İçeriğe Yönlendir

Fiesta 1.25 Trendx (2016) Ilk Izlenimler

Muharrem Öter

Recommended Posts

Muharrem Öter

Herkese iyi günler

Foruma yeni katıldım sayılır bu ilk yazım olcak.Bir süredir sessizce bütün konuları okumaya çalıştım, saatlerimi forumda harcadım daha burda vakit geçirip arkadaşlıklar edineceğime eminim.

Yazımın konusuna gelecek olursak uzun araştırmalar(gece uykusuz kalmak) sonucunda ford fiesta almaya karar verdim. Bir hafta önce aracı bayiden aldım eve getirdim ama ancak bugun kullanabildim.

İlk olarak neden Fiesta ?

Hepimiz araç alırken belli kriterleri göz önünde bulunduruyoruz. Örnek verecek olursak: Çocuğu olan; bagajı büyük araç istiyor, Çok yol yapan; az yakan araçlara bakıyor... diye uzar gider bu liste. Benim kriterlerim ise: Yüksel model yılı, güzel tasarım, sürüş keyfi, donanım, ekonomi. İşte bunları hepsi bir arada bulundurunca bütün oklar beni fiestaya yönlendirdi.

Senelik 10.000 - 15.000 arası km ve bunun yarısı şehir dışı olduğu için ben tercihimi 2013 dizel trend ikinci el fiesta yerine 2016 sıfır 1.25 benzinliden yana kullandım, senelik vergi ve bakım masraflarının düşük olmasıda 1 senede yakacağım yakıt farkını çıkaracağını düşünüyorum.

Donanım olarak ise trendx tercihim oldu titanium'dan tabi ki eksikleri var ama içene oturduğunuz zaman asla bu araba boş diye bir şey hissetmiyorsunuz birde titanium almak için 1.4 motor almak ve onunda 7000 tl daha yüksek olduğunu düşünürseniz F/P açısından iyi bir tercih oldu benim için.

Teslimat günü anahtarı elime alışım kapıyı açışım ve koltuğa ilk oturuşum. Son derece pozitif ve sıcacak bir kucak gibiydi sizi saran göğüs deri direksiyon ve o harika oturma pozisyonu... Daha ilk marşa basmadan bunların hepsi bir hayli keyif veriyordu

fd227f495abfdcb39b508dce97a1470f.jpg

İlk yolculuğum ise nispeten uzun yol sayılır. Araçda toplam 3 kişi 90 km ortalama sürat ile sağdan sağda devam ettim elde ettiğim takamları sizle paylaşıyorum, yeni deneyimler yaşadıkça sizle paylaşmaya çalışacağım sağlıcakla kalın.

278334ac00cbc9094eae019f01864b2b.jpg

c021a34d591865e98c5aa55b7af53361.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Ömer Çayırtepe

Hayırlı olsun, kazasız belasız güzel günlerde kullanın  :nazar:

Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

Hayırlı olsun Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin inşallah

Yorum bağlantısı
Barış Akkurt

hayırlı olsun allah kazasız  belasız kullanmayı nesip etsin

Yorum bağlantısı
Muharrem Karagülle

Hayırlı olsun.Allah kaza bela göstermesin.

Yorum bağlantısı
Tamer Olcay Çiçek

Hayırlı olsun, Rabbim kazasız belasız kullanmayı nasip eder inşaallah 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ihtayacı belirleyip ona göre tercih aramak çok başarılı bir seçim :nazar:

Yorum bağlantısı
Sertaç Karginer

Hayırlı olsun iyi günlerde kullanın [emoji4]

Yorum bağlantısı

Hayirli olsun. Icinize sinmesi, ruhunuza hitap etmesi bakimindan begeni ile bahsetmeniz sevindirici. Hem ihtiyaclarinizi hem de maliyetleri bence kendi butcenize gire dogru tahlil ettiginiz icin bazen karsilastigimiz hayal kirikliklari yerine dogru tercih mutlulugunu okuyoruz.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Muharrem Öter

Hepinize çok teşekkür ederim daha iyileri sizlerin olur inşallah

Yorum bağlantısı
Osman Uslu

Hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın. Allah kaza bela vermesin  :nazar:  :nazar:

Yorum bağlantısı
Serhat ipeksoy

aracını hayırlı olsun rabbim kaza bela vermesin  :nazar:   aracın konusunu da görmek isteriz

Yorum bağlantısı
Oğuz Varhan

Fiesta kullanınca ( grand scenic 1.5dci edc , 520i , opel astra 1.4 turbo , mondeo 1.5 eb, megane 1.5dci, corsa, clio 1.2edc , sandero stepway 1.5 ) kullanma fırsatım olan araçlar ) FİYATINA GÖRE o yol tutuşu, o rafineliği, o go kartmışcasına tepki veren direksiyonu ve gazı, alman işçiliği, tasarımı olsun diğer araçların hiçbirinde araba kullanma hissiyatını böylesine hevesli alamadım :) çok doğru seçim yapmışsınız :) hayırlı günlerde kazasız belasız kullanmanız dileklerimle :)

SM-G925F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sercan Mungan

Aracınız hayırlı uğurlu olsun,allah kazasız belasız günlerde kullanmayı nasip etsin inşallah.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Yabancı gazetecilerin çok sevdiği çok yüksek puanlar verdikleri bir araba. Küçük sınıfın golfü. Gelişmiş ülkelerde en çok satanlarda 30 yıldır.

Yorum bağlantısı
Mehmet Alkan

Mükemmel bir tespit ve mükemmel bir seçim hayırlı uğurlu olsun

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...