İçeriğe Yönlendir

Ruhsatı Almam Için Ne Yapmam Gerek?

Erhan Güler
Çözüme git Mehmet Kazancıoğlu tarafından,

Recommended Posts

Erhan Güler

Pazartesi aracı aldım,salı günü zorunlu trafiği yaptırdım. Ben tuzladayım,sanırım tuzla trafikten gidip ruhsatı alamıyorum, aldığım kişinin oturduğu yerdeki trafiğe gidicem,noterden satışı yaptığımız yerine trafiğine mi ? Hiçbir şey demesem direk gelir mi? Malum hgs çıkartamıyorum ruhsat olmadan. Acil yardım lazım. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Plaka değişikliği istemediyseniz adresinize gelir ruhsatınız.. 

Ben gidip alayım derseniz, elinizdeki geçici belgenin altında hangi trafik tescilden alacağınız yazar.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Güler

Plaka değişikliği istemediyseniz adresinize gelir ruhsatınız.. 

Ben gidip alayım derseniz, elinizdeki geçici belgenin altında hangi trafik tescilden alacağınız yazar.. 

Plaka değişikliği istemedim Mehmet bey. Açıkçası geçici belgede nereden alınacağı yazmamış o yüzden sorma gereği duydum. Bilgi vermeme gerek var mı peki ptt kargo ile yollanması için?

Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör

Trafik sigortası yapılmış ise ki yaptırmışsınız. Gönderirler, 15-20 gün sürüyor. Beklemek istemiyorsanız, kendiniz gidip almalısınız. Noter  evrakı ile bence hgs alabilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Son zamanlarda "Herhangi bir trafik tescil" ibaresi görüyorum... 

Size en yakın olana gidin.. 

Gitmezseniz PTT kargoyla gelir 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Güler

Trafik sigortası yapılmış ise ki yaptırmışsınız. Gönderirler, 15-20 gün sürüyor. Beklemek istemiyorsanız, kendiniz gidip almalısınız. Noter  evrakı ile bence hgs alabilirsiniz.

Noter evrakını kabul etmediler maaşımı aldığım banka, geçici belge ile de olmaz dedi. Halkbanktan hgs çıkartmak istiyorum maaşımı ordan aldığım için direk hesaptan düşsün diye. Belki ptt'den istesem alabilirim ama para yükleme olayı pek işime gelmiyor.

O zaman bir tuzla trafiği ziyaret edeyim. Çok teşekkür ederim tekrardan. Ortada bir bilinmezlik olunca dedim hemen forumdaki abilerime sorayım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Güler

Asbis'de şöyle bir bilgi var. Belgeyi düzenleyen trafik tescil diye. Hangisi düzenliyor onu nerden bileceğim ki?

g8J8d5.jpg

Yorum bağlantısı
Erhan Güler

Benim geçici tescilde böyle yazıyor Mehmet bey.

3Lno19.jpg

Yorum bağlantısı
Kemal Turunç

Satış yapılan noterin bağlı olduğu ilçeden alımıyor diye biliyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Mehmet Kazancıoğlu

tuzladan neden alamıyorsunuz. her hangi bir tescil Şubeye gidin randevu olmadan direkt olarak veriyorlar. 1 ay önce ben kendi aracıma pendikten aldım. randevu gerekmiyor direk gidip alabiliyorsunuz. ayrı bir personel sadece bu iş için görevlendirilmiş. elinizdeki geçici belge ile alabilirsiniz. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

normalde satış yaptığınız noterin olduğu ilçe trafikten alırdınız ve noter evrakında o ilçe yazardı.ama sizin evrakta ilçe ismi olmadığına göre sistem değişmiş olabilir.en yakın trafik tescil şubeye gidin bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Güler

tuzladan neden alamıyorsunuz. her hangi bir tescil Şubeye gidin randevu olmadan direkt olarak veriyorlar. 1 ay önce ben kendi aracıma pendikten aldım. randevu gerekmiyor direk gidip alabiliyorsunuz. ayrı bir personel sadece bu iş için görevlendirilmiş. elinizdeki geçici belge ile alabilirsiniz. 

Valla Tuzladan alıp alamadığımı bilmiyorum ama öğleden sonra bir tuzla trafiğe uğrayayım,bilgi verdiğiniz çok iyi oldu. Çok teşekkür ederim,inşallah dediğiniz gibi alabilirim :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

Valla Tuzladan alıp alamadığımı bilmiyorum ama öğleden sonra bir tuzla trafiğe uğrayayım,bilgi verdiğiniz çok iyi oldu. Çok teşekkür ederim,inşallah dediğiniz gibi alabilirim :)

bence sıkıntı çıkmayacaktır. yeni aracınız hayırlı olsun bu arada

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Benim geçici tescilde böyle yazıyor Mehmet bey.

3Lno19.jpg

En yakına git ;)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı

PTT ile bayağı geç geliyor diye biliyorum. 

Ben satış aldığım sırada direk şişli trafiğe gitmiştim 2 dk da çıktı alıp verdiler 

Yorum bağlantısı
Emre Gülşen

Benim en son aldığım Honda İzmir -Ödemiş plakalıydı ben İzmir-Narlıdere'den çok rahat bir şekilde aldın ruhsatımı.Herhangi bir Trafikten alınabiliyor diye biliyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Herhangi birinden direk alabilirsiniz, konuyu görünce aklıma geldi benimde almam lazım. 

Hgs 'yi de geçici ile almıştım problem olmuyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

En yeni bilgili aktarıyorum.

Bu konuya yazdıktan sonra babama söyledim ruhsatı çıkartması için.

Araba Şişli kayıtlı, noter Bakırköy'de, adresim Esenyurt, ruhsatı çıkaran emniyet şube Küçükçekmece.

Hatta kendi adıma olan ruhsatı babam çıkarttı geçici evrak ile. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Erhan Güler

Tuzla trafikten 5 dk da işlemimi hallettim çok şükür :) Yardımcı olan herkese teşekkürler.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

Tuzla trafikten 5 dk da işlemimi hallettim çok şükür :) Yardımcı olan herkese teşekkürler.

hayırlı olsun. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Güler

bence sıkıntı çıkmayacaktır. yeni aracınız hayırlı olsun bu arada

Çok teşekkür ederim :)

Yorum bağlantısı

Benim 3 hafta sonra eve geldi. Evde kimse olmayinca ptt'ye gitti. Evde ruhsat sahibi olmasa da teslim ediyorlar, ptt ise ruhsat sahibi olmadan verilmiyor. Mecburen gidip 7tl karsiliginda aliniyor. Eskiden eve istemek rahatti ama simdi 2dk'da cikiyorsa ucretsiz almak daha iyi. Ben emniyetten alsam daha yakindi isyerime. Mesai saatinde 25km eve gelip 25 km geri donmek durumunda kaldim.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı

Trafik sigortası yapılmış ise ki yaptırmışsınız. Gönderirler, 15-20 gün sürüyor. Beklemek istemiyorsanız, kendiniz gidip almalısınız. Noter evrakı ile bence hgs alabilirsiniz.

Sigorta yaptirmadan adrese gelmiyor mu?
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...