İçeriğe Yönlendir

Turbo Kaç Km De Biter ?

Üzeyir Tamcı

Recommended Posts

Üzeyir Tamcı

2009 model 1.4 TDCI fiestam 141.000 de. Km fazlalaşınca turbodan enjektörlerden korkmaya başladım. Tabiki kullanıma baplı olarak değişir ama ortalama kaç kmlerde arıza verir turbo enjektörler felan ?

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

cevabı kullanana göre değişebilecek zor bir soru...her an yada 200 bin ve üstü ...tamamen aracın önceki kullanım durumu ve sizin kullanımınıza göre değişecektir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

300-500 bin..

aşırı hararet yağsızlık yanlış yağ aşırı sıkıştırma gazlı-mazot  soventli benzin ya da lpg gibi durumlarda ya da benzinli turbo ise avans ayarını kaçmasından kaynaklı ya da egr iptali gibi olaylar nedeniyle turbo sıcaklığı artmıyor ise üzülecek birşey yok.

velev ki üzüldünüz turbo bozuldu.

revize edersiniz  500TL

değişirsiniz        1500 TL

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

düzenli kurum is pis temziliği yapılırsa çok uzun km ler gider. yan sanayi filtreler takılmaz ise tabii

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

fiesta 1.4 turbosu 600 lira, çok dert etmeye gerek yok

2012 enjektor takımıda 1500 lira.

fiyatlar süper, stok yapmak lazım :)

orjinal turbo 1000tl. civarı, enjektörler takım 2800 civarı olmalı, siemens enjektör revizesi 4 ü 800 tl. civarıydı enson (sadece memeler, gerisi bozuksa at gitsin)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bununla ilgili bir makale okudum bugün paylaşmamin bir sakıncasi yoktur umarim 

LİNK

linki, start stop lu araba satana yollayıp sorsak gelecek olan cevabı çok merak ediyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ercan Ayas

linki, start stop lu araba satana yollayıp sorsak gelecek olan cevabı çok merak ediyorum

abi bende onu anlamış değilim dizellerde bile artik standart gibi oldu bu star stop ne kadar sağlıklı elbette bu kadar mühendis arge falan varda benim aklıma yatmiyor 1 lt kar edecem diye her ışıkta stop etmesi ne kadar mantikli

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

izmirde hatırlayanlar bilir "kahramanlar-konak" arası çalışan anadol taksiler vardı. ışıklarda kontak kapatırlardı. yeşil yanınca çok basit bir el darbesi ile kontak anahtarına dokunuşları ve kalkışları vardı unutamam. belki otomatik sistemden de hızlıydı.

k_35CEM35_degnekci1.jpg

tarihinde Mehmet Göktürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

ayağınla mobilet çalıştırdın mı tamburdan? acayip havaydı herkes yapamaz.

tarihinde Mehmet Göktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

140-150 bin ilk sinyaller, yavaş yavaş egzoz tarafı bozulmaya başlar :)

Kendi kullanımımda 100 bin km gider ise gayet uzun bir süre benim için ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

yarım marş devam....

Mazda, azcık hareket başlasın vites boşta iken, çalışıyor. Az evveli denedim
Yorum bağlantısı
Üzeyir Tamcı

Tüm yorumları okudum teşekkür ederim. Aracımda herhangi bi garip ses veya çekişinde bir sorun yok henüz gönül rahatlığıyla binebilirim o zaman 

Yorum bağlantısı
  • 4 yıl sonra...
Selim Bilgin

Turbo arıza yapınca mı değişir? Yoksa km çok arttı hadi turbo değişeyim denir mi?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Selim Bilgin yazdı:

Turbo arıza yapınca mı değişir? Yoksa km çok arttı hadi turbo değişeyim denir mi?

2019 a kadar haydi değişeyim denebilirdi, artık turbosuz  nasıl giderim deniyor.

• Mutlu 3
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Çağlar Bayur yazdı:

2019 a kadar haydi değişeyim denebilirdi, artık turbosuz  nasıl giderim deniyor.

Günahtan dolayı mı?

Revizyon fizibıl mı?

Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat
Selim Bilgin yazdı:

A6'ya soruyosan basınç bilgisi veriyordu beyin, ben bi ara ölçümde 1.8 bar peak gibi görmüştüm ama ABT yazılım var, sizin aracın motor ASB mi BMK mı

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Bahadır Taşpolat yazdı:

A6'ya soruyosan basınç bilgisi veriyordu beyin, ben bi ara ölçümde 1.8 bar peak gibi görmüştüm ama ABT yazılım var, sizin aracın motor ASB mi BMK mı

Evet A6 için 300K'da kapsamlı bi operasyon planlıyorum, turboya dokunmalı mı dokunmamalı mı onu düşünüyordum.

Benimki ASB motor. Yazılım yaptıracağım bu aralar ben de.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...