İçeriğe Yönlendir

Led Avize Yapımı

Cihan Göllü

Recommended Posts

Eline sağlık abi, güzel çalışma olmuş. Sağdaş abi ev hediyesi diye el koyabilir dikkat et :fiuw::D

iyi fikir :D  :good1:

Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

Yine sen yine harika bir çalışma. Ellerine sağlık. Aynı tarzda bir ürüne 300 TL fiyat istiyorlar...

Tebrikler sen bu işi biliyorsun..[emoji122] [emoji122] ;)

Merdiven altı dükkan hazır, malzeme listesi alayım [emoji48] [emoji48] [emoji48] [emoji48]

Paracıklar, paracıklar....

Kardeşim ellerine sağlık, çok başarılı...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihan Göllü

Orjinal olmuş, eline sağlık.

Tşk ederim sağolun:)

Çok güzel olmuş.

Bir sonraki çalışma kumandalı rgb olsun. :)

Abi asıl projem ortadaki kare bölüme mavi led takıp ortayı yakınca gece lambası dışları açınca normal avize olacak şekilde tasarladım.ama yatak odasına takmadığım için vazgeçtim:)

Yine sen yine harika bir çalışma. Ellerine sağlık. Aynı tarzda bir ürüne 300 TL fiyat istiyorlar...

Tebrikler sen bu işi biliyorsun..[emoji122] [emoji122] ;)

Bunu söyeyen sen misin devrem.Projelerin babasısın:)

Onu wakkas yapar

yapar:)

Elinize sağlık çok güzel olmuş

Tşk ederim.

Hastasın :D

Abi 67 gün istirahat olunca oturma grubuna orta puf, kanepe altına giren sehpa, lambader ve bir de avize yaptım:)

Eline sağlık abi, güzel çalışma olmuş. Sağdaş abi ev hediyesi diye el koyabilir dikkat et :fiuw::D

Eren tşk ederim ama SAğdaş benden güzelini yapar:)

Ellerine sağlık. Çok güzel görünüyor ;)

Tşk ederim

iyi fikir :D  :good1:

kem küm:)))

Merdiven altı dükkan hazır, malzeme listesi alayım [emoji48] [emoji48] [emoji48] [emoji48]

Paracıklar, paracıklar....

Kardeşim ellerine sağlık, çok başarılı...

Katlansın paracıklar:)))

Çok şık olmuş elinize sağlık...

Tşk ederim:)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

.?

Teşekkür ederim

Teşekkür ederim. Sarı LED düşündüm. Satina da cam da ışığı dağıtıp ham beyazlığı aldığı için beyaz kullandım Çift devre derken onu anlamadım??

..

avize anahtarları genelde ikidir ve tavanda iki faz olur sizde öyle ise eğer yarım yük tam yük şeklinde kullanılabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Talip Eren
(düzenlendi)

Çok şık olmuş,elinize sağlık. Camların silikon ile yapıştırılmış olması benimde içine sinmedi. Fabrika da çok basit şeylerden ciddi kazalar olduğunu gördüğünden ve bu yüzden karakollar da ifade prosedürü yaşadığımdan abartıyor olabilirim :)

tarihinde Talip Eren tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihan Göllü

Çok şık olmuş,elinize sağlık. Camların silikon ile yapıştırılmış olması benimde içine sinmedi. Fabrika da çok basit şeylerden ciddi kazalar olduğunu gördüğünden ve bu yüzden karakollar da ifade prosedürü yaşadığımdan abartıyor olabilirim :)

Tşk ederim. Silikondan yana hiç bir sıkıntı olmaz. 4 mm cam çok hafif ve küçücük cam da iki taraftan da 2 cm karelik silikon var. Ben 250 300 litrelik akvaryumlar yaptım. Sürekli basınç altında bile silikon düzgün yapılırsa hiç bir sıkıntı olmaz

Sent from my iPhone using Tapatalk

avize anahtarları genelde ikidir ve tavanda iki faz olur sizde öyle ise eğer yarım yük tam yük şeklinde kullanılabilir.

şimdi anladım ama tek faz vardı bende[emoji5]

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Eline sağlık, ben olsam birkaç şeyi farklı yapardım, sista güzeldir ama bu acaip iyi, Bison, bunu kullanırdım.

https://bullstore.eu/bison-polymax-crystal-express-transparant-300-gram

ledler sarı olmalı, beyaz floresan ve led en kötü ev aydınlatmasıdır, evde arabadaki gibi sarı ışık kullanılmalı

benim evdede benzer bir avize var, g4 halojen ampüllerini lede çevirdim, bu bile az geldi, şundan almıştım, en güçlüsünden http://tr.aliexpress.com/item/5pcs-lot-G4-LED-DC12V-6W-3W-led-Lamp-2835SMD-3014SMD-2014-NEW-lamp-360-Beam/32230812263.html

bu işte power led lazım, sendekileri power led+mercek modunda yaparsan acaip ötesi oluyor haberin ola, çift devre olmalı ama, tam güçte zaten bakamazsın :)

fikir şekil olay ise süper, eline sağlık  :good1:

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihan Göllü

Eline sağlık, ben olsam birkaç şeyi farklı yapardım, sista güzeldir ama bu acaip iyi Bison, bunu kullanırdım.

https://bullstore.eu/bison-polymax-crystal-express-transparant-300-gram

ledler sarı olmalı, beyaz floresan ve led en kötü ev aydınlatmasıdır, evde arabadaki gibi sarı ışık kullanılmalı

benim evdede benzer bir avize var, g4 halojen ampüllerini lede çevirdim, bu bile az geldi, şundan almıştım, en güçlüsünden http://tr.aliexpress.com/item/5pcs-lot-G4-LED-DC12V-6W-3W-led-Lamp-2835SMD-3014SMD-2014-NEW-lamp-360-Beam/32230812263.html

bu işte power led lazım, sendekileri power led+mercek modunda yaparsan acaip ötesi oluyor haberin ola, çift devre olmalı ama, tam güçte zaten bakamazsın :)

fikir şekil olay ise süper, eline sağlık  :good1:

Düşüncelerin için tşk ederim ama Sista silikondan vazgeçmem:))

Evde de arabada da sarı aydınlatma kullanmam. Uykumu getiriyor:))En kötü aydınlatma derken öznel bir görüş.Saygı duyarım.

LED olayına gelince kare bölümdeki LED'leri iptal ettim. 18 metrekarelik oda için çok çok fazla oldu.Bütün LED ler yanınca 30 metrekarelik bir odaya çok rahat yeter. Power LED ile de yapılabilir. 

Şekili beğendiğin çok tşk ederim

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Düşüncelerin için tşk ederim ama Sista silikondan vazgeçmem:))

Evde de arabada da sarı aydınlatma kullanmam. Uykumu getiriyor:))En kötü aydınlatma derken öznel bir görüş.Saygı duyarım.

LED olayına gelince kare bölümdeki LED'leri iptal ettim. 18 metrekarelik oda için çok çok fazla oldu.Bütün LED ler yanınca 30 metrekarelik bir odaya çok rahat yeter. Power LED ile de yapılabilir. 

Şekili beğendiğin çok tşk ederim

sista iyidir bison daha iyi, bilgi için yazmıştım :)

sarıya gelince, zevk meselesi ayrı konu, en kötü demiyimde hatalı diyim, sarı göz için en iyisidir, görüş ve göz rahatlığı için, boşa uykun gelmiyor, gözler bayram ediyorda ondan  :D  dediğim gibi beyaz yanlış, bu net ama tercih senin, zevk meselesi açısından ise sözüm yok  :good1:

not: arabada halojen sarıdır, zaten en iyi görüş bunda olur, xenon OEM 4300K sarıdır, yine en iyi görüş için, beyaz güzel sanarsın ama gözün herşeyi seçemez ve yorulur, olay bu...

Bunları bilgi amaçlı yazıyorum yanlış anlama arkadaşım  :flowers:

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihan Göllü

sista iyidir bison daha iyi, bilgi için yazmıştım :)

sarıya gelince, zevk meselesi ayrı konu, en kötü demiyimde hatalı diyim, sarı göz için en iyisidir, görüş ve göz rahatlığı için, boşa uykun gelmiyor, gözler bayram ediyorda ondan  :D  dediğim gibi beyaz yanlış, bu net ama tercih senin, zevk meselesi açısından ise sözüm yok  :good1:

not: arabada halojen sarıdır, zaten en iyi görüş bunda olur, xenon OEM 4300K sarıdır, yine en iyi görüş için, beyaz güzel sanarsın ama gözün herşeyi seçemez ve yorulur, olay bu...

Bunları bilgi amaçlı yazıyorum yanlış anlama arkadaşım  :flowers:

Abi yok niye yanlış anlayım. Bunları biliyorum sıkıntı yok:) Aracımda da 5000k oem Osram CBI kullanıyorum. Daha beyaz diye. Sarıyı sevmiyorum dediğim gibi:)

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Elinize sağlık güzel bir çalışma olmuş.. Artık mutfak , salon ve diğer odalar içinde bunun peşi gelir.. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...