İçeriğe Yönlendir

2005 Cmax Ghia Çeşitli Sorunlar;

Serkan Çetin

Recommended Posts

Serkan Çetin

Selamlar... 2005 cmax Ghia sahibi olalı 4 ay oldu sorunlar şöyle arkadaşlar;

1. Araç içinde kapıdan geldiğini düşündüğüm zırıltılar, sunrooftan gelen zırıltı...

2. Aracı park ettim ve 5 saat sonra döndüğümde tüm camlar ve sunroof açık haldeydi,, 

3. Aracımı şoför kapısından içten kilitleyince yine içteki açma kolundan açılmıyor. Ancak kumanda ile açabiliyorum. İçteki kilitleme kolu çok sert,,,

4. Araba yükten düşünce ( 1. vitesle hızlandım aniden gazı kestim yavaşlama anında) lak sesi yokuş aşağı daha fazla, salıncaklar z rotlar ve sağ akis kafası değişti motor kulağı değişti ses devam ediyor. Ustam sağ akis kafasından yaptığını değişmesi halinde yan sanayi takacağımızdan bir kaç ay sonra aynı sesle karşılaşacağımızı bu şekilde binmekte sesten başka sakınca olmadığını söyledi. Ses beni rahatsız ediyor..

5.torpido üst kapak çıkma olarak İzmir'de nereden bulunabilir.

Arkadaşlar yorumlarınızı bekliyoruz saygılar selamlar..

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

aracınız hayırlı olsun

1- ses kapı içinden geliyorsa, döşeme sökülüp içeri bakılmalı, içerde gevşeyen bir vida, somun düşmüş olabilir veya kablılar filan ses yapıyor olabilir.

2 aracı kitleme değilde açma tuşuna devamlı bastığınızda, camlar ve sunroof açılıyor, yanlışlık olabilirmi acaba?

3- kilitçiye göstermek lazım yada proğramlaması vardı forumda onu uygulayın

4- orjinal aks taktırın

5- İzmirli arkadaşlar cevap verir.

Yorum bağlantısı
Hami Erışık

Izmirde çıkma..bornovada hakan körpetütüncü otomotivde, gugıl amcada arattır, onda hasarlı c max lar var elinde..sahibindende var ilanları cmax la ilgili...

Yorum bağlantısı
Serkan Çetin

bu zırıltılar hep mi var yoksa beli bir motor devrinde mi var.

Sabahları araç içi soğukken fazla plastiklerle ilgili sanırım genleşme-büzüşme etkisi sonraları azalıyor. Araç zorlanırken titreşim arttığında ses de artıyor.

Lokman CeritlioğluÇağlar BayurHami ErışıkM.Fatih Yüce

Arkadaşlar, ilginize çok teşekkür ederim selamlar..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...