İçeriğe Yönlendir

Opel Corsa 1.2 Enjoy

Mecit Çetinkaya

Recommended Posts

Mecit Çetinkaya

Uzun sureli otomatik vites arayislatim neticedinde oromatik vites aractan vazgecip manuel vitese yonelmis durumdayim. Hal boyle iken opel corsa ve fiesta begendigim araclar fakat piyasa ve araclar konusunda pek bilgi sahibi degilim.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-opel-corsa-63500kmde-enjoyy-hatasiz-300401317/detay?newSearchMode=withStandardMode&hideSearchFilter=false

Eger bu araci inceleyip giruslerinizi belirtirseniz sevinirim. Fiyati uygun mudur? Kronuk sorunu var midir? Yakit tuketimi nasildir? Ve varsa ikame arac onerilerinizi de duymak isterim.

Simdiden tesekkur ederim.

Yorum bağlantısı
Taner Kültüroğlu

araç sessiz konforlu güzel bir araçtır ama motor 1.2 şehir dışı rampalarda ve araç sollamalarında biraz hantal kalıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Bu aracı yakıt tüketimi az olacak diye alacaksanız 1.6 dan çok da az yakacağını düşünmeyin derim. 

performans olarak da ne aradığınıza bağlı olarak değişir rampalarda çok gitmesede düzde sorun olmayacaktır çok.

tercih meselesi bu aracı almak.

yalnız sahibi nokta değişen yoktur demiş belkide komple boyalı bir araba. iyi baktırmak lazım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mecit Çetinkaya

Haklisiniz araba alirken her yerine iyi baktirmak lazim. 1.2 motor sartim yok 1.4 ya da 1.6 da olabilir. 35.000 TL civari butce ayarladim zor olan is hakedecek arabayi bulmakta

Yorum bağlantısı
Mustafa Akçeşme

Hocam bizde bu aracın 1.4 olanı var o dahi hantal kalıyor bence. Kasa sizi yanıltmasın yaklaşık 1300 kg bu araç ona göre düşünün. 

O fiyatlara otomatik alacaksanız hem yüksek model hem sorunsuz olarak Mitsubishi Colt 1.3 AMT alınabilir  

Yorum bağlantısı
Mecit Çetinkaya

Benim icin en uygun ve iyi olani bulana kadar arastirmaya devam onerilerinizi degerlendirecegim

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Merhaba 2012-2013 corsa dizel bulunur bu fiyatlara . 1.2 benzinliden daha seri araçlardır 1.3 dizeller 1.3 cdti essentia az km li yada biraz daha yüksek km enjoy var piyasada bahsettiğiniz rakamlara

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Biz 2012 yılında Sıfır aldık. Araca ancak 3000 km dayanabildik. Hem fazla yakıyor hemde klima açınca araba mehter Takım'ı gibi 2 ileri 1 geri gidiyor. Kısaca çok Hantal. Karar yinede sizin tabiki

Yorum bağlantısı
Sedat Ünsal

bir zamanlar 111. yıl easytronic aracım vardı. 31,250 TL ye sıfır almıştım. istanbulda feriköy de çok ama çok dik bir rampayı çıkamamıştım. 1.4 fiestalar çıkarken. dolanmak zorunda kalmıştım. üzerine bir de lpg taktırmıştım. motosiklet gibi az yakıyordu :D  sessiz ve konforluydu. klima açıkken geri vitese taktığımda fren sertleşmesi olurdu. kronikti. tek sıkıntısı buydu. yanlış hatırlamıyorsam istanbul içi 7.2 lt karma ortalaması vardı. özlüyorum hala keratayı :( kendi gitti, resmi kaldı yadigar...

nrR53R.jpg

Yorum bağlantısı
Mecit Çetinkaya

Merhaba 2012-2013 corsa dizel bulunur bu fiyatlara . 1.2 benzinliden daha seri araçlardır 1.3 dizeller 1.3 cdti essentia az km li yada biraz daha yüksek km enjoy var piyasada bahsettiğiniz rakamlara

teşekkürler bakacağım o araçlara

Biz 2012 yılında Sıfır aldık. Araca ancak 3000 km dayanabildik. Hem fazla yakıyor hemde klima açınca araba mehter Takım'ı gibi 2 ileri 1 geri gidiyor. Kısaca çok Hantal. Karar yinede sizin tabiki

çok hantal bir araç istemiyorum göz önünde bulunduracağım

Yorum bağlantısı
Osman Uslu

1.3 cdti essentia modelini yaklaşık 550 km kadar kullandım. Marmaris  - İzmir - Marmaris arasında. Marmaris yolunu bilenler vardır. Dönüş yolu rampalı dır. Giderken de dönerken de 5 kişiydik arabada. Klima yolun büyük kısmında açıktı. En fazla 140 KM hıza çıktım ki bassam daha da giderdi. 130 TL mazot yakmıştı gidiş dönüş. Hem performanslı hem konforlu hemde ekonomik bir araç. Araçta iki kişiyken İzmir çevre yolunda 170 KM hıza kadar çıkmıştık. Aracımı değiştirecek olsam ve maddi imkanım olsa ilk tercih edeceğim araçlardan bir tanesidir. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mecit Çetinkaya

1.3 cdti essentia modelini yaklaşık 550 km kadar kullandım. Marmaris  - İzmir - Marmaris arasında. Marmaris yolunu bilenler vardır. Dönüş yolu rampalı dır. Giderken de dönerken de 5 kişiydik arabada. Klima yolun büyük kısmında açıktı. En fazla 140 KM hıza çıktım ki bassam daha da giderdi. 130 TL mazot yakmıştı gidiş dönüş. Hem performanslı hem konforlu hemde ekonomik bir araç. Araçta iki kişiyken İzmir çevre yolunda 170 KM hıza kadar çıkmıştık. Aracımı değiştirecek olsam ve maddi imkanım olsa ilk tercih edeceğim araçlardan bir tanesidir.

bahsettiğiniz araç merceğimde inceliyorum. istediğim gibi bir fiesta bulamadım. 2011 üzeri. trend düşünmüyorum pek.

Yorum bağlantısı
Sedat Ünsal

araç içi gürültüsü nasıldı?

Yorum bağlantısı
Osman Uslu

araç içi gürültüsü nasıldı?

Motor sesi dışarıdan biraz fazla duyuluyor ama içeride rahatsız edecek kadar motor sesi duymadım. Çok fazla yol sesi aldığını da hatırlamıyorum. 

Yorum bağlantısı
Mecit Çetinkaya
Evren Erakçora

6 ay kadar 2008 model kullandım, baktım kanser olcam,satıp fiestama gecince, bir sınıf atlamıs gibi oldum, araba kullanırken zevk almaya basladım diyebilirim.

1.25 fiesta bakmanız daha iyi olur, fiesta 1050kg iken corsa 1300kg

hafifligi yanıltmasın sizi, yol tusus,gidis konusunda corsanın baya önünde.

corsa ağırlığı bu kadar fazla değildir . 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...