İçeriğe Yönlendir

Ankara'da Rot Ayarı Nerede Yaptırılır

Rıdvan Ergün
Çözüme git Rıdvan Ergün tarafından,

Recommended Posts

Rıdvan Ergün

Rot ayarı ön arka 50 TL

Balans 25 TL

Far Ayarı 20 TL

Toplam 95 TL.

İlgi ve tavsiyeler içşn teşekkür ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

Belki far ayarı 15 balans 30 olabilir. Ben yanlış anlamışımdır. Yalnız rot ön arka yapılınca 50 TL. Ondan eminim. Balans ve far ayarına da toplam 45 aldılar. 20/25 veya 15/30 olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

Daha önce yazdığım gibi fazla vaktim yoktu. O yüzden test etme lansım olmadan alıp yola çıktım.

Yolda araç ciddi şekilde sağa çekiyordu. Aslında oraya gitmeden önce de hafif bir çekme vardı, fakat rot ayarından sonra çok fena çekmeye başladı. Yolu moralim bozuk geldim açıkçası. Ayar yapılırken makinaya girilecek araç koduna kadar servisten almıştık. Gözümün önünde tüm değerler ekrana çıktı. Ya makina bozuk, ya da başka bir sorun var diye düşündüm.

Bu sabah gidip lastiklerin yerini değiştirttim ve düzeldi :)

Rot ayarı yapıldıktan sonra belirgin çekme olması, öncesinde ayarın bozuk olduğunu ve lastikteki hatayı ortaya çıkardığını ve lastiği çapraz arkaya alınca düzelmesi de, şimdiki ayarın doğruluğunu gösteriyor. Zaten ayarın eski ve yeni durumunu gösterir çıktıyı verdiler.

Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş

Ben konuyu yeni fark ettim, tamamını okumadan "uzun yola çıkmadan birkaç gün önce her türlü bakım ve ayarlarınızı yaptırın öyle çıkın, hemen yola çıkmayın " diye hatırlatma yapacaktım. Benim başıma gelmişti. Normal bakımlarla birlikte balata ve fren ayarları da yapılmıştı.. o akşam uzun yola (hem de gece yolcuğu)çıkmıştım, gece dağın başında balata kokusu ve araba sağa çekmesi ile ilgili sorunlar yaşamıştım. sağ aarka fren kilitlemiş, zorlayarak açmıştım. 

sizin de sorununuzu çözdüğünüze sevindim.. 

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün
(düzenlendi)

Ben konuyu yeni fark ettim, tamamını okumadan "uzun yola çıkmadan birkaç gün önce her türlü bakım ve ayarlarınızı yaptırın öyle çıkın, hemen yola çıkmayın " diye hatırlatma yapacaktım. Benim başıma gelmişti. Normal bakımlarla birlikte balata ve fren ayarları da yapılmıştı.. o akşam uzun yola (hem de gece yolcuğu)çıkmıştım, gece dağın başında balata kokusu ve araba sağa çekmesi ile ilgili sorunlar yaşamıştım. sağ aarka fren kilitlemiş, zorlayarak açmıştım. 

sizin de sorununuzu çözdüğünüze sevindim.. 

Ben her an uzun yola çıkabiliyorum. Senelik 40-50 bin km arası yol yapıyorum. O yüzden hemen her zaman aracım bakımlıdır. Fakat ne tür arızanın ne zaman başa geleceği de belli olmuyor. 1.300 km de S 600 Mercedes'in tekerinin çıktığına da şahit oldum, 14 yaşında çok bakımlı Ford Explorer SUV' un krank müşiri arızası sebebiyle aniden tüm elektrikleri kesip, frenlerinin tutmadığını da. Yol halleri için birinci düstur "tedbir gibi akıl olmaz" sözüdür.

tarihinde Rıdvan Ergün tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...