İçeriğe Yönlendir

Hoparlörlerden Motor Sesi Ve Tıslama Sesi Geliyor.

Buğrahan Büyükaydın

Recommended Posts

Buğrahan Büyükaydın

Merhabalar. Aracıma ses sistemi bağlattım. Orjinal 6000Cd teybi amfi dönüştürücüyle birlikte kullandım. Fakat ses sıfırdayken her gaza basmamda motor sesini hoparlörlerden aracın içine veriyor. Ayrıyetten gaza basmadiğım zaman da itici bi tıslama sesi oluyor. Ercan Ayas abiyle bu konuyu konuştuk, teybi değişmeden bu sesten kurtulamazsın dedi. Yine de bi umut sizlere sorayım dedim. Şimdiden teşekkürler.. [emoji18]

Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

Bunun için parazit giderici aparatlar var. Muhtemelen kablolama sistemi dip dibe yapıldı ve kaliteli ürünler kullanılmadı, bu yüzden motor devirlendikçe siz de içerden vujjj diye sesler duyuyorsunuz. Elektrik ile ses kablolarını da aynı yerden geçirmiş olabilirler.. Bağlantıyı kendiniz yapmadıysanız eğer yapan yere gidip durumu anlatın, düzeltsinler.. Teyple alakası yok, alakası olsa önceki sisteminizde de duyardınız aynı sesi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

Parazit gideciyi boş verin kaliteli bii cevirici alın düzelir üzrindekini iade edin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Buğrahan Büyükaydın

Bunun için parazit giderici aparatlar var. Muhtemelen kablolama sistemi dip dibe yapıldı ve kaliteli ürünler kullanılmadı, bu yüzden motor devirlendikçe siz de içerden vujjj diye sesler duyuyorsunuz. Elektrik ile ses kablolarını da aynı yerden geçirmiş olabilirler.. Bağlantıyı kendiniz yapmadıysanız eğer yapan yere gidip durumu anlatın, düzeltsinler.. Teyple alakası yok, alakası olsa önceki sisteminizde de duyardınız aynı sesi.

Montaj yapılırken başındaydım, özellikle dikkat ettim, elektrik kablolarıyla ses kabloları ayrı ayrı yerlerden çekildi

Parazit gideciyi boş verin kaliteli bii cevirici alın düzelir üzrindekini iade edin

Çeviriciden kastınız amfi dönüştürücü mü?
Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

Montaj yapılırken başındaydım, özellikle dikkat ettim, elektrik kablolarıyla ses kabloları ayrı ayrı yerlerden çekildi

Çeviriciden kastınız amfi dönüştürücü mü?

Evet sikinti onda degistirin duzelir connectte kolayina parazit cekmez
Yorum bağlantısı
Buğrahan Büyükaydın

Evet sikinti onda degistirin duzelir connectte kolayina parazit cekmez

Nette biraz araştırma yaptım, rca kablosundan da şase yapın düzelir diyolar, işe yarar mı acaba?
Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

Nette biraz araştırma yaptım, rca kablosundan da şase yapın düzelir diyolar, işe yarar mı acaba?

Ugrasmayin yanlis bi hamlede amfiyi bile yakabilirsiniz belki elektrik le rca ayri yyerden mi geciyo yoksa ayrimi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Buğrahan Büyükaydın

Ugrasmayin yanlis bi hamlede amfiyi bile yakabilirsiniz belki elektrik le rca ayri yyerden mi geciyo yoksa ayrimi

Ayrı ayrılar, elektrik kablosu kapı tarafındaki eşikten döşemenin altından çekildi, rca kabloları da orta konsolun ordan döşemenin altından
Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

Ayrı ayrılar, elektrik kablosu kapı tarafındaki eşikten döşemenin altından çekildi, rca kabloları da orta konsolun ordan döşemenin altından

Dedigim deneeyin yaptirdiginiz yere gidp degistirin sorun cozulmesse sikinti buyuk
Yorum bağlantısı
Buğrahan Büyükaydın

Dedigim deneeyin yaptirdiginiz yere gidp degistirin sorun cozulmesse sikinti buyuk

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

Sıkıntı büyük derkennn[emoji50]

Yok takildim cozumleri basit bu islerin connect daha kolay
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Barış Çetin

Ana ünite üzerinden ampli ye giden rca kablolarından herhangi birinin birbirine geçen metal kısmın üzerinden ince bir kablo ile ana ünitenin üzerine şase verin sorun düzelecektir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Buğrahan Büyükaydın

Ana ünite üzerinden ampli ye giden rca kablolarından herhangi birinin birbirine geçen metal kısmın üzerinden ince bir kablo ile ana ünitenin üzerine şase verin sorun düzelecektir

Deniycez artık
Yorum bağlantısı
Ercan Ayas

Sorun duzelmeyecek aksine connectlerde çok olan bir durum eski sistemde amfi olmadigindan ses olsa dahi duyulmazdi orjinal teyp de amfi cikisi olmadigindan ara aparatlar yuzunden oluyor ayrica bu sesin ana kaynagi her zaman ana unitedir ya zayif şase yada unitenin kalitesiz olusu

Sent from my iPhone using Tapatalk

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Buğrahan Büyükaydın

Dek kablolarin biraz kalitesiz sanirim :(

Dek kabloları derken?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...