İçeriğe Yönlendir

Mazda 626 Gündüz Farı (Powerled) Sürücü Tavsiyesi

Muharrem Ersin Başaran

Recommended Posts

Muharrem Ersin Başaran

Mazda aracımın için aşağıdaki linkteki ürünü aldım. Direkt bağlasam patlama ihtmali olurmu?

Patlmasın, uzun ömürlü olsun diye sürücü gerekiyor ise tavsiyede bulunabilecek varmı?

Ürün

Drl kontrol

Sürücü devre ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

12-24 v diyor. Bence bişey olmaz.

Diğer ürün kısmak için gerekli zaten.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Muharrem Ersin Başaran

Drl kontrol eğer bu işe yetiryorsa almaya gerek yok o zaman.

Mehmet abi 12-24 v diyor da çan çin çonlar diyince pek inandırmadı. Daha önce kendim yapmıştım. Voltaj farkı ledleri 6 ayda kullanılmaz hale getirdi.

Yorum bağlantısı
Fatih Söğütçü

sürücü devresinin uzaktan kumandalı olanını alın ,önermiş olduğunuzu 2 yıldır kullanıyorum sorun yok gayet iyi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cemal Cangöner
(düzenlendi)

Mazda aracımın için aşağıdaki linkteki ürünü aldım. Direkt bağlasam patlama ihtmali olurmu?

Patlmasın, uzun ömürlü olsun diye sürücü gerekiyor ise tavsiyede bulunabilecek varmı?

Ürün

Drl kontrol

Sürücü devre ?

Sürücü bu ürünün kendi içinde var.

Ledlerin bağlı olduğu baskılı devre sürücü devresini de içeriyor. Doğrudan 12 V verip çalıştırabilirsiniz.

Ancak bu ürün gündüz farı olamayacak kadar güçlü. Çalışma lambası veya projektör olarak kullanabilirsiniz. Gündüz farı olarak kullanırsanız aşırı göz alıyor.

Linkini verdiğiniz sürücü devresi bu üründe işe yaramaz. (Kendi içinde sürücü devresi olduğu için) Aldığınız üründe 6 adet 3W power led var ve kendi sürücüsü 700 mA sabit akımlı . Linkteki ürün ise sabit voltaj veren sürücü.

tarihinde Cemal Cangöner tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muharrem Ersin Başaran

sürücü devresinin uzaktan kumandalı olanını alın ,önermiş olduğunuzu 2 yıldır kullanıyorum sorun yok gayet iyi.

Kullandığımız ışık kaynağı hangisi acaba?

Sürücü bu ürünün kendi içinde var.

Ledlerin bağlı olduğu baskılı devre sürücü devresini de içeriyor. Doğrudan 12 V verip çalıştırabilirsiniz.

Ancak bu ürün gündüz farı olamayacak kadar güçlü. Çalışma lambası veya projektör olarak kullanabilirsiniz. Gündüz farı olarak kullanırsanız aşırı göz alıyor.

Linkini verdiğiniz sürücü devresi bu üründe işe yaramaz. (Kendi içinde sürücü devresi olduğu için) Aldığınız üründe 6 adet 3W power led var ve kendi sürücüsü 700 mA sabit akımlı . Linkteki ürün ise sabit voltaj veren sürücü.

Hocam peki bunun farlar yandığında gücünü kısmak için yapabileceğim birşey yokmu. Ben geriden voltajı düşürecek bir devre yapsam yada bulsam.(Ardunio benzeri ürünlerle yapabilirim.) Voltaj düştüğünde yine Powerled içerisindeki devre yine 700 ma sabit akım mı vermek için uğraşacak?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
(düzenlendi)

Ledler 3 watt ise 2.5 amper çekecek her bir ünite. Drl üniteside 2.5 amper. Her iki üründe birbirine uyumlu. Işinizi görür

tarihinde Servet Aydın tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muharrem Ersin Başaran

Ledler 3 watt ise 2.5 amper çekecek her bir ünite. Drl üniteside 2.5 amper. Her iki üründe birbirine uyumlu. Işinizi görür

Servet abi Herbir ünite toplam 18 watt, Drl kontrol toplam (nominal) 30 watt,Max amper 2.5.

Drl kontrol ünitesinden 1 tane alsamda yeterli olacakmı?

Taa çinden,birde araca monte ederken biraz işçilik gerekecek hemen patlamasınız istemiyorum ondan bu kadar inceliyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hocam peki bunun farlar yandığında gücünü kısmak için yapabileceğim birşey yokmu. Ben geriden voltajı düşürecek bir devre yapsam yada bulsam.(Ardunio benzeri ürünlerle yapabilirim.) Voltaj düştüğünde yine Powerled içerisindeki devre yine 700 ma sabit akım mı vermek için uğraşacak?

Ben mondeolarda kullandım.

Parkları yakınca 7 volta kısıyordu voltajı.

Talip Eren'de var bu devreden. Ben iki mondeoya da Talip'ten almıştım.

6 voltta zaten sönüyor led. Ysni söndürmek veya kısmak mümkün.

Gerekli bağlantılar.

Aküden +

Aküden -

Kontak

Park

ve gündüz farlarına çıkış.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muharrem Ersin Başaran

Ben mondeolarda kullandım.

Parkları yakınca 7 volta kısıyordu voltajı.

Talip Eren'de var bu devreden. Ben iki mondeoya da Talip'ten almıştım.

6 voltta zaten sönüyor led. Ysni söndürmek veya kısmak mümkün.

Gerekli bağlantılar.

Aküden +

Aküden -

Kontak

Park

ve gündüz farlarına çıkış.

Abi böyle bir konu vardı Talip Eren'in o zamanlar bakmıştım. Onuda bir inceleyeyim

Yorum bağlantısı
Muharrem Ersin Başaran

İlan tarzındaydı sanırım , model 1 model 2 gibi ama bulamadım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Talipin profiline girip içeriklerinden açtığı konulara bakın.

Var konusu

Yorum bağlantısı
Cemal Cangöner

Kullandığımız ışık kaynağı hangisi acaba?

Elektronik  konusunda çok fazla bilgim yok maalesef. Gündüz ledleriyle ilgili bazı konuları araştırdım. Bu ürünün ışığını kısmak için besleme devresine seri bağlı 120 ohm - 25 W direnç bağlamıştım. Gece için ışığı kısıyordu. Gündüz için de ayrı bir direnç gerekliydi. 

Ancak unutulmamalıdır ki bağlayacağınız dirençler ilave akım çekmekte ve bu da gündüz farının ekonomi özelliğini ortadan kaldırmakta.

Bu ürünü de kaldırıp bir kenara koydum :)

Bana göre ışığı kısmak için en geçerli yol PWM modülasyonlu sürücüler. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Servet abi Herbir ünite toplam 18 watt, Drl kontrol toplam (nominal) 30 watt,Max amper 2.5.

Drl kontrol ünitesinden 1 tane alsamda yeterli olacakmı?

Taa çinden,birde araca monte ederken biraz işçilik gerekecek hemen patlamasınız istemiyorum ondan bu kadar inceliyorum.

Adamın sattığı 18 watt. Senin modül 30 watt. ( 1 adet satıyor )

Kendi içinde sürücü olan devreleri dışarıdan ışığını kısmak ana sistemin az akımla işi halletmesi demek ama, ledin sürücüsü voltaj düştükce daha fazla akımla çalışacak demek. Ideal olan, on-off sistemi. Emminin dediği olay led lambayı zorlar. Driver olmayanlar için ideal olur

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...