İçeriğe Yönlendir

Ankara'da Rot Ayarı Nerede Yaptırılır

Rıdvan Ergün
Çözüme git Rıdvan Ergün tarafından,

Recommended Posts

Rıdvan Ergün

En son 5 yıl önce AUDI servisinde rot ayarının sadece kontrolü amacıyla makinaya gir/çık yapma karşılığında 220 TL ücret aldıklarından beri rot ayarı için servise gitmeyi düşünmedim.

Ancak bir ay kadar önce İstanbul'da gittiğim özel serviste yapılan bir işlemin ardından aracıma bir dış firmada rot ayarı yaptırıldı.

Ne yazık ki, ayar hatalı. 5 senedir ilk defa araç sağa çekiyor ve sol ön lastiği dıştan yemeye başladığı gözle görülüyor.

Bulunduğum yerde güveneceğim bir usta yok. Bu aralar planlı bir İstanbul seyahatim de bulunmamakta.Fakat önümüzdeki hafta bir Ankara'ya gitme durumum var.

Ne dersiniz, her şeye rağmen servise gidip kazığın boyunu öğreneyim mi, yoksa Ankara'da dışarıdan tavsiye edeceğiniz bir firma var mı?

Yorum bağlantısı
Ümit Yapıcı

Forum ustamız Tuncay usta ile görüşüp uygun bir yer bulabilirsiniz. Ben en son en yakın Çarçabuk serviste yaptırdım, ip gibi gidiyor araç. 

Yorum bağlantısı
Kutluay Selçuk

Ankara'da Lassa Özdemir kardeşleri tavsiye ederim.

5 yıldır değiştirdiğim her araçta sorun olsun olmasın hep bu arkadaşlara giderim,memnuniyetsiz ayrıldığım hiç olmadı.

kullandıkları sistem en son teknolji,bilgisayarlarında her aracın marka modeline göre ayarları var.

isteğinize göre sadece ön veya 4 tekere rot/kamber ayarı yapıyorlar.tabi tüm araçlarda 4 teker rot ayarı yok,bazılarında var.

https://www.google.com.tr/maps/place/Lassa-%C3%B6zdemir+Karde%C5%9Fler/@40.001968,32.7618717,18z/data=!4m5!3m4!1s0x0000000000000000:0xd653c748a107ef37!8m2!3d40.0034008!4d32.7616603?hl=tr

Yorum bağlantısı

Başkent Oto Sanayi Sitesinde Ethem&Aksu rot balans var, esnaflığı ve işçiliği düzgün insanlardır, tavsiye ederim.

tel_sembol.jpg
Telefon
:
0 312 278 15 66

adres_sembol.jpg
Adres
:
Başkent Sanayi Sit. 1811. Sok. No: 61
Şaşmaz / Ankara
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Şaşmazda Bursalı Rot Balans var. Bence orası en başarılı yapan yerlerden birisi. 

Yorum bağlantısı
Akif Eren

Mıchelın euromaster bayilerinde kullanılan cihazlar çok başarılı rot ayarı yapıyor. 15 gün önce yaptırdım 40 tl ücreti var çok memnun kaldım.

Yorum bağlantısı

Neden ankara Hocam ? Karabük var yakın? 105 km  Karaca Rotbalans var Karınca oto var. İkiside Referansı iyi yerlerdir. 

Yorum bağlantısı
Emre Akbas

Duran rot balans 

Ankamall karşısındaki çevik kuveetin hemen yanında ankaranın en iyi rotcusuzdur.Aracımı ilk aldığımda devamlı sağ çeken aracım için 2 ayrı rotcuya götürdüm adamlar 4-5 defa ayar yaptıgında bile düzelmedi buraya götrüdüm adam daha lifte kaldırmadan lastikleri degiş düzelir dedi hakkatende dedigi gibi oldu o günden beridir hep oraya gider soranlarada hep oraya tavsiye ederim.

bbJnam.png

Yorum bağlantısı

Şaşmazda Bursalı Rot Balans var. Bence orası en başarılı yapan yerlerden birisi.

Ugur mu? Serkan mi? Serkan ayrilmis galiba oradan.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

İlgi ve cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Epeyce tavsiye var. Fakat iki kişiden tavsiye alan bir firma yok :D

Aracımın quattro olması ayar yapılma yöntemi açısından bir özellik gösterir mi bilemiyorum.

Neden ankara Hocam ? Karabük var yakın? 105 km  Karaca Rotbalans var Karınca oto var. İkiside Referansı iyi yerlerdir.

Ankara'ya iş için zaten gideceğim. Hem büyük şehirdeki ustanın benim aracım gibisini daha çok görmüş olma ihtimali var. Yoksa Kastamonu'da da var bir sürü rot balansçı.
Yorum bağlantısı
metehan koç

şaşmazda oto pratik var.Şuana kadar gördüğüm en kaliteli yer.Aracınızın işlemleri yapılırken siz dinlenme odasında ıpad ile vakit geçirebilirsiniz ve çay yada kahvenizi yudumlayıp aracınızı camdan izleyebilirsiniz.Personel çok ilgili ve dikkat ettim hep lüks araçların gittiği bir yer.Fiyatta makul.Tavsiye ederim

Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Rıdvan Ergün

Bugün merak edip servisi aradım. Rot ayarı 280 TL imiş. Telefondaki aervis danışmanı "bence dışarda yaptırın, fiyat çok astronomik" dedi :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Bugün merak edip servisi aradım. Rot ayarı 280 TL imiş. Telefondaki aervis danışmanı "bence dışarda yaptırın, fiyat çok astronomik" dedi :D

İnsaflı adammış [emoji2]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

şaka gibi :rofl:

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

Çok teşekkür ederim. İlgi gösterip yardımcı olmak amacıyla epeyce tavsiyede bulunuldu. Fakat herkes farklı bir tavsiyede bulundu. Pişti olan yok. Şimdi ben hangisini seçsem, diğer arkadaşlara ayıp olacak

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Çok teşekkür ederim. İlgi gösterip yardımcı olmak amacıyla epeyce tavsiyede bulunuldu. Fakat herkes farklı bir tavsiyede bulundu. Pişti olan yok. Şimdi ben hangisini seçsem, diğer arkadaşlara ayıp olacak

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

Hocam rot dediğin 30 TL. Beğenmediysen, olmamışsa başka yere gidersin. Sonuçta servisin istediği 280 TL ile 9 farklı rotçuya gidilebiliyor  :D

Parası dert değil de, bulunduğun şehirde güvenip yaptıramayınca sorun oluyor. Neticede bir günlüğüne Ankara'ya gidip geleceğim. Bu işle uğraşmak için de topu topu iki saatim var. Dönüş yolunda araba sağa sola çekerse sinirim bozulur. Bir dahaki rotçuya gidişim de en az ikibin km sonra olur. Sol lastiği yemeye başlamış, Tanesi 500 TL ;)

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

Mustafa Saatçi'de rot, balans ve far ayarı yaptırdım. Ramazan diye bir ustaları vardı. Hemşeri çıktık. Müşteriye yaklaşımları gayet iyiydi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Mustafa Saatçi'de rot, balans ve far ayarı yaptırdım. Ramazan diye bir ustaları vardı. Hemşeri çıktık. Müşteriye yaklaşımları gayet iyiydi.

Memnun kalırsınız inşallah..

Yorum bağlantısı
Ömer Budak

Hayırlı olsun. Ayar dışında ekstra bir işlem olmadı sanırım, ücret ne oldu acaba?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...