İçeriğe Yönlendir

Sürpriz Araç Sürpriz Far

Metin Akbal
Çözüme git Misafir tarafından,

Recommended Posts

Metin Akbal
Evet arkadaşlar. Öğretmenlik mesleğimi icra ederken hobi olarak ayrıca far yapıyorum, fara mercek montajı yapıyorum. Şimdiye kadar 14-15 farklı araca montajım oldu. Şu ana kadar 14-15 farklı araca mercek montajım oldu ama şimdiye kadar en eğlenceli olacağını düşündüğüm bir kendin yap projesi ile ilk paylaşımımı yapıyorum. Konuya biraz daha eğlence katarak başlamak istiyorum. Mercek montajı yapılan araç alışılmışın dışında bir araç olacağından aslında hem komik hem eğlenceli :) Tahminlerde bulunabilirsiniz. Biraz eğlendikten sonra detaylı foto ile birlikte aracı paylaşacağım :)

Önce kapak tercihinde bulunduk. tercihlerimiz Mercedes E serisi ve Superb MKII kapağı.

WP_20160405_23_40_01_Pro.jpg

WP_20160405_23_40_58_Pro.jpg

Tercihimizi farı tam olarak kapattığı ve far tasına uyumlu olduğu için Superb den yana kullandık. Diğer detayları sonra paylaşacağım clear.png

WP_20160418_23_53_16_Pro.jpg

WP_20160418_23_53_22_Pro.jpg

WP_20160418_23_53_35_Pro.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Çok uğraşmak, girişmek istediğim bir olay bixenon, el becerim iyidir, ekipmanlarım da var. Ticari olarak değil de kendi araçlarımı dönüştürmek için öğrenmek istiyorum.

Gece uçuşunu geziyorum bu aralar, üye oldum da bir türlü aktivasyon maili gelmiyor :D

tarihinde Eray Turan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Çok uğraşmak, girişmek istediğim bir olay bixenon, el becerim iyidir, ekipmanlarım da var. Ticari olarak değil de kendi araçlarımı dönüştürmek için öğrenmek istiyorum.

Gece uçuşunu geziyorum bu aralar, üye oldum da bir türlü aktivasyon maili gelmiyor :D

Çırak lazım mı? Bir takım c-max farı beni bekliyor depoda  :blush:

Yorum bağlantısı

Çırak lazım mı? Bir takım c-max farı beni bekliyor depoda  :blush:

Kobay olarak senin farları mı kullansak  :crazy: , Bravo'nun farları çok pahallı da 

Yorum bağlantısı

Kobay olarak senin farları mı kullansak  :crazy: , Bravo'nun farları çok pahallı da 

Orjinal hella lar depoda duruyor  :D Kullanmaya kıyamadım arabanın üzerin dedepo marka farlar var  :fiuw:

Yorum bağlantısı

Orjinal hella lar depoda duruyor  :D Kullanmaya kıyamadım arabanın üzerin dedepo marka farlar var  :fiuw:

Adı bile kobay olması için yeterli ; depo. :D

Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu

Metin hocam ne arabası? Tahta arabalar varya ona mi yaptın?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hami Erışık

Çırak lazım mı? Bir takım c-max farı beni bekliyor depoda :blush:

Kaçmodel cmax farı..ben 2006 model cmax farıma ;far camını açmadan direk arka kapagın oldugu yerden tası yerleştirmiştim..elim alışsın bir adet farı kobay olarak kullanmıştım..

Yorum bağlantısı

Kaçmodel cmax farı..ben 2006 model cmax farıma ;far camını açmadan direk arka kapagın oldugu yerden tası yerleştirmiştim..elim alışsın bir adet farı kobay olarak kullanmıştım..

2005 model Hami bey. Hangi marka mercek kullandınız? 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Bir forumdaş marka, bir forumdaşta tipini doğru tahmin etti :)

Metin hocam ne arabası? Tahta arabalar varya ona mi yaptın?

Ooo kimleri gordum :) Tanıdın mı beni :) İsteyen olursa Ardeşen de tahta arabaya da yaparız :)

Pick-up tarzı bir araç [emoji1]

Çaktırma sen gordun :D

Bende bu işe ilk kendi arabamla başlamıştım. Bir takım far ve mercek heba ettikten sonra birşeyler kaptım bir  kere cesaret edin gerisi gelir :)

Doblo farına benziyor gibi :unsure2:

Kolay gelsin güzel bir hobi..

Teşekkür ederim. Aslında Vag grup araçlarda çok eklemeler yaptım beverikliyim oto konusunda.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Çekiç

mercek düz sabit herhalde. virajda yön değiştiren olursa tadından yenmez. bu arada bana gets farı gibi geldi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hami Erışık

2005 model Hami bey. Hangi marka mercek kullandınız?

Ben yeni kısa tip hella bixenon mercek kullandım..aslında hellanın intemo merceginide kullanacaktimda,intemonun mercek kapagına kesme biçme olmadan ,diger hellaların kapakları olmuyor...kısaca engüzel kapaklar kısa tip hellaya göre..

Intemonunda selektör hızı,uzun hüzmesi,boyutları montaj için mükemmel..

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

mercek düz sabit herhalde. virajda yön değiştiren olursa tadından yenmez. bu arada bana gets farı gibi geldi

Valla o teknolojiyi yapabilen varsa buraya eklesin :) Mercek duz sabit yükseklik ayarı çalışıyor.

Bu mu yoksa:) mitsubishi dendi, kamyon dendi.

Saygilarimla.

f3b3bf1d8e7db00a43de26d40325fce7.jpg

:) Değil.

Yorum bağlantısı

Ben yeni kısa tip hella bixenon mercek kullandım..aslında hellanın intemo merceginide kullanacaktimda,intemonun mercek kapagına kesme biçme olmadan ,diger hellaların kapakları olmuyor...kısaca engüzel kapaklar kısa tip hellaya göre..

Intemonunda selektör hızı,uzun hüzmesi,boyutları montaj için mükemmel..

Güzel günlerde kullanmanız dileğiyle. Şu sınavlar geçsin ben de bir el atacağım artık bu işe.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...