İçeriğe Yönlendir

Km Orijinal Değil

AYTEKİN CAN

Recommended Posts

AYTEKİN CAN
(düzenlendi)

Aracımı 2013 eylül ayında satın aldım. Bir dost aracılığıyla satın almıştım. Aracı satma niyetinde olduğum için taliplilerine yanlış bilgi vermeme adına plaka sorgulatma falan yaptım ( en başta yapılması gerekeni en son yaptık ve acı tecrübe ile karşılaştık.. ilk araba olması itibariyle tecrübesizlik ve karşı tarafa güven...): km orjinal çıkmadı. Aşağıya satış sözleşmesini atıyorum bi kaç sorum olacaktı:

1- Satış sözleşmesi hep böyle mi olur yoksa hak arayamayayım diye bilinçli olarak mı böyle hazırlatmışlar(?)

2- Dava açsam sonuç alabilir miyim ?

3- 2004 focus comfort hb. gümüş gri. 2.5 parça boyalı 166bin de ( 50-60 bin daha fazladır diye tahmin ediyorum ortalama kullanımdan böyle bir sonuç cıkıyor) her hangi bir sorunu yok arabanın gayet de memnundum. ne kadar istemeliyim satarken?

L3bN5a.jpg

tarihinde AYTEKİN CAN tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
AYTEKİN CAN

Takılmayın kullanın gitsin.

hata ben de başta sorgulatmam lazımdı da insanın zoruna gidiyor yine de

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Karşı tarafa dava açıp tazminat istenebilir,ama 2.000-3.000 Tl den fazla çıkacağını sanmam tutarın, uğraşacağınız da cabası..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Aldığınız tarihte sorgulasanız gelmezdi bu bilgiler... 

Satış sözleşmeleri hep böyledir.. 

Yorum bağlantısı
AYTEKİN CAN

Aldığınız tarihte sorgulasanız gelmezdi bu bilgiler... 

Satış sözleşmeleri hep böyledir.. 

mehmet bey o tarihte neden gelmiyor ki ?

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

bu sözleşme noterde yapılan normal araç satış sözleşmesimi ?

bu arada araç zaten piyasa değerinin çok altında alınmış sorun edecek bir şey yok pek

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
AYTEKİN CAN

bu sözleşme noterde yapılan normal araç satış sözleşmesimi ?

bu arada araç zaten piyasa değerinin çok altında alınmış sorun edecek bir konu yok pek

evet noter sözleşmesi.

Aracı 21 e almıştım noter kendi kafasına göre yazmış. en son kasko bedeli sanırım

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Arabanızın keyfini çıkartın tabi ki bir sıkıntısı yoksa.

Yorum bağlantısı
AYTEKİN CAN

Arabanızın keyfini çıkartın tabi ki bir sıkıntısı yoksa.

şükür bi sıkıntısı yok motoru da gayet diri.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

şükür bi sıkıntısı yok motoru da gayet diri.

50-60 bin fark sıkıntı değil.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Benim ki de orijinal değil, problem yok, gayet güzel anlaşıyoruz kendisiyle.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Karşı tarafı biraz yoklayın. Dava açacağınızı buna benzer emsal davaların kazanıldığını söyleyin. Yanaşırsa sulh yoluyla bu işi çözmek istediğinizi belirtin ve belirleyeceğiniz bir miktar para talep edin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

mehmet bey o tarihte neden gelmiyor ki ?

2013 te km sorgulama sistemleri çok düzgün çalışmıyordu galiba.. Sonradan açıldı diye biliyorum.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
AYTEKİN CAN

Bu vesileyle 250 binde bir aracın saat gibi çalıştığını öğrenmiş oldunuz :p

Km düşürmek dolandırıcılık. Cezası ağır olmalı. Fakat biz de 100 bini geçmiş araçlara pert muamelesi yapmayı bırakmalıyız.

Londrada aldığım araç 180 bin mildeydi. 1 TL, pardon 1 pound bile harcamadan kullandım ve 200 bin mil civarında sattım. Sanırım 320 bin km ediyor. Orada kimse takmıyor bunları.

bu da iyi tarafı tabi :)

Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

Sizde hata yok. Güven duymak ne zamandır hata oluyor. Can sıkıcı bir durum, satarken ciddi müşterilerin kaçması, ölücülerle muhatap olmak zorunda kalacaksınız. Bazı arkadaşların dediği gibi, bir avukat aracılığı ile göz korkutma yoluyla zarar talep edebilirsiniz. Kimse dolandırıcılıktan yargılanmak istemez diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

342 binde saab ım 373 bin de Mercedesim oldu. İkisine de masraf etmeden keyifle bindim. Uğraşmadan da sattım. Km düşürülmesi çok kötü bir olay ama yine de motor iyiyse takılmayın satarken de alıcıya söyleyip notere km orijinal değildir diye yazdırın.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

2013 te km sorgulama sistemleri çok düzgün çalışmıyordu galiba.. Sonradan açıldı diye biliyorum.. 

o zamanar hapis cezası yoktu

Yorum bağlantısı
Ramazan Başkan

Ne kadar düşürüldüğünü tahmit et  sorgulama yapınca sorun cıkmayacak şekilde git sende km yi ilerye aldır oyle bin daha rahatlarsın bence basıma geldiği için soyluyorum dostumuz galerici km dusurmuş bende aldım bir hafta sonra km sorgulamak aklıma geldi bir sorguladım 50 bin fark var sona goturup geri verdim adam 30 a ldığım arabayı 28 e al devam et dedi kabul etmedim gitti bu sefer km yi normal degerine aldırdı ( 50 bin yüksetti )  32 bine  sattı.

Satarkende boyle bir sıkıntı olduğunu solersin olur biter bence tabi km düşürmek kadar yükseltmek sucmudur. Onu bilemem.

Yorum bağlantısı

Ne kadar düşürüldüğünü tahmit et  sorgulama yapınca sorun cıkmayacak şekilde git sende km yi ilerye aldır oyle bin daha rahatlarsın bence basıma geldiği için soyluyorum dostumuz galerici km dusurmuş bende aldım bir hafta sonra km sorgulamak aklıma geldi bir sorguladım 50 bin fark var sona goturup geri verdim adam 30 a ldığım arabayı 28 e al devam et dedi kabul etmedim gitti bu sefer km yi normal degerine aldırdı ( 50 bin yüksetti )  32 bine  sattı.

Satarkende boyle bir sıkıntı olduğunu solersin olur biter bence tabi km düşürmek kadar yükseltmek sucmudur. Onu bilemem.

bu nasıl bir dostmuş km düşürüp size satmış .çok enteresan. 

Yorum bağlantısı
Ramazan Başkan
(düzenlendi)

eeee ne demişler dost ile ye iç alışveriş yapma...

3 kuruşa tamah eden ve böyle adiliklere yolunu bulmaya çalışan bir sürü adam var 

biride sag olsun bizi bulmuştu...

tarihinde Ramazan Başkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...