İçeriğe Yönlendir

Otosan'da Mondeo Rüzgarları

Misafir

Recommended Posts

Evren bey bu olay sanırım 3 senedir Ford'ta mevcut. Renault'ta da mevcut. 3 yaşındaki araçları alıp kampanyalalarla yenisini veriyor mesela Renault.

Ne zaman başladığını bilmiyorum Sani Bey. Donanımhaber'e link vermişti, oradan bakınca detayları gördüm. Çeşitli finansla opsiyonlar oluyor ama bunlar sürekli mi dönem dönem mi oluyor takip etmek zor. Meseal bir ara araç kiralar gibi alıyordunuz. 3 sene sonunda kalan bakiyey ödeyip aracın sahibi olabiliyor ya da yeni araca geçiş yapabiliyordunuz. Mesela bu opsiyon 4-5 sene önce vardı, devam ediyor mu, sürekli mi aynen konu başlığındaki uygulama gibi bilemiyorum.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

Araç değer kazanmış bile olsa sorunu olmayan bir yaşında 15.000 km. Olmamış bir arabayı verip üstüne para verip yine aynı arabayı almak isteyen olsa olsa rent a car cılar olur..sonuçta kiralamadan parayı kazanmışsın aradaki farkı ver sıfırlada son kullanıcının neden bu işi yapacağına dair kendimce mantıklı bir açıklama bulamıyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

20 yaşında araba satıyorsun gelen müşteri arabada boya var mı diyor. 150 bin verecek ekonomim olsa elinde tesbihle arabanın orasını burasını mıncıklayıp 1 saatini alıp sonra da eşime sorayım diye basıp giden adamlarla uğraşmaktansa eskiyi ver yeniyi al yaparım. Sinirsel yıpranma daha az olur.

10 yaşında İstanbul aracına çizği var mı diye soran adamlar da var, kendilerine Çemişgezek'ten araba bakmalarını söylüyorum zira en az araç orada var çizik riski de çok daha az tabi ki.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Sonuç olarak skoda, selektör atsa yol vermem :D Araçlarını satmak için donanım arttırıp rakam düşürmeleri normal, skoda gibi bir markayı bence ford ile kıyaslamayalım Ali bey. Sizi tanımıyorum ama gizliden bir skoda hayranlığınız var gibi ve yazışmaları incelediğimde hep FORD markasına inceden bir laf sokmalarınız mevcut

şkoda selektör atmaz, yanından geçerken görülebilir ama

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

10 yaşında İstanbul aracına çizği var mı diye soran adamlar da var, kendilerine Çemişgezek'ten araba bakmalarını söylüyorum zira en az araç orada var çizik riski de çok daha az tabi ki.

Merzifon'unda arabaları mehşurdur 

Yorum bağlantısı

Merzifon'unda arabaları mehşurdur 

ankara arabası iyi olur derlerdi eskiden 2 tane baktım ikisininde sahibi sahtekar çıktı :D

ilk sahibiyim diyip arabanın tavan hariç boyalı olduğunu bilmiyordum bakımda belki çizik diye boyamışlardır flan dedi.  katillerin piskolojisini anlıyor insan böyle durumlarda 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Olay mondeo mu ?  Otosan mı satıyor ?

Önce

Bize 130 bin lira denen araçlar, filolara 85-90 bine satılır.. 3 yıl onlar kullanır..

Sonra

55-60 bine bizler alırız.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı

Olay mondeo mu ?  Otosan mı satıyor ?

Önce

Bize 130 bin lira denen araçlar, filolara 85-90 bine satılır.. 3 yıl onlar kullanır..

Sonra

55-60 bine bizler alırız.

eğer filolara bu kadar ucuza verebiliyorlarsa başka bir konuda geçmişti araç başına 2 3 bin kar ediliyor bilgisi verenler vardı. o iş zor bir ihtimal demekki .

bayilerin karı daha yüksek demekki

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

eğer filolara bu kadar ucuza verebiliyorlarsa başka bir konuda geçmişti araç başına 2 3 bin kar ediliyor bilgisi verenler vardı. o iş zor bir ihtimal demekki .

bayilerin karı daha yüksek demekki

Bayiler, filolar için özel teklif alıyordur otosandan.. 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Bayiler, filolar için özel teklif alıyordur otosandan.. 

Filodan araç almak dahamı karlı ozaman mehmet abi.  Otokoçda staj yaparken avisin arabaları geliyordu bakım için. kiralık arabalar genelde kötü kullanılır ama ordakiler gayet temizdi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Filodan araç almak dahamı karlı ozaman mehmet abi.  

Piyasayı onlar belirliyor. Karlı yada zararlı demek yanlış.. 

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Bence güzel bir eylem planı uygulamışlar. Mondeo için herkes ne der, iyi araba ama ya 2. eli? Buna yönelik başarılı bir uygulama. O zamanki anahtar teslim fiyatından %85 verdiğinden en azından psikolojik olarak verdiğim parayı geri alırım hissini müşteriye veriyor. Kasa değiştirince filan, eskiyi vermek yeniye binip gitmek mantıklı olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...