İçeriğe Yönlendir

B-Max'in Kendini Temizleyen Dizel Motoru

Ahmet Akkayagil

Recommended Posts

Ahmet Akkayagil

Arkadaşlar herkese günaydın.Forumda bu konu hakkında bir başlık bulamayınca ben açayım dedim.

- Konu şu:

Ben aracı almadan önce oto alım satım sitelerini araştırırken bir arkadaşın ilanını okudum.Adamın aracı 

titanium + plus modeliymiş.Tüm dolu özelliklerini anlattıktan sonra eklemiş.Aracımda inter bilmem ne yeni teknoloji turbo dizel motor vardır.Bu motor hiç bir B-Max de yoktur.

Çünkü bu motor kendi kendini temizleyen bir sisteme sahiptir diye.Şimdi bu arkadaş doğru mu söylüyor acaba.Eğer böyle bir ford motoru var ise tüm B-Max araçlarda varmıdır.Yoksa o beyin dediği gibi özel yapım falan mıdır.Bilen varsa yanıtlasın.Herkese kazasız belasız yolculuklar.İyi forumlar.Sevgilerle 

Yorum bağlantısı
Barış ÖZKAN

Ben araci aldigimda kitapciginda bir cd vardi meraktan taktim dinledim ilk konu kurum temizlemeydi arac nasil olmasi gerektigi konusunda bilgi veriyormus tekrar dinyeyip bilgileri paylasirim

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Dpf sisteminden bahsediyor sanırım.İlanı süslemeye çalışmış aklınca.Ciddiye almaya gerek yok dizel her araçta var nerdeyse.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Demek Ford o motordan bir tane üretmiş, o da ülkemize ve o arkadaşa denk gelmiş. :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Akkayagil

İyi pazarlar arkadaşlar;

Cevaplarınız için teşekkürler.Benda ciddi ciddi merak etmiştim.Bilgilendirdiğiniz için sağolun arkadaşlar.Adam öyle bir süslemiş ki ilanı:) Ben diyor, aradım taradım tüm siteleri bendeki motoru kimsede görmedim:)  Aha haa ha..Hayır insan bilmeyince olabilir belki diyor...

Değerli arlkadaşlar;geçenlerde arabayı kitleyip eve çıktım( iki katlı müstakil bahçeli) bir süre sonra baktım bahçeden bi müzik sesi geliyor.Balkona çıkınca benim akıllı makinenin:)) teypi açıp bangır bangır çaldığına şahit oldum.Ne dersiniz ben mi hatalı kapattım teybi :D  :D Araçtan indiğimde kapalıydı müzik sistemi.

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Benim üst komşu da fiat fiorino var. İlk sahibi, sıfır almıştı. Şimdi satışa çıkarmış. Aracını bana övmeye başladı. Şusu var busu var derken (çoğunu sallıyor) kar kırıcısı da var dedi. Kar kırıcı ne dedim? Karlı yolda frene basınca tak tak tak tak tak karları kırıyor araç kaymasın diye dedi. O dediğin ABS olmasın? diyemedim. Cahillik zor iş.

O nirvanaya ulaşmış Abi [emoji1]

HTC One cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ahmet Akkayagil

İyi haftalar sevgili arkdaşlarım üstadlarım..Hepinizi saygıyla selamlarım.

Bugün afedersiniz şapşal günümdeyim herhaldeki  Bmax ime amörtisör ararken parçacının biri bu olur diyerek Tayvan malı bir takım amörtisör verdi.Fiyatı ucuz.Bende dedim ya şapşal günümdeyim; fiyatı da görünce at bagaja dedim.:))

İki adım gidince yav bu ezbere aldığımız şeyler makinaya bide olmazsa ne halt ederiz deyip,dükkana geri döndüm.Adam seri nosunu aldı netten falan baktı ama nafile..çünkü kaçak yan sanayi malı birşey..Bir iki servis ustasını arayıp sordu.Focus amörtisörü Bmax e olur mu diye.Usta da ben taktım bir kere oluyor dedi.Meger adam bize focus malı vermiş.Fiyat 100 Tl .Eeeee Orjinalı 475 yan sanayisi 275 tl olunca bende çabuk tava geldim tabi.Neysa son dakkada geri getirirsem bir yazılı kagıt verin demeyi akıl ettim :D

Ne dersiniz keklendik mi..yoksa parçacının dediği doğrumu:) Bmax'e focus amörtisörü uyarmı.

Hepinize iyi haftalar..

Yorum bağlantısı

İyi haftalar sevgili arkdaşlarım üstadlarım..Hepinizi saygıyla selamlarım.

Bugün afedersiniz şapşal günümdeyim herhaldeki Bmax ime amörtisör ararken parçacının biri bu olur diyerek Tayvan malı bir takım amörtisör verdi.Fiyatı ucuz.Bende dedim ya şapşal günümdeyim; fiyatı da görünce at bagaja dedim.:))

İki adım gidince yav bu ezbere aldığımız şeyler makinaya bide olmazsa ne halt ederiz deyip,dükkana geri döndüm.Adam seri nosunu aldı netten falan baktı ama nafile..çünkü kaçak yan sanayi malı birşey..Bir iki servis ustasını arayıp sordu.Focus amörtisörü Bmax e olur mu diye.Usta da ben taktım bir kere oluyor dedi.Meger adam bize focus malı vermiş.Fiyat 100 Tl .Eeeee Orjinalı 475 yan sanayisi 275 tl olunca bende çabuk tava geldim tabi.Neysa son dakkada geri getirirsem bir yazılı kagıt verin demeyi akıl ettim :D

Ne dersiniz keklendik mi..yoksa parçacının dediği doğrumu:) Bmax'e focus amörtisörü uyarmı.

Hepinize iyi haftalar..

Anlattiklariniz biraz kararlama bir satis oldugunu gosteriyor. Bmax zaten az bulunan bur arac. Sanayide ben taktim diyen ustanin c max ile karistirmasi buyuk ihtimal. Ben fiesta yq dahq yakin buluyorum ihtimal olarak ama bu yorumum en az sanayideki kadar dayanaksiz.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Ahmet Akkayagil

Anlattiklariniz biraz kararlama bir satis oldugunu gosteriyor. Bmax zaten az bulunan bur arac. Sanayide ben taktim diyen ustanin c max ile karistirmasi buyuk ihtimal. Ben fiesta yq dahq yakin buluyorum ihtimal olarak ama bu yorumum en az sanayideki kadar dayanaksiz.

Saygilarimla.

Selamlar Evren kardeş...hayırlı cuma ve haftasonları..ilginiz için teşekkür ederim.

Valla dün en akıllıca işi yaptım.Tamirci forklifte sokmadan aşağıdan bakarak önlerin uymadığını çünkü tabla başlarının farklı olduğunu söyleyince...hiç elletmeden ( çünkü kutular kapalı ve mıhlı) doğruca malı aldığım dükkana gittim.Çok şükür adamlar iyi niyetli çıktı.Durumu anlatınca netten kısa bir araştırma sonucunda ford courieri n amörtisörlerinin uygun olduğu anlaşıldı.İthalatçı firma arandı.Seri numaraları alındı,tek tek benimkiyle kontrol edildi.Numaraların uyduğu görüldü.İzmirdeki firmaya telefonla soruldu.Aynı ürünü Bmax için gönderdikleri tasdik olundu.Ve ürün tanesi 200 tl den sipariş edildi.Acil koduyla kargoya bildirildi.İnanılmaz ama ürünler bugün gelmiş teslim edilmiş.Yarı parasını vermiştim zaten,bende eskileri geri verip fatura aldım.İnşallah yarın gidip teslim alacam.Olursa taktıracağım.Olayı şimdilik hallettik gibi görünüyor.Daha ayrıntılı bilgiyi yarın akşam paylaşacam herkesle.

Tekrar teşekkür eder.Mutlu sağlıklı hafta sonları dilerim.Saygılarımla

Yorum bağlantısı
Erdem Çağla

Benim üst komşu da fiat fiorino var. İlk sahibi, sıfır almıştı. Şimdi satışa çıkarmış. Aracını bana övmeye başladı. Şusu var busu var derken (çoğunu sallıyor) kar kırıcısı da var dedi. Kar kırıcı ne dedim? Karlı yolda frene basınca tak tak tak tak tak karları kırıyor araç kaymasın diye dedi. O dediğin ABS olmasın? diyemedim. Cahillik zor iş.

benim arabada mangal yakıcı var. Mangalı aracın arkasına getiriyorsun sonra gaza abanıyorsun mangal yanıyor :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...