İçeriğe Yönlendir

Courier Volan Sorunu

Mehmet Kayan

Recommended Posts

Mehmet Kayan

rampalarla kalkışta arabadan üfleme sesi geliyordu. garanti devam ettiği için forda aracı götürdüm. usta deneme sürüşü yaptı ve volan arızalı dedi. 3-4 gün aracın kalması gerekiyormus. sebep olarak usta dedi ki sesi kaydedecekmis ve bunu forda gönderecekmiş. fordda mühendisler bu sesi dinledikten sonra onay vereceklermiş. başından böyle garip bir durum gelen arkadaş var mı? madem ustaya güvenmiyorsun neden onu yetkili serviste çalıştırıyorsun?

Yorum bağlantısı
Volkan Doğrular

Fordun sisteminden kaynaklı bir prosedür.

İşlemi söyleyen kişi doğru söylemiş 3 4 gün kalabilir kalmayadabilir.

Onay almaları için %12 eğimli bir yolda araçta kalkış yaparken video çekecekler ve bunu sisteme yükleyim merkeze iletecekler.

Daha sonrasında onay süresince araç serviste kalmasına gerek yok onay gelir parça gelir siz sabah bırakıp akşama alırsınız aracınızı.

Yorum bağlantısı
Mustafa Çayır

üfleme değil de. uğultu geliyor. benim de geliyor. her kalkışta bir vuuuuuup diye ses geliyor. ben de gittim servise. tüm courier larda olduğunu vs. vs. söyledi. araç 20 bine geldi. hala ötüyor. duymuyorum artık ;)

Yorum bağlantısı
Mehmet Kayan

benim garibime giden adamı oraya usta diye koymuşsun ama ona güvenmeyip sesi bana gönder diyorsun. amacın güven değil de ar-ge ise beni kobay olarak niye kullanıyorsun. 4 gun araç yatacak.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

benim garibime giden adamı oraya usta diye koymuşsun ama ona güvenmeyip sesi bana gönder diyorsun. amacın güven değil de ar-ge ise beni kobay olarak niye kullanıyorsun. 4 gun araç yatacak.

Yakında alışırsınız ben öyle yaptım artık umursamıyorum kuryeyi beceremediler otosan bile söylüyor bunu, tez zamanda kurtulmaya bakın derim

tarihinde Doğuş Bağ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Mehmet Kayan

2 hafta sonra volanti temin edebildiler. ford işte bu alışıyorsun.

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
İbrahim Kök

Sevgili arkadaşlar araca kullanma açısından, diğer eş değer araçlara göre rahatlık ve dizayın açısından diyecek bir şey yok. 2014 yılında Titanium modelini aldım. Meyilli otoparkımda yağışlı havalarda meyil tarafından ön kapılardan park halinde içeriye su aldı. Bu aracı Plus+opsion modeli ile garantiden değiştirdim. Bu sefer de bu aracım yokuşlarda kalkarken güç kaybı olduğu gibi yarım debriyajda nerden gelir bilmiyorum vınlama/inleme sesi geldi. Debriyaj balata değişti hata yine devam etti. Bu sefer başka yerlerini sökmeye kalkıştılar kabul etmedim. Değişim istedim. Yine aracımı 2015 model ile garantiden değiştirdim. Ancak vınlama/inleme devam ediyor. Aldığım bilgiye göre bu araçlarda bu durum kronikmiş. Bir daha da nerde tırak orda bırak oluncaya kadar sesimi çıkarmıyorum.

Yorum bağlantısı
İbrahim Kök

2 hafta sonra volanti temin edebildiler. ford işte bu alışıyorsun.

Vınlama sorunu ve güç kaybı sorunu çözüldü mü Mehmet Bey

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Arabam 14 C-Max dizel o uğultu sesi debriyajın ilk kavrama anında geliyor bende 20 binli km lerde haftada bir yapıyordu git gide artttı 30 bine geldi şimdi neredeyse her gün yapıyor. Servise söylüyosun zararı yok ses yapar sadece diyor. Sesi ben dinliyorumya onlar için sorun yok. Ulan sanki hurdadan araba aldık biniyoruz.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
İbrahim Kök

Aldığim ilk günden beri var o yokus kalkişla ilgili olabilir diyesim var ama bilemiyorum

Yokuş kalkışı iptal ettiğim halde yine var bende

Yorum bağlantısı
Misafir

Ben sorduğumda yeni balatalarda kanserjen madde yok o yüzden kavrama esnasında inleme sesi geliyor normaldir dediler.

Yorum bağlantısı
İbrahim Kök

Arkadaşlar bir önceki aracımı vınlama sesinden dolayı değiştirmiştim. Yeni araç aldım yine aynısı devam ediyor. Değişen önceki araca müdahale yapıldı. Az önce Teknisyen Ustaya merak edip sordum. Balatalar, volan vs değişti. Müdahaleye rağmen hatanın halen devam ettiğini çözümün bulunamadığını, bu araçlarda bu durumun kronik bir arıza olduğunu ve fordun yeni bir balata üretimine geçtiğini, yıl sonunda da bu yeni balataların bayilere dağıtılacağını söyledi. Anlayacağınız fabrika malum arızanın farkında.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Çağlar Bayur

Baskı balata ve volant ile 15dak. Yalnız kalayım.. Çözülür.. Fordotosan merak ediyorsanız buyrun...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...