İçeriğe Yönlendir

Emekli Sandığı Çalışanı

Alparslan Özaslan

Recommended Posts

Alparslan Özaslan

iyi akşamlar form arkadaşlarım.18/4/2016 tarihi itibariyle Kamu çalışanı olarak emekliye ayrıldım.kurum emekli sandığına 19/4/2016 tarihinde yazdı ve 20/4/2016 tarihinde postaya verildi.emekli sandığı kayıtlarına 26/4/2016 tarihi itibariyle evrak kayıda giriş yapılmış.bugün itibariyle e-devlete baktığımda herhangi bir işlem yapılmış görünmüyor.oysa çalışma bakanlığı 5 iş günü içinde emeklilik  işlemleri tamamlanacak demişti diye hatırlıyorum(yanlış hatırlamıyorsam).formda emekli sandığında çalışan arkadaşlar varsa yardımcı olurlarsa sevinirim.teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı

Hayırlı olsun abi. Geçen sene bizde de biri uğramıştı baya. Emekli sandığı biz hallettik iş bankada falan demişti. Bi süre maaş alamamıştı.

Yorum bağlantısı

iyi akşamlar form arkadaşlarım.18/4/2016 tarihi itibariyle Kamu çalışanı olarak emekliye ayrıldım.kurum emekli sandığına 19/4/2016 tarihinde yazdı ve 20/4/2016 tarihinde postaya verildi.emekli sandığı kayıtlarına 26/4/2016 tarihi itibariyle evrak kayıda giriş yapılmış.bugün itibariyle e-devlete baktığımda herhangi bir işlem yapılmış görünmüyor.oysa çalışma bakanlığı 5 iş günü içinde emeklilik  işlemleri tamamlanacak demişti diye hatırlıyorum(yanlış hatırlamıyorsam).formda emekli sandığında çalışan arkadaşlar varsa yardımcı olurlarsa sevinirim.teşekkür ederim.

Hayırlısı olsun Alparslan Bey. Konunuz uygun bölüme taşınmıştır.

Saygılarımla,

Yorum bağlantısı
Alparslan Özaslan

Hayırlısı olsun Alparslan Bey. Konunuz uygun bölüme taşınmıştır.

Saygılarımla,

acele etmemin sebebi.çalışırken maaşımı ayın 15. de alıyorduk.ben ayın 18 de emekliye ayrıldım.sıkıntı ayın 15.kadar gerek ikramiye gerek maaş gelmezse halim harap.hem banka kredileri hemde kartlar ayın 15 yatırılması lazım yoksa takibe düşme gibi bir durum olabilir

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Ortalama 17 iş gününde maaş bağlanıyor. Bizim kurumdan emekliye ayrılan iki personele bu sürede bağlandı.

Ayrılırken emekli yolluğu aldınız mı?

Yorum bağlantısı
Alparslan Özaslan

Ortalama 17 iş gününde maaş bağlanıyor. Bizim kurumdan emekliye ayrılan iki personele bu sürede bağlandı.

Ayrılırken emekli yolluğu aldınız mı?

emekli yolluğunu aldım

Yorum bağlantısı
Alparslan Özaslan

Genel de unutuluyor da..

kurumların her türlü ödemelerini yapan bir kurumda çalıştım tüm aktarmaları yapan biri olarak kendi yolluğumu da unutmam :)  :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Bende bi kamu kurumunun mutemediyim, ben koşturuyorum emekli olanın peşinde yolluk yapmak için :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alparslan Özaslan
(düzenlendi)

bugün bir arkadaş aracılığı ile emeklilik işleminin hangi aşamada olduğunu araştırdı.salı günlerinde komisyon olduğu ve emeklilik kararlarının onaya gönderidiğini ancak yoğunluktan dolayı benim emekliliğin komisyona girmediğini öğrendim.iyi güzelde bu emekliye ayrılan kişi ayın 15 de maaş almayacak kredileri ve kart taksitleri varsa ne yapacak şimdi kara kara ayın 15 de ne yapacağımı düşünmeye başladım.sözde 15 günde tamamlanacaktı..ayın 15 de hiçbir bankaya ödeme yapmasam kısaca bir hafta sonra taksitleri yatırsam ne gibi bir sıkıntı yaşarım.

tarihinde Alparslan Özaslan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Alparslan Özaslan

emekliye ayrılalı bir ay oldu ne ikramiye nede maaş aldık.bunları geçtim sabah hastaneye gittim.provizyon alamadık.kısaca ne çalışan nede emekliyiz.ücretli muayene dediler.nasıl bir ülkede yaşıyoruz hala anlamadım.sizde 15 günde tüm işlemler bitecekti.bundada vardır bir hayır elden başka bir şey gelmiyor.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

bugün bir arkadaş aracılığı ile emeklilik işleminin hangi aşamada olduğunu araştırdı.salı günlerinde komisyon olduğu ve emeklilik kararlarının onaya gönderidiğini ancak yoğunluktan dolayı benim emekliliğin komisyona girmediğini öğrendim.iyi güzelde bu emekliye ayrılan kişi ayın 15 de maaş almayacak kredileri ve kart taksitleri varsa ne yapacak şimdi kara kara ayın 15 de ne yapacağımı düşünmeye başladım.sözde 15 günde tamamlanacaktı..ayın 15 de hiçbir bankaya ödeme yapmasam kısaca bir hafta sonra taksitleri yatırsam ne gibi bir sıkıntı yaşarım.

Bir hafta gibi bir süreden sıkıntı çıkmaz. Sadece borçlar gecikti diye bol bol taciz mesaj bir de bir miktar gecikme faizi yersiniz o kadar .

Yorum bağlantısı
Alparslan Özaslan

Biraz önce e devletten baktım.emekli maaşı bağlandı.uzmana gönderildi yazıyor.uzman bakalım kaç günde onaylayacak.ayrıca görevden ayrılalı biray olduğu için sgk resen 60/g maddesigereğince kayıt yapmış gelir testi yaptıracakmışız ne kadar yanlış bir olay emekli olmuşum biraz içinde işlemler bitmemiş sağlıktan faydalanmam için gelir testi yaptırmam gerekirmiş yaptırmazsam cezası var Nasıl bir iş bilen varmı

Yorum bağlantısı
Alparslan Özaslan

sgk nasıl bir işlem yapıyor hala çözemedim.emekliye ayrılalı biray olmuş.dün e devlet kontrol ettiğimde aylık bağlandı.uzmana gönderildi diyordu bugün hatalı işlem memura iade diyor sanırım biray daha bekleyeceği

Yorum bağlantısı
Alparslan Özaslan

Biraz önce e devletten baktım.emekli maaşı bağlandı.uzmana gönderildi yazıyor.uzman bakalım kaç günde onaylayacak.ayrıca görevden ayrılalı biray olduğu için sgk resen 60/g maddesigereğince kayıt yapmış gelir testi yaptıracakmışız ne kadar yanlış bir olay emekli olmuşum biraz içinde işlemler bitmemiş sağlıktan faydalanmam için gelir testi yaptırmam gerekirmiş yaptırmazsam cezası var Nasıl bir iş bilen varmı

sgk nasıl bir işlem yapıyor hala çözemedim.emekliye ayrılalı biray olmuş.dün e devlet kontrol ettiğimde aylık bağlandı.uzmana gönderildi diyordu bugün hatalı işlem memura iade diyor sanırım biray daha bekleyeceği

bugün SYDF gidip gelir tespiti yaptırdım.ordanda sgk ya gitmem gerekiyormuş bildirimde bulunmak için sgk ya gittiğimde sistem tekrar aktif hale gelmiş ayrıldığım tarihten itibaren90 gün tedavi hizmetlerinden faydalanabilirmişim.kısaca kimin ne dediği belli değil.

diğer konuda ise memura iade edilmiş,memur tekrar uzmana göndermiş.şimdi de uzman onayladı.ilk ödeme servisine gönderildi diyor.hayırlısı bakalım

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

bugün SYDF gidip gelir tespiti yaptırdım.ordanda sgk ya gitmem gerekiyormuş bildirimde bulunmak için sgk ya gittiğimde sistem tekrar aktif hale gelmiş ayrıldığım tarihten itibaren90 gün tedavi hizmetlerinden faydalanabilirmişim.kısaca kimin ne dediği belli değil.

diğer konuda ise memura iade edilmiş,memur tekrar uzmana göndermiş.şimdi de uzman onayladı.ilk ödeme servisine gönderildi diyor.hayırlısı bakalım

1-2 güne işleminiz biter sanırım hayırlı olsun. 

Yorum bağlantısı
Alparslan Özaslan

1-2 güne işleminiz biter sanırım hayırlı olsun. 

teşekkür ederim arkadaşım.kurum yazısıda yazılmış.Allah herkese nasip etsin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alparslan Özaslan

nihayet 24/5/2016 tarihi itibariyle tüm işlemler bitti

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Hayırlı olsun, emekli olmaya korktum vallahi. Gerçi 31 sene var daha ölmezsek

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alparslan Özaslan

iyi geceler arkadaşlar bir sorum daha olacak .kurum emekli sandığına gönderirken emekli kimlik kartı talep formunu da gönderdi.bu güne kadar elime kimlik gelmedi.artık kimlik yokmu yoksa daha sonra mı gönderiyorlar

Yorum bağlantısı
Alparslan Özaslan

iyi günler arkadaşlar.formda emekli sandığında çalışan kimse yok sanırım.emeklilik işlemleri ile konuyu açmıştım.yaklaşık 40 gün sonra emekli ikramiyesi ve mayıs ayına ait 15 günlük maaşı aldım.dün itibariyle ilk tam maaşımı 1.6.2016 tarihinde almam gerekirken bankada herhangi bir ödeme görünmüyor.gelen yazı ekinde 4 tane bankaya yazılmış mektup var üçünü aldım.maaş yazısı 1/6/2016 tarihinden önce ödenemez ibaresi var.ancak bugün itibariyle banka yok diyor.170 çağrı hattını aradığımda bana yazılan yazıyı söylüyor.formda emekli sandığında çalışan arkadaş varsa özelden görüşebilirmiyim.

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Annem emekli olduğunda 1 hafta içinde bütün işlemleri bitti, hatta kredi ve ikramiye ile ev aldılar. Babam Ankara'ya gidip elden halletti. 

Maaş günü geldiğinde Ziraat Bankası'na yattı sonrasında kendisi emekli aylığını değiştirip kendi bankasına aldı.

Yorum bağlantısı
Alparslan Özaslan

yazıyı elden vermediler.40 gün sonunda emekli ikramiyesini ve 15-5/31/5 arası 15 günlüğü aldım ancak 1 haziranda almamgereken maaş yok. Denizbank'a gönderilen 4 adet ödeme emrinin üçü ödendi maaşı gösteren ödeme emri bende var bankada yok esas sorun e devlette 6. Aya ait herhangi bir bilgi yok

yazıyı elden vermediler.40 gün sonunda emekli ikramiyesini ve 15-5/31/5 arası 15 günlüğü aldım ancak 1 haziranda almamgereken maaş yok. Denizbank'a gönderilen 4 adet ödeme emrinin üçü ödendi maaşı gösteren ödeme emri bende var bankadea yok esas sorun e devlette 6. Aya ait herhangi bir bilgi yok

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...