İçeriğe Yönlendir

Antalya Otel Tavsiyesi

Mustafa Özcan

Recommended Posts

Mustafa Özcan
(düzenlendi)

Kardeşim bu yaz 28 Ağustosta evlenecek .Balayı için Antalya düşünüyorlar.Gidip de memnun kaldığınız tavsiye edebileceğiniz oteller varsa önerilerinizi bekliyorum.Başka iller için de otel tavsiye edebilirsiniz.

5 günlük Bütçe olarak da 200 ile 2500 arasında bir otel  bakıyoruz.

tarihinde Mustafa Özcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Oktay Demirağ

Balayı için aşağıdaki otelde konaklamıştık. Biz çok memnun kalmıştık. Bu oteli seçmemizdeki en büyük etken şehirin içinde olmasıydı. 

http://www.laraotel.com

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Balayı otelleri biraz farklı oluyor, çok da şeetmemek lazım.

Antalya merkez otellerden ziyade.Belek,Kemer tarafına bakılsa daha iyi olur. 

Bütçe de sıkıntı yoksa ;

http://www.etstur.com/Adam-Eve--16

Peluş kelepçe, kırbaç felan da vardır buralarda.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Bütçe uygunsa Voyage belek kesinlikle memnun kalırlar gözü kapalı alabilir.Cornellia veya maxx royal de olabilir ama biraz pahalı otel bunlar.

Bütçeleri ne kadar onu söylerseniz ona göre öneride bulunulabilir.

Ama Voyage bence en ideali.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Herşeyden önce beklentiyi bilmek lazım, ona göre ilerlemeli.

Havuz mu, Deniz mi ?  ( Her yerin denizi güzel değil )

Havuz da su kaydırakları ilgisini çeker mi ? 

Otelin kullandığı içecek markaları önemli mi ?

Bütün günleri otelde mi geçirecek yoksa şehirde gezelim diye de bir fikri var mı ? 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Emin Önal

( Her yerin denizi güzel değil )

Alayı bol tuzlu  ;)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Alayı bol tuzlu  ;)

Kolay yüzülür işte. 

Yorum bağlantısı

Ben geçen yıl adalia otelde kaldım, bu yaz içinde rezerve yaptırdım. Sessiz, sakin ufak bir yer...

Yorum bağlantısı

Adem eve balayı otelidir :) konsept onun üstüne odanın her yeri ayna kaplı ve en büyük standart odalara sahip 50 metrekare civarı. Balkonda yatak var oda da 2 farklı yatak var oda içi jakuzi falan garip bir yer arkadaşlarom gittiler ama biraz tuzlu maalesef :)

O otele yeni evli çift giderse ilk kavgalar olabilir, erkek pişmanlık çekebilir bence :D club'den sonra 

Yorum bağlantısı
Mustafa Özcan

Antalya merkez otellerden ziyade.Belek,Kemer tarafına bakılsa daha iyi olur. 

Bütçe de sıkıntı yoksa ;

http://www.etstur.com/Adam-Eve--16

Bu oteli çok duymuştum.Yalnız fiyat sağlam. :)

Herşeyden önce beklentiyi bilmek lazım, ona göre ilerlemeli.

Havuz mu, Deniz mi ?  ( Her yerin denizi güzel değil )

Havuz da su kaydırakları ilgisini çeker mi ? 

Otelin kullandığı içecek markaları önemli mi ?

Bütün günleri otelde mi geçirecek yoksa şehirde gezelim diye de bir fikri var mı ? 

Samicim teker teker cevaplıyorum şimdi. :)

1-Havuz

2-Su kaydırakları ilgisini çeker.

3-Genel olarak otelde zaman geçirecekler ama gezebilecekleri yerler de olsa fena olmaz. :)

Çok şey mi istedik... :D  :D  :D

Yorum bağlantısı
Serhad İncedere

Wow - Kremlin Palas veya Topkapı Palas. Kesinlikle tavsiye ederim. Geçen yıl ekim ayında balayı geçirdim 5 gece 6 gün 1500tl fiyat ödedim. Ağustos ayı nasıldır fiyatı bilmiyorum, fakat otel verdiğiniz fiyatı kesinlikle karşılıyor. Balayı olarak belirtirseniz rezervasyonu, özel oda konsepti ve hergün 1 alacarte restoran kullanım hakkınız oluyor. Totalde 5 alacarte restoran var, favorim bir türk olarak mangal  :biggrin: Hangisinde kalırsanız kalın, 2 oteli de kullanabiliyorsunuz, en güzel yanı da bu. Otel Belekte. Mng turizm bakıyor.

Yorum bağlantısı
Mustafa Özcan

O otele yeni evli çift giderse ilk kavgalar olabilir, erkek pişmanlık çekebilir bence :D club'den sonra 

Sonra abi bizi nereye yolladın demesin. :D  :D  :D

Yorum bağlantısı

Silence beach resort hotelde kalmıştık. 

Balayı konsepti olarak klasik oda süsleme, ilk gün odaya kahvaltı. 2 kez alacart restoranlarda ücretsiz yemek.

Animasyon ekibi iyiydi, denizi de fena değildi. Tabi bu anlattıklarım 5 yıl önceydi.

Yorum bağlantısı
Ali Tatlısu

28 ağustos tarihi tatil için yüksek sezon. belirlemiş olduğunuz bütçe ile tavsiye edilen otellerde ancak 3 bilemedin 4 gece anca kalınır.

ets nin son dakika otelleri var. rezervasyonlar arasında dolduramadığı tarihleri uygun fiyata veriyor. 3-5 gün konaklanacak ise, bu son dakika oteller değerlendirilebilir. ayrıca ruslar gelmeyecek sanırım. gelmezlerse yeni kampanyalar olur bence. acele etmesinler.

tavsiye otelim voyage sorgun.

Yorum bağlantısı

Muğla taraflarını araştırın hocam,Antalya çok kalabalık 2 yıl önce gittim bir hata sonucu.büyük konuşmuyayım bir daha asla gitmem.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Adem eve balayı otelidir :) konsept onun üstüne odanın her yeri ayna kaplı ve en büyük standart odalara sahip 50 metrekare civarı. Balkonda yatak var oda da 2 farklı yatak var oda içi jakuzi falan garip bir yer arkadaşlarom gittiler ama biraz tuzlu maalesef :)

Yatakların kullanım şekilleride farklıymış galiba  :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Silence beach resort hotelde kalmıştık. 

Balayı konsepti olarak klasik oda süsleme, ilk gün odaya kahvaltı. 2 kez alacart restoranlarda ücretsiz yemek.

Animasyon ekibi iyiydi, denizi de fena değildi. Tabi bu anlattıklarım 5 yıl önceydi.

Bu sene ramazan bayramı için rezervasyon yaptırdım 2+1 çocuk.4 gece 5 gün.Standart göl evi.

Nasıl bir yerdir,pişman olmayız inşallah. :unsure2:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

26 yıl Antalya, Belek, Göynük, Çamvuva otellerinde çalıştım, emekli oldum. Tatil için otel arayanlara bazı bilgiler ile naçizane bir kaç öneride bulunmak istiyorum.

Ağustos ayı yüksek sezon diye tabir edilen dönem. Bu dönemde kişi/oda fiyatları en yüksektir.

Antalya otelleri kalite/fiyat olarak bölgelere ayrılmıştır. 1.olarak Belek, Kundu otelleri yer alır. 2.olarak Boğazkent, Side, Maanavgat, Alanya otelleri; 3.olarak Göynük, Kemer, Çamyuva, Tekirova otelleri yer alır. (Bana göre)

Deniz bakımından; Konyaaltı, Göynük, Kemer, Çamyuva kısaca Antalya'nın batısında kalan otelleri plajları ince çakıl, taştır. (Bazı kaliteli oteller taşlık olan plajlarına ince kum serer.) Antalya'nın doğusunda kalan Lara, Kundu, Belek, Boğazkent, Side, Manavgat, Alanya otellerinin plajları ince kumdur.

Otellerde oda fiyatlarında, yönüne göre değişiklik olabiliyor. Deniz manzaralı diye ballandırılan deniz tarafı odalar daha pahalı, dağ manzaralı odalar daha ucuzdur. Bu odalarda sadece geceleri uyumak için vakit geçiriyorsunuz ve aslında denizide görmüyorsunuz. Tüm gün boyunca yemek içmekten, animasyon faaliyetlerine katılmaktan v.s. odada vakit geçirmek için zaman kalmıyor. Ayrıca dağ manzaralı odalar daha sakin oluyor. (Bana göre)

Bölge otelleri arasında rekabet vardır. Bu rekabeti önr. Booking.com, TripAdvisor.com gibi ortamlarda yayınlanan müşteri yorumlarınında yer aldığı memnuniyet anketleri belirler. Oteller arasında puan sistemi vardır. Mutlaka inceleyin. Yiyecek-içecek, servis, personel, animasyon, spa gibi hizmetlerin beklentilerinizi karşıladığına bakın.

Antalya otellerinde bu sene Rus'lar yok. Oteller odalarını doldurmak için indirim kampanyaları uyguluyor. Ama hiç bir otel yönetimi zarar etmek istemez. Karlılıklarını düşürmemek için giderlerden kısılabilecek ne varsa uygularlar. İlk olarak yiyecek içecek ve personel maliyetlerini düşüreceklerdir. Sıradan 5* otellerde menüde kırmızı et kalmadı gibi, hindi eti ve tavuk eti kullanılıyor. İçecek te ise piyasanın en ucuz ürünleri var. v.s. v.s. v.s. Bu nedenle müşteri yorumlarını mutlaka dikkate alın, bence.

Eş, dost tavsiyesi ile tatil için otel aramayın bence. Herkesin tatil için ayrı ayrı beklentileri oluyor. Kiminin çok iyi idi dediği otele diğeri hiç memnun kalmadık diyebiliyor.

Tatil için otel aramalarını EtsTur, Booking.com, TripAdvisor.com v.s. den yapabilirsiniz. Her kriteri ayrı ayrı sorgulayabilirsiniz.

Yorum bağlantısı

Ek olarak;

Yeni otellerin bir çoğu denize sıfır değil. (Denize sıfır otel arazisi kalmadı.) Yörenin plajında şemsiye, şezlongları vardır. Otelden yürüyerek plaja gidersiniz. Bu plajlar halka açıktır.

Ets gibi firmalar (başkaları anlık aklıma gelmedi) sattıkları oteli denetlerler. Hem yasal standartlarda, hemde firmanın ilave kendi oluşturduğu standartlarda. Her yönden; yiyecek-içecek, animasyon, personel, teknik hizmetler, spa, temizlik, hijyen, havuz, güvenlik gibi. Bulunan uygunsuzlukları düzelttirme güçleride vardır.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...