İçeriğe Yönlendir

Gündüz Farlari Hakkinda

Taha Kaytazoğlu
Çözüme git Misafir tarafından,

Recommended Posts

Taha Kaytazoğlu
(düzenlendi)

Merhabalar. Önceden bu tip farlar ne yazık ki kesmeden delmeden takılamıyor ya da uygulanamıyor, yapılmış olanlar ise sonradan ekleme gibi durmaktaydı. Günümüz de çok farklı uygulamalar şu an için mevcut. Şahsen ben kendi C-Max' im için  aşağı kısımda paylaşacağım bir ürünü düşünüyorum.

Bir çok sitede şu an fiyat olarak 80 - 200  TL  aralığında. Malzeme, aynı malzeme. Fiyat farklı. Bu ürün; sabitleme aparatlarına sahip olup far içerisine uygulanmakta. Paket içeriği 2 adet. Bir Neon Led, "Turuncu ve Beyaz" yanabilmekte. Beyaz olan; park lambaları açıkken, Turuncu olan ise sinyal verildiğinde yanmakta. Uzun lafın kısası Tek bir ürün 2 farklı renkte ışık vermekte. Uzunluğu 60 Cm olup elastik bir yapıya sahip. İstenen şekil de uygulanmakta. O kadar uzun araştırmalardan sonra gerçekten bu şekilde bir Led uygulamasının daha iyi olacağını düşünüyorum. Tek sıkıntım bunu Uygulayabilen Bir ustayı Konya' da bulabileceğimi düşünmüyor olmam! Fotoğrafları görebileceğiniz siteyi paylaşıyorum. Bir de bu tipte uygulanan ve örnek teşkil etmesi açısından başka bir form sitesi paylaşacağım.(Form sitesi paylaşmak umarım yasak değildir. Çünkü farklı uygulamalar da bir çok araç var)

Öncelikle Ürüne ait fotoğraflar(Emek Hırsızlığı yapmamak için benim bulduğum bir siteden örnek);

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-yeni-nesil-far-ici-neon-silikon-led-gunesli-garaj-299537459/detay

Farklı uygulamaları baştan sona görebileceğiniz ve Faydalı Olabilecek Form Sitesi adresi;

http://www.renaultfanclub.com/renault-tuning-ve-genel-modifiye/65012-aydinlatma-projelerim-3.html

İyi forumlar diliyorum...

tarihinde Taha KAYTAZOĞLU tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Batuhan Yüksel

Bu farları honda cıvıclerde çok görüyorum onlara yakışıyor ama başka araçlarda nasıl olur bilemiyorum sabitleme filan diyor ama bozuk yolda sıkıntı çıkarmasın sonra ? Bence uygulayan bir kaç kişiye danışın 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Çözüm
(düzenlendi)

Ben ebaydan 40 tl ye alıp kaput ile far arasına taktım on numara oldu :D

bulaiblirsem resimlerini eklerim...Bulamazsam uygun bir zamanda tekrar çekip ekleyeyim.

son hali bunlar değil parkları da beyaza çevirdim...

sinyal yakınca turuncu yanıp sönüyor  parklarda beyaz

tarihinde Veli Uncu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Türkiyede biraz pahalı satılıyorlar. Bende ebaydan aldım. Montajınıda kendim yaptım bir sorun yaşamadım şuana kadar.

VaV9dB.jpg

v5ZbQ4.jpg

NAJvrN.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Taha Kaytazoğlu
(düzenlendi)

Selamın aleyküm. Öncelikle ilginiz için teşekkür ediyorum. Uygulamalar gercekten cok hoş. Özellikle Uğur Kardeşimin diogonel yani geometrik montajı gerçekten aracı cok farklı kılmış. Ama Veli kardeşim Konya plakası taşıyan bir araç uygulaması göstermekte bu sebeple hiç uzatmadan Hemen sorularıma geçeceğim.

1) Ürün uygulamaları ne zamandır kullanılmakta?

2) Montaj sürecinin ayrıntılarına girmek gerekirse püf nokta olarak neler diyebilirsiniz?

3) Bağlantı için ek voltajlama ya da akım arttırıcı/düşürücü gerekmekte mi?

4) Ayıp olmayacaksa tam olarak maliyet ne oldu?

5) Aydınlatmayı bir de sinyal yaktığınızda görebilmek mümkün müdür?

6) Işık şiddetinde ya da sürecinde bir gelgit ya da titreme olmakta mı?

7) Süreçler hakkında bilgi alabilir miyiz?

8) Bu uygulamayı neresi düzgün yapabilir?

9) Montaj işlemlerine dair fotoğraflar var ise görebilir miyiz?

10) Daha çok fotoğraf katabilirsiniz sevinirim. Baktıkça kendimden geçiyorum...

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Soru aklıma geldikçe Affınıza sığınarak tekrar sizi rahatsız edeceğim...

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

1. Yaklaşık 3 aydır kullanıyorum.

2. Montajı gayet kolay. Montaj ayaklarını sabitliyorsunuz(ben vida kullandım)
3. Herhangi birşeye ihtiyacı yok direk bağlıyorsun çalışıyor.

4. Tam maliyeti aklımda değil 3-4 üründaha almıştım ama türkiyeye göre baya bir uygundu.(45 cm benimkisi)
5. Ekledim resim. Turuncusu beyazı kadar parlak yanmıyor ama yeterli.
6. Herhangi bir sorun yok. Gündüz bile gayet güzel anlaşılıyor yandığı.
7. 
8. Bu işlerle uğraşan biri vardır illakı bulunduğunuz yerde, yoksa internette bu işlerle uğraşanlar var onlarla görüşmeniz lazım.

9.Ekledim.
10.Ne tür resimler??

653L9N.jpg

zrd73B.jpg

dkYAPZ.jpg

nM7QnN.jpg

LAJNaJ.jpg

rMqpVB.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Taha Kaytazoğlu
(düzenlendi)

Uğur kardeşim hızlı yanıt için teşekkür ediyorum. Bütün sorularıma yanıt verdiğiniz ayrıca teşekkür ediyorum. Fotoğraflar çok güzel. Uygulama da öyle. Allah kaza bela vermesin. Elinize sağlık. İşte istediğim fotoğraflar tam olarak bunlar ve benzeri... Konya' da olmam sebebi ile düzgün montaj yapabilen bir yer bulamam gibime geliyor. Bu anlamda Veli kardeşim yardımcı olur diye düşünüyorum. Tabi ki montajı kendi yapmadıysa. :)

Uğur kardeşim Turuncu yandığı zaman ışık açısından Beyaz kadar tatmin edici değilmiş gerçekten...

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Gece veya gündüz turuncu fark edilmesinde bir sorun yok. Beyazın daha parlak yanmasının nedeni gündüz farı niyetinde tasarlanmış olması. Gündüz daha güzel belli olması için.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

far camını ayırmadan kesmeden biçmeden monaj edilmez bunlar. o kısmı anlamadım?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Benim araçtakiler Uğur Beyin ki kadar profesyonel bir çalışma olmadı. Farların üzerinde yaklaşık 1 cm kadar bir boşluk vardı arkasına silikonu basıp tutturdum 3 kablosu var biri nötr (şase) bir diğerini parklara bağlıyorsunuz 3. olanı sinyale bağlıyorsunuz hepsi bu kadar. ektra bağlantı için birşeye gerek yok iki far yarım saatimi almamıştır. aynı şekilde şirket aracı connecte de uyguladık. benim ledler 60 cm olanlardandı.Benim gibi far üstüne yapacaksan ektra bir maliyeti yok Konya da kim yapar kim eder inan hiç bir fikrim yok . gündüz pek belli olmuyor lakin akşamda far kadar iyi aydınlatıyor

Yorum bağlantısı
Taha Kaytazoğlu

Selamın Aleyküm. Uğur kardeşim doğru söylüyorsun. Beyaz led candır :) . Çağlar Bey Far içine uygulama olacağı için bir nokta da sizin belirttiğiniz gibi far gövdesini ve koruyucu mıka yı ayırmak gerek. Sonuç olarak sonradan eklenebilen ürünler arasında, düzgün bir uygulama söz konusu olursa araç üzerinde kesinlikle sonradan ekleme gibi durmuyor. Farın cinsine ya da uygulanacak kısma göre farklılık gösterse de arkadaşlarımın söylemlerinden uygulaması pratik, güzel bir ürün. Ben arkadaşlarımın söylediği gibi ebay üzerinden baktım. Ücretsiz kargo ile inanılmaz, uygun bir fiyata geliyor. C- Max üzerinde henüz nasıl duracağına dair bir çalışma yapmadım. Çalışmama bağlı olarak 60 Cm ya da 80 Cm olanını tercih edeceğim ya da 30 Cm olarak 2 takım alacağım. Biri üst kısımda biri alt kısımda olacak şekil de düşünüyorum şu an. Veli kardeşim senin uygulaman da gayet güzel. Tek fark; led, far içinde değil! Ama bu şekil de de bağlantıyı ve montajı pratik bir şekilde de çözmüşsün. Benim de en büyük sıkıntım işinin ehli olmayan bir Elektrik ustasına araç teslim etmek. Sonuç itibari ile bağlanacak tek gündüz farı olsa bile Çağlar Bey' in belirttiği üzere far kesilebilir ya da kolayca birleşim noktalarından parçalanabilir. İşçilik nasıl olacak? Elektronik aksama zarar verecek bir durum söz konusu olacak mı? Ben güzel işe işim gereği önem veririm! Konya da bu uygulamayı yapan illa ki vardır. Araştırmalara devam...  Ben uygulamaları ve uygulamalarınızı çok beğendim. gerçekten araca yakışıyor...

Yorum bağlantısı

Far içinde yer uygun olması gerek.

Risk var olaki ledlere birşey olursa tekrar açmak gerekecek...

Birde güzel bir işçilik ve zaman gerek far içi için...

bu ve buna benzer sebepler ile aldıktan sonra vazgeçtim far içine yapmaktan

dedim boşa gitmesin dur şura bi takıyım nasıl olacak dedim oldu :D

istenildiği zamanda sökmesi kolay olur.

Lakin gel gör far içinde bir harika duruyormuş  :good1: 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...