İçeriğe Yönlendir

05 Fiesta Yanık Kokusu Sorunu

Görkem Özdemir2

Recommended Posts

Görkem Özdemir2

Merhaba arkadaşlar.

Bu sabah motor uygun sıcaklığa geldikten sonra arabayı ısıtmak için fanı açınca plastik yanığına benzer bir koku aldım.

Aracım 2005 Fiesta 1.4 TDCI

Sorun ile ilgili herhangi bir ön görünüz olabilir mi?

Saygılarımla.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Efe Özer

Aynı sorun bendede vardı.Kalorıferı acınca gelıyordu.Enjektorlerden bırı mazot kacırıyormus.Pullar,fıberler ve gerı donus oringerını degıstırdım sorun halloldu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Görkem Özdemir2

Aynı sorun bendede vardı.Kalorıferı acınca gelıyordu.Enjektorlerden bırı mazot kacırıyormus.Pullar,fıberler ve gerı donus oringerını degıstırdım sorun halloldu.

Cevabınız için teşekkür ederim. 

Sorunun farkına varmadan önce yakıt sarfiyatınızda bir artış olmuş muydu ?  Ayrıca söz konusu işlemlerin size maliyeti ne kadar oldu ?

Yorum bağlantısı
Görkem Özdemir2

Güncelleme: Bu öğlen Öner Oto'ya gittim. Aracın motorunda ve alt kısmında yağ kaçağı olup olmadığı kontrol edildi. Herhangi bir sorun görülmedi. Yanmayan çiğ yakıt kokusu olabileceği bilgisi alındı. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Güncelleme: Bu öğlen Öner Oto'ya gittim. Aracın motorunda ve alt kısmında yağ kaçağı olup olmadığı kontrol edildi. Herhangi bir sorun görülmedi. Yanmayan çiğ yakıt kokusu olabileceği bilgisi alındı. 

Oring'lerin orayı kontrol ettirdiniz mi?

Yorum bağlantısı
Görkem Özdemir2

Hayır  :( Bilinçlenmek adına, oringlerin yeri nerede ? Biz anlar mıyız aşınma, terleme, kaçak vb. problem var ise ?

Yorum bağlantısı
Efe Özer
(düzenlendi)

Cevabınız için teşekkür ederim.

Sorunun farkına varmadan önce yakıt sarfiyatınızda bir artış olmuş muydu ? Ayrıca söz konusu işlemlerin size maliyeti ne kadar oldu ?

Bende yakıt konusunda pek bır fark olmadı ama motor sesı duzeldı.200 odedım.Siz anlayabilirsiniz ama hava fıltresı kutusunu komple sokup enjektorlerın dıbıne bakmanız lazım.Eliniz yatkın degılse ustaya baktırmakta fayda var.

Asagıdakı resımde hersey gozukuyor.Enjektor dıplerınde ıslaklık varsa kacırıyordur.Usta yaparken fotografını cekmıstım.

z5d5Dg.jpg

tarihinde Efe Özer tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Görkem Özdemir2

Sağolun Efe Bey. Şu yağmurlar bir kaç güne durur da akabinde hemen servise giderim. Kontrol şart.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...