İçeriğe Yönlendir

Grande Punto Kronik Yolcu Hava Yastığı Çatlağı Ve Müşteri Memnuniyeti

Gökhan Ünal

Recommended Posts

Volkan Eyi
Evren Erakçora yazdı:

Dizel arabaya hiç binmemiş neredeyse

evet hocam aldığım bayan sıfır almış aracı 70 yaşında kendisi gezmeye falan gitmiş. genelde sağını solunu sürtmüş değişik zamanlarda.

Yorum bağlantısı
Volkan Eyi
(düzenlendi)

Dostlar az evvel mersinde airbag işi yapan biriyle görüştüm. adam servisle görüşün resimleride yollayın yaparlarsa yaptırın olmazsa bizde yapıyoruz fakat komple göğüs değişerek değil dedi. bende sordum nasıl yapıyorsunuz diye, ilk önce göğsü söktüklerini daha sonrasında yukarı doğru şişme yapan airbag i düzelttiklerini ardından göğsü tekrar takarak üzerine çok ince deriden kaplama yaptıklarını söyledi. sağ tarafta var olan airbag logosunu dahi yaptıklarını belirtti. kesinlikle orjinal airbag takılacağı için açılmama gibi sorun olmaz dedi. (tabi açmaz demez) bu işlem içinde 650 tl. fiyat verdi. birde madem göğüs komple değişmeyecek neden göğsü söküyor onu anlamadım zaten çatlamış olan kapaktan söküp takamıyor mu acaba? sonuçta üstünü kaplayacak.  Bu işlem aracımın değerini düşürür mü acep? Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlarım, abilerim bilgilendirme yaparsa sevinirim. 

tarihinde Volkan Eyi tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Göğsü kaplama yaptırdığınız an, araç airbag açmış muamelesi görecektir. Yetkili servisten bi haber bekleyin derim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Volkan Eyi
Sani Gerşon yazdı:

Göğsü kaplama yaptırdığınız an, araç airbag açmış muamelesi görecektir. Yetkili servisten bi haber bekleyin derim.

aklıma gelmedi değil aslında ! artık aracı servise götürüp ücretsiz yaptırabilirsem yaptıracam. olmazsa çok fazla çatlak yok şimdilik, bir süre daha binerim ilerlerse o zaman düşünürüm artık. olmadı resimlerini falan çeker ispat niteliğinde bulundururum. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Volkan Eyi yazdı:

aklıma gelmedi değil aslında ! artık aracı servise götürüp ücretsiz yaptırabilirsem yaptıracam. olmazsa çok fazla çatlak yok şimdilik, bir süre daha binerim ilerlerse o zaman düşünürüm artık. olmadı resimlerini falan çeker ispat niteliğinde bulundururum. 

imalat hatası bu, yani garanti süresine bakılmaz, 10 yılı geçmesi sıkıntı ama yinede buradan zorlayın servisi, imalat hatasında garanti süresine bakılmaz çünki, tıpkı dsg gibi, tasarım hatalı bu şanzımanlar yapılacak, bakmayın siz iyi niyet garantisi yalanına, mecburlar yapmaya...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Volkan Eyi
Ali Cihangiroğlu yazdı:

imalat hatası bu, yani garanti süresine bakılmaz, 10 yılı geçmesi sıkıntı ama yinede buradan zorlayın servisi, imalat hatasında garanti süresine bakılmaz çünki, tıpkı dsg gibi, tasarım hatalı bu şanzımanlar yapılacak, bakmayın siz iyi niyet garantisi yalanına, mecburlar yapmaya...

Doğru söylüyorsunuz Ali bey. aracın bu sorununun kronik olduğunu bilmeyen yok. imalat hatası olduğu belli ama ellerinden geldiğince kaçmaya çalışacaklarına eminim. bende elimden geldiği kadarıyla yaptırmaya çalışacağım. ilk önce gidip resimlerini çektirip gönderelim bakalım sonuç olumsuz gelirse artık farklı yollarda deneyeceğim. gerekirse tüketici haklarına giderim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bir güvenlik tehdidi oluşturmuyor ve bu konuda bir geri çağırma yoksa, 10 yaşını geçmiş bir araca servis destek vermez.. 

Çok kötü değilse kabullenip o şekilde kullanın bence. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Volkan Eyi
Mehmet Ozyurek yazdı:

Bir güvenlik tehdidi oluşturmuyor ve bu konuda bir geri çağırma yoksa, 10 yaşını geçmiş bir araca servis destek vermez.. 

Çok kötü değilse kabullenip o şekilde kullanın bence. 

Abi valla güvenlik tehdidi oluştururmu bilemiyorum. şimdilik biraz kabarma ve üst ve alt bölümünde hafif çatlama mevcut. bunun nedeni anladığım kadarıyla altında bulunan airbag in yukarı baskı yaparak göğüste bulunduğu bölgeyi yukarı ittirerek zamanla patlatması. yarın birgün yolda giderken kendiliğinden patlamaz ise yada çocuğumuz arabada oynarken yüzüne patlayıp yaralazsa yada kazaya neden olmazsa vs. vs. yani bir sürü ihtimal söz konusu aslında. yinede servise giderek resimleri çektirip, gerekli işlemi başlatacağım. gelecek olan yanıta göre servisten güvenlik tehdidi oluşturmamaktadır şeklide raporda isterim. daha sonrasında bölgemde bulunan tüketici haklarına bir dilekçe ve fotoğraflarla giderek normal olmayan hava yastığı durumunun tutanağını tuttururum. sonuç ne olur bilmiyorum. gerisi sürece kalır artık. ama kaplatma olayından şimdilik vazgeçtim.  

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Volkan Eyi yazdı:

bunun nedeni anladığım kadarıyla altında bulunan airbag in yukarı baskı yaparak göğüste bulunduğu bölgeyi yukarı ittirerek zamanla patlatması. yarın birgün yolda giderken kendiliğinden patlamaz

Şişme olayı ile patlama olayı çok alakalı değil. Bence airbag değil, göğüs hatalı. Çünkü airbag ya açılır ya açılmaz. Ortası yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Sani Gerşon yazdı:

Şişme olayı ile patlama olayı çok alakalı değil. Bence airbag değil, göğüs hatalı. Çünkü airbag ya açılır ya açılmaz. Ortası yok.

bencede... yastık sağlam göğüs tırt,  dediğim gibi 10 seneyi geçmesi tasarım yada üretim hatası konusunda bastırmayı zorlaştırıyor ama yol tam kapalı değil, özelliklede tasarım hatalıysa, buradan bastırmak lazım..... olmadı yapacak birşey yok gibi...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Volkan Eyi

Merhaba biraz geç oldu ama Mersin fiat servisi Bilen otoya aracı götürdüm. kaporta bölümüne alarak kontrolleri yapıldı sorun yok dendi ve bunun üzerine resimler çekildi. Biz sizi arıyacaz dediler. geçen hafta aradılar, malesef red yanıtı aldım. 10 yaşını geçmiş olduğu için fabrikasyon hataları dahi fiat ödemiyormuş. :(  Tüketici hakem heyetine gitsem birşey çıkarmı acaba diye düşünüyorum. Bu arada serviste sıfır göğüs ücreti 8000tl. :D

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Fabrikasyon ayıplı mal. Kazanırsınız muhtemelen ama 3-4 seneyi göze alın.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Doğan Arşiray

uğraşmaya değmez bence. 10 senelik araba için bunun kullanım ömrü bu kadar deyip çıkarlar. görece yeni bir göğüs bulunur illaki hurdacıdan.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Ender ALPTEKİN

Fiat araçlarda kronik olduğunu 2008 grande punto aldığımda anladım bikaç sene önce adana da abt otomotiv de yaptırdım tam çatlak büyümemişti gögüse kaplama yapıldı masrafta çok çıkmadı. Araba ilanlarına bakınca özellikle gögüs gölgesine bakıyorum çatlamış ya da şişmiş olduğunu görüyorum. Malesed bütün araçlarda bi kronik sorun çıkıyor sanırım

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

10 yılda kabaran torpidoya kronik sorun denmez, dayanımı bu kadarmış denir , segmentine göre de normal

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

5.25 te kabarır, kaç yıl geçiyor aradan, suzuki kabarmaz mesela, yoğurt kabı gibi sert :rofl:

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...