böyle bir şeyle ilk kez karşılaştım, deneyimi ya da bilgisi olan varsa yardım rica ederim.

Yorum bağlantısı
Özcan Cepheci

Neden yaptırmadın ki Kaskodan nasıl olsa oyuna başlamışsın bir kere.Kazada kusurlu taraf sen isen nasıl olsa kaskonun bozulacağını biliyordun rakamın düşük yada yüksek çıkması servisle sigortacı arasında bir durum değilmidir.

Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir

Neden yaptırmadın ki Kaskodan nasıl olsa oyuna başlamışsın bir kere.Kazada kusurlu taraf sen isen nasıl olsa kaskonun bozulacağını biliyordun rakamın düşük yada yüksek çıkması servisle sigortacı arasında bir durum değilmidir.

1-Mini onarım ile yapılabileceğini sonradan öğrendim

2-O kadar yüksek tutarın hasar kaydı olarak gözükmesi gereksizdi.

3-Bu küçük hasar için 7-8 yıllık hasarsızlığımı bozmak istemedim.

Yeterli mi?
Yorum bağlantısı

Ilk defa duydum boyle birseyi. Sizin kasko policesi ile alabileceginiz hasar tazminatidir. Eksper sigorta sirketinin insiyatifinde gelir. Arastirmanin da bu baglamda farki yoktur. Kisisel olarak vazgecebileceginiz tek kalem bunlar icersinde hasar tazminatidir ki gecmissizniz zaten. Bu ucretleri sizden almaui teklif eden sirekete madem oyle vazgecmiyorum hasarimi ode derseniz daha cok maliyete girecek. Bence bir daha sorgulanmali bu konu.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir

Ilk defa duydum boyle birseyi. Sizin kasko policesi ile alabileceginiz hasar tazminatidir. Eksper sigorta sirketinin insiyatifinde gelir. Arastirmanin da bu baglamda farki yoktur. Kisisel olarak vazgecebileceginiz tek kalem bunlar icersinde hasar tazminatidir ki gecmissizniz zaten. Bu ucretleri sizden almaui teklif eden sirekete madem oyle vazgecmiyorum hasarimi ode derseniz daha cok maliyete girecek. Bence bir daha sorgulanmali bu konu.

Saygilarimla.

Garip bir durum, ben de sizin gibi düşünüyorum, en kötü ihtimalle ekspertiz ücretini almaları gerekir.

Peki böyle bir durumda hasar kaydının silinmesi ve hasarsızlığın devamı için ne yapmalıyım?

Yorum bağlantısı

Genel mudurluge yazi ile gecin internetten. Hasari kendim karsiladigim icin dosyamin kapatilmasini istiyorum diyerek. Kapanmazsa hazine uzerinden cevap talep edebilirsiniz.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ceyhun geçmiş olsun.. Böyle bir saçmalık ilk defa duydum.. 

Bizim şirket değil demi bu ? 

Evren Üstadın söylediklerini yap. Dosyadan feragat ediyorum, hasar dosyamın kapatılmasını rica ederim de. Faks ile gönder. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hasarsızlığın bozulursa da sıfıra inmez.. 

Uzun yıllar motorun var hep kaskoluysa ve hasarsız ise % 65 falansındır ve yenilemede en kötü ihtimal % 50 ye düşer.. 

Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir

Ceyhun geçmiş olsun.. Böyle bir saçmalık ilk defa duydum.. 

Bizim şirket değil demi bu ? 

Evren Üstadın söylediklerini yap. Dosyadan feragat ediyorum, hasar dosyamın kapatılmasını rica ederim de. Faks ile gönder. 

Zaten bunu yaptım abi, önce ekspere gönderdim bu yazıyı, sonra da sigorta şirketine. Zaten hasarsızlığı bozacak bir talebim de olmadı, neticede dosyadan vazgeçildi, bu durumda hasarsızlığın hiç bozulmaması lazım sanırım. UNICO sigorta. 

Bu arada yeni bir şey öğrendim az evvel, 2014 yılında motoru değiştirmiştim, birkaç ay sonra, sigorta yenileme döneminde ERGO'dan UNICO'ya geçmeyi önermişti acente, fiyat daha uygun diye, ben de kabul ettim. Zaten çok da sorgulamıyorum, motosiklet için sigorta yapan da yok denecek kadar az olduğundan. Şimdi yenileme yapacağım, tesadüfen sorguladım. 2014'teki bu şirket değişimi sırasında hasarsızlığım aktarılmamış UNICO'ya. Acenteden cevap bekliyorum, çok sinirliyim, 2 yıldır fazla para ödediğime mi yanayım, indirimin gittiğine mi. Buna ne yaparlar dersiniz?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hasarsızlık konusunda hakkını ara

zeyil ile düzeltirler kaskoyu.

Tamamen acente hatası bu.

Edit:

2 Yıl mı. [emoji15]

Çok zor.

Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir

Hasarsızlık konusunda hakkını ara

zeyil ile düzeltirler kaskoyu.

Tamamen acente hatası bu.

Edit:

2 Yıl mı. [emoji15]

Çok zor.

Sağol abi, sordum bakalım, haber bekliyorlarmış genel müdürlükten.

Bu yıl kaskodan para almamaları lazım, aradaki fark neredeyse ona denk gelir :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Gelecek yıllarda da zararın olacak. 5 Yıl boyuna hep geriden gideceksin. :(

Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir

Gelecek yıllarda da zararın olacak. 5 Yıl boyuna hep geriden gideceksin. :(

Hasarsızlığı düzeltebileceklerini, tekrar 5. kademeye çekebileceklerini umut ediyorum ben, yoksa durum vahim gerçekten.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...