İçeriğe Yönlendir

Ka - Analog Saat Ayarı

Merve Toprak

Recommended Posts

Merve Toprak

Merhaba arkadaşlar. 1 hafta önce 99 model 1.3 collection ka aldım. Analog saat ayarını bir türlü ayarlayamadım. Forumdan kılavuzu buldum üzerindeki tuşa basarak yazıyordu fakat o şekilde de hiçbir ayar yapamadım. Başka yöntem var mı acaba? Ayrıca detaylı bir kontrol yaptırmadım henüz ankarada önerebileceğiniz bir yer var mıdır? Şimdiden teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

tuşa basın ve tutun. dakika dönmeye başlayacak. dönmüyor ise tuşta tutukluk kir var demektir. nazikçe tuşu basın sağa sola oynatın.

Yorum bağlantısı
Merve Toprak

tuşa basın ve tutun. dakika dönmeye başlayacak. dönmüyor ise tuşta tutukluk kir var demektir. nazikçe tuşu basın sağa sola oynatın.

Teşekkür ederim hızlı cevabınız için.
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Zafer Güneş

Saatin takılma problemi benim aracımda da mevcuttu, saati sökerek içindeki mekanizmasını temizleyip geri takınca bir problem kalmadı. Kenarlarından tırnaklar tutuyor saati, ince bıçak vb. cisimlerle rahatlıkla sökebilirsiniz  :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Merve Toprak

Tuşa bastık oynamadı, sağa sola oynattık dakika yine oynamadı. Sökmeye çalıştık o tırnaklarıda bulamadık. Bu tırnaklar tam olarak hangi tarafında acaba? Basık kısımlarda mı?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Zorlamayın. O çubuk küçük bir pine basarak tetikliyor.

Yani zorlamayla falan olmaz.

Fikir: Saat zaten doğru çalışıyor.

Kutup başını sökün.. saat kaçta durmuş ise o saatte kutup başını geri takın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Merve Toprak

Analog saati sonunda sökebildim. Elektrik bağlantısını çıkardım. Kuru hava üfledim içine, ön kapağınıda açıp saati ayarlayıp geri oturttum. Ama saatte ilerleme yok. Pimine kırmızı ışık geliyor fakat saatte ilerleme olmuyor. Nedir sizce problemi?

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Ka larınsaati hakkında hiç fikrim yom ama muhtemelen kuru hava temizlemeue yetmemiştir.Kir tutmuş olması ihtimal.Wd40 denen yağlı temizleme spreyinden bir miktar sıkmak,mekanızmadaki kiri sökecektir.Tabi mekanızma bozulmadıysa.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Merve Toprak

Evet saat tuşlarıyla oynadıktan sonra durdu. Bu akşam birde wd40 ile deneyeceğim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...