İçeriğe Yönlendir

Ankarada Arsa Nerden Alınır

Ömer Uğurlu

Recommended Posts

Ömer Uğurlu

herkese hayırlı forumlar arkadaşlar, " zamanında şurdan bir arsa almadık " sözünü hepimiz duymuşuzdur, :) Ankara da yaşayan arsa işiyle uğraşan arkadaşlar ve bilgi sahibi arkadaşlar cevaplarsa sevinirim, ankara da ileriye dönük 50-60 bin civarında arsalar nerden alınır, alınırken nelere dikkat edilmelidir, imarlı olamsı arsanın değerleneceği anlamı taşır mı vb sorulara cevap verebiirsek sevinirim, tekrardan hayırlı akşamlar herkese 

Yorum bağlantısı
Mustafa Akçeşme

Eskisehir yolu uzeri temelli taraflari olabilir. Sehirler genelde batiya dogru buyur

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Kazan bir ara cok populerdi. Polatli da fena degil diyorlar. Imarli arsanin neresinden yol gececegi bellidir, imar gecmesi sirasinda yaklasik 1/3'u kaybedilen arsa imarli satirirken populer biryerdeyse bu kayip fiyata eklenir. Imarsiz arsa risklidir. Imara acilip acilmayacagi ayri dert, acildiktan sonraki kayip miktarina gore bicilen bedelle satilip satilmayacagj ayri bir dert. Cok anlamam bu islerden anlasaydim, 97 yilinda Yasamkentten arsa alip, su anda yerine kurulmus 5 blokluk sitenin sahibi oldugum bir blogunun kirasiyla aylik yaklasik 48.000 kira gelirim olurdu:)

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Ersev Kaya

Gölbaşı'nda oturduğum için, Gölbaşı diyorum. Bir sene önce 78'e alınan 1,5 dönüm arsa bu sene 198'e satıldı.

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

Eskişehir yolundan alınır yakın Zaman'da Salih bezci Avrupa'nın en büyük AVM sini yapacak Çankaya üni. Ni geçtikten sonraki yerlere

Yorum bağlantısı
Murat Birinci

Dediğiniz her yer fiyat olarak uçtu. Bizlerden önce bazı insanlar kim nereye ne yapacak, imara açılacak mı, projeler neler gibi tüm bu bilgileri öncesinde biliyor.Bir şekilde öğreniyor ve oraya tabiri yerindeyse çöküyor. Bizim gibiler de ancak hayalini kuruyor. Üzücü ama gerçek bu. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Düşünürseniz Gölbaşına bağlı Soğulcak köyünde bahsettiğiniz fiyatlara 1650 metrekare bir arsam var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Uğurlu

Eskisehir yolu uzeri temelli taraflari olabilir. Sehirler genelde batiya dogru buyur

temelli de bir kaç yer var, 35-40 bin civarı ama tam 1/50000 gbi imarlı diyor tam olarak ne demek istediğini bilmiyorum, emlakçıda arsa aradım imarlı kazanır felan dedi ama işde güven meselesi 

Yorum bağlantısı
Taner Ayık
(düzenlendi)

Arkadaşlarım yazdıkları yerler gerçekten para eden ve edecek yerler. Fakat o belgelerden 40-50 bin tl ye kısa sürede kar getirecek bir arsa almanız mümkün değil. Havaalanı çevresine bakın derim.özellikle sarayköy civarı. Malum otonomi de açıldı ve yeni gelişmekte olan bir bölge. Yani şu anda 40-50 bin tl ye aldığınız bir arsa bir sene sonra en kötü size 10-20 lira getirisi olur. Veya sirkeli köyü civarında hobi bahçeleri var. Eğer hem kazanmak, yatırım yapmak hem de hafta sonları vakit geçirmek isterseniz bir araştırın. Ama yatırım amaçlı kısa zamanda kar etmek için mutlaka sarayköy çevresini araştırın. Projeleri falan inceleyin.ayrıca şu anda yapılmakta olan 50 metrelik çevre yolu var. Havaalanından direk İstanbul yolu kazan,Kızılcahamama, aksaraya baglanıyor. İnceleyin bence.

tarihinde Taner Ayık tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Akçeşme

Bence yatırım amacıyla arsa alınacaksa alınan yer en az 15-20 sen unutulmalı. Kısa vadede yüksek prim yapacak arsaları maalesef bizlere yedirmezler.  Ya çok iyi çevreniz olacak (belediyede vs) ya da çok şanslı olacaksınız. 

Bu çerçevede tarla vasfında bir arsa alıp uzun vadede değerlenmesi beklenmeli diyorum ben. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...