İçeriğe Yönlendir

Yağ Kaçırma Sorunu

Ahmet Ayyıldırım

Recommended Posts

Ahmet Ayyıldırım

Herkese iyi günler.

Ufak bir yağ kaçağı sorunum vardı ve bugün sanayide ustaya gösterdim.

Usta,''Motor bloğu içinden çok küçük bir sızıntı var. Keçelerden geliyor büyük ihtimalle. Kapağı açıp bakacaz conta ve keçeleri değiştireceğiz. Trigere de bakmak lazım yağlandıysa onunda değişmesi lazım'' dedi. Kaçağı bulmakta zorlandı biraz.

Şöyle örnekleyim; Sabah 8 de park ettiğim aracımı aksam 7 de alıyorum ve altında ortalama pinpon topu büyüklüğünde sızıntı oluyor. (1-2 gündür aynı, öncesine hiç dikkat etmedim. Yağ değişim zamanında farkettim.)

Sizce durum acil mi?

Sizce sızıntının kaynağı doğru mudur?

Sizce triger değişsin mi? (son değişimden 55.000 km geçti)

Tavsiyeleriniz çok önemli, şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Ahmet Ayyıldırım

Çağlar hocam motor yıkandı. Yıkandıktan 2 gün sonra gittim ve yaşadıklarımı yazdım.

Yorum bağlantısı
Alper Keskin

Sızıntı kaynağı doğru olabilir.Durum acil değil bence fakat düzenli olarak yağ seviyesini kontrol etmeniz gerekecek ve eksiği tamamlamanız gerekecek.Triger değişimi için gereken süre 5 yıl veya 90bin km. olması lazım.Kilometreden ziyade kullanım sürenizi de hesap edin.Gerekli görüyorsanız değiştirin.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

temiz motorda kaçak başlangıç yeri görülür başka da yöntemi yok zaten

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Ayyıldırım

Sızıntı kaynağı doğru olabilir.Durum acil değil bence fakat düzenli olarak yağ seviyesini kontrol etmeniz gerekecek ve eksiği tamamlamanız gerekecek.Triger değişimi için gereken süre 5 yıl veya 90bin km. olması lazım.Kilometreden ziyade kullanım sürenizi de hesap edin.Gerekli görüyorsanız değiştirin.

Çubuğu iki gündür kontrol ediyorum hiç bir anormallik gözlemedim. Seviyesi gayet normal.

Bir şekilde sızıntıyı tekrardan göstereceğim ama Kayseri de usta tavsiyesi verebilecek var mı?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yağ sızıntısı ile seviye draamtik azalma yapmaz normal. 10 cc yağ dökün 1 haftada her yer çamur olur. o yağın koruma özelliği

Yorum bağlantısı
Ahmet Ayyıldırım

Aracın sağ (yolcu) alt tarafında oluyor kaçak. Aks keçesi falan denmiş ama bilmiyorum, yardımcı olur diye fotoğraf ekledim.

7708P1020703.JPG

2101P1020704.JPG

9489P1020705.JPG

4428P1020706.JPG

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...