İçeriğe Yönlendir

Mb Vito Hakkında Yorumlarınız

Misafir

Recommended Posts

(düzenlendi)

Babamın isteği üzerine , geniş bir aile olmamız ve ufak tefek yükleme yapabileceğimiz araçlara bakmaya karar verdik. Vito araştırmalarıma göre ve kullanıcılarıyla birebir görüşmelerimize göre kendini sevdiren bir araç. 111 cdi tutulan modeli (109 bg). Fabrika çıkışlı otomobil ruhsatlı modellerine bakıyoruz.(Vergi-muayene-bazı yerlere girebilme kolaylığı) 9 koltuk bize yeterli geliyor. Kasa kodu:W639. Yorumlarınız ve uyarılarınız için tavsiyelerinizi bekliyorum. Araçtan bazı fotoğraflar:

WYD98N.jpg

3ozjWr.jpg

dbBZrZ.jpg

tarihinde Gökhan Çelikk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Metehan Şahin

Çok beğendiğim ve ara sıra niyetlendiğim bir araç fakat genelde yüksek km.li olduğu için biraz çekiniyorum. Tabi birde yakıt durumu nedir? Konuyu takipteyim bakalım tavsiyeler nasıl olacak.

Yorum bağlantısı

Çok beğendiğim ve ara sıra niyetlendiğim bir araç fakat genelde yüksek km.li olduğu için biraz çekiniyorum. Tabi birde yakıt durumu nedir? Konuyu takipteyim bakalım tavsiyeler nasıl olacak.

Kmler belirtildiği gibi yüksek abi. Araştırmalarıma ve rivayetlere göre 1.000.000 a kadar gider deniliyor. 250.000 km'ye kadar olanlar bence alınabilir düzeyde. Yakıt durumu kullanıcılardan aldığım bilgilere göre 35-45 kr arasında. Ağırlıkla kıyaslarsak bence güzel değerler.

Yorum bağlantısı
Metehan Şahin

1000000 km bana göre rüya, 100 km/10~11 lt. Bana biraz yüksek geliyor. Şuan 6,5 lt tüketimim var. Ayrıca yüksek km. dizel Mercedes bir arıza verirse Allah korusun düşünmek bile sıkıntı veriyor.

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

Vito değilde vianolar bana çekici geliyor kısa şasi fabrikasyon vip olacak binecen ama yakıtı en iyi ihtimalle şehiriçi 10L buda büyük bir dezavantaj en azından bana göre öyle

Merso sorun çıkarmaz ama birde çıkarırsa fenaaaa:)

Yorum bağlantısı

Fabrika çıkış otomobil olanı var mı Gökhancım? Ben bugüne kadar rastlamadım hiç. Minibüs olabilir belki. Varsa da 2.0 motor vergisine tabi olarak fiyatları çok yüksektir ilk alımda, 2. elde yine pahalı olur. Bunların ilk kasaları zamanında yasa uygun olduğu için kamyonet alınıp, otomobile dönüyordu. Sonrasında yasa kalktı. Şimdi minibüsler de otomobil olarak geçiyor, iyice karıştı işler.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı

4 yıl kadar şirkette bindik, Aynı kasaydı. 

Kendini çok sevdiren bir araç olduğu doğru ama kolay arızalanıyor, nazlı bir araba. Mesela sağ cam düşmesi kronik bir hastalık ve en çok da canımızı sıkan arızalanan parçanın ikamesinin olmayışı ve parçaların € üzerinden satılmasıydı. 

Binilmesi gereken bir araç, benim gördüğüm de biraz masraflı :) 

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Fabrika çıkış otomobil olanı var mı Gökhancım? Ben bugüne kadar rastlamadım hiç. Minibüs olabilir belki. Varsa da 2.0 motor vergisine tabi olarak fiyatları çok yüksektir ilk alımda, 2. elde yine pahalı olur. Bunların ilk kasaları zamanında yasa uygun olduğu için kamyonet alınıp, otomobile dönüyordu. Sonrasında yasa kalktı. Şimdi minibüsler de otomobil olarak geçiyor, iyice karıştı işler.

Saygılarımla.

Bazı kullanicilarin belirttigine gore fabrika direk otomobil olarak çıkartmış. Belirttigin gibi belki kamyonet, camlivan veya panelvan olarak alinip sonradan çevrilmis olabilir abi. Gercekten baya karışık. [emoji1]

4 yıl kadar şirkette bindik, Aynı kasaydı.

Kendini çok sevdiren bir araç olduğu doğru ama kolay arızalanıyor, nazlı bir araba. Mesela sağ cam düşmesi kronik bir hastalık ve en çok da canımızı sıkan arızalanan parçanın ikamesinin olmayışı ve parçaların € üzerinden satılmasıydı.

Binilmesi gereken bir araç, benim gördüğüm de biraz masraflı :)

Abi yorumun icin tesekkur ederim. Cam inmesi derken arac alirken bu sorunun olup olmadigini nasil anlariz? Biraz daha tecrubelerinden alsak cok güzel olur abi. (suna dikkat et diyebilecegin) [emoji4] tarihinde Gökhan Çelikk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Abi yorumun icin tesekkur ederim. Cam inmesi derken arac alirken bu sorunun olup olmadigini nasil anlariz? Biraz daha tecrubelerinden alsak cok güzel olur abi. (suna dikkat et diyebilecegin) [emoji4]

Temiz olmasına dikkat et Gökhan :) 

Şuna dikkat et diyebileceğim birşey yok, ama alırken iyi baktırılmalı. Hatta çok iyi baktırılmalı ve computest vari yerlere değil, mercedes'i bilen yere, mercedes tamircisine baktırılmalı. (şaşmaz aydoğanlardan biz çok memnun kalmıştık)

Cam için de, camı indirdiğinde veya kaldırdığında tıkır tıkır halat sesi geliyorsa gidicidir demektir. 2 kez cam indirince sese aşinayiz :) 

Herşey gönlünce olsun,

Yorum bağlantısı
Osman Uslu

2 yıl önce arkadaşımın düğünü için 2 günlük araç kiralamıştım. Fiesta bekliyorduk Vito getirdiler. Fiesta kaza yapmış.

Arabayı görünce bir gülümseme aldı beni sevinçten. Mercedes sonuçta ve kullanmaktan en çok keyif aldığım araç sınıfında. (transporter,vito,starex v.b) 

2 gün tepesinden inmedim. Bir araba bu kadar mı zevk verir kullanıcısına. Boş ve büyük araba otobanda 180'e kadar çıktım. Bassam çıkar farkındayım ama korktum. Yakıtını hiç hesaplamamıştım. 2 gün sonra arabayı teslim ederken ''ulan para olsa da bir tane alsak be'' diye içlendiğimi hatırlıyorum. 

Yorum bağlantısı
Naim Durmaz

Zaman zaman "olur mu olur alayım kullanayım olmadı satarım " diye beni düşüncelere sokan bir araç, tekipteyim..

Yorum bağlantısı

Transporter veya Caravelle alternatif olabilir mi?

Alternatif olarak bakiyorum. Ancak vitolara gore biraz daha hirpalanmis kanaati oluştu bende. Şu an ailecek vitoya kilitlendik. Küçük kardeşim Mercedes alacagiz diye seviniyor. Bakildiginda ayni fiyata mb varken transporter veya caravelle ayni konforu ve prestiji sunacak mı düşündürüyor.
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Bakildiginda ayni fiyata mb varken transporter veya caravelle ayni konforu ve prestiji sunacak mı düşündürüyor.

İkinci el araç alınacak, sorun haliyle çıkaracak. Parçalar € cinsinden oluşu gözünüzü korkutmuyorsa, vw nin parça bulma kolaylığı, gerektiği zaman servislerinin her yerde bulunması gibi konular akla gelince, kendi fikrim, vw daha iyi bir tercih olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir

Arkadaşımda Tourneo Custom var, zamanında Vito, Transporter ve bunu 3'er gün kiralayıp deneyerek karar verdi ve çok memnun. Sürüşü binek araca en yakın olan Ford, yol tutuş ve performansta da önde, Euroncap 5 yıldızı olan da Ford. Otomobil ruhsatlı bu araç da, sanırım 2012 yılında bir yasa ile çıkardılar bu otomobil ruhsatı işini, bence çok saçma ama kullananlar için çok büyük avantaj.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eray Aksoylu

yakın arkadaşımda eski kasasından vardı otomatik vites uzunca bi süre bindiler tabi yakın arkadaşım olduğu için ben de sürekli tepesindeydim konforlu araç büyük olması avantaj lakin ufak tefek yükleme yapabileceğimiz araç demişsiniz .. hem 9 koltuk hem bagaj malesef yok bagaj hacmi bi connecte göre oldukça yetersiz ama koltukları kullanmayız malzeme koyarız derseniz koltukların yıpranma payını ve sıkış tepiş düzensizce yerleştirmeyi göz önünde bulundurun parça konusunda pahalılığını zaten söylemiyorum :) yakış olarak o zamanlar ov olmasına rağmen 40-45 kuruştan aşağı düşmüyordu ki biz genciz yükleniyoruz daha bile fazla yaktığı oluyordu

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

merso yıldızına bakarak değil de kamyonet minibüs olarak kabullenilirse iyi olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Berkay Özdemir

Aile içersinde aktif olarak kullandığımız bir araç 111 CDİ çok memnunuz yakıtı ortalama 30 kurus. Vip bizimki. Ekstra olarak mükemmel bir şöförlük istemesede acemi insanın kullanılabileceği bir araç tipi değil açıkcası. Dilerseniz özelden fotoğraflarını atabilirim. 

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

Aile içersinde aktif olarak kullandığımız bir araç 111 CDİ çok memnunuz yakıtı ortalama 30 kurus. Vip bizimki. Ekstra olarak mükemmel bir şöförlük istemesede acemi insanın kullanılabileceği bir araç tipi değil açıkcası. Dilerseniz özelden fotoğraflarını atabilirim.

kaç litre tüketimi var 30 kr çok iyi bir değer
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metehan Şahin

İkinci el araç alınacak, sorun haliyle çıkaracak. Parçalar € cinsinden oluşu gözünüzü korkutmuyorsa, vw nin parça bulma kolaylığı, gerektiği zaman servislerinin her yerde bulunması gibi konular akla gelince, kendi fikrim, vw daha iyi bir tercih olur.

Arkadaşın belirttiği gibi eğer prestijde isteniyorsa Transporter birkaç tık geride kalır. Birde vip Vito bulunursa ki piyasada oldukça var o zaman ibre tamamen Vito'dan yana döner.
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Bagaj konusunda cok bir yukleme yapilmayacak. Lazim olursa koltuklar one katlaniyor zaten.2 tane vito var. Sahipleriyle görüştük. Hasar kaydi olarak 3 bine yakin hasar kaydi var. Fotolardan temiz gözüküyor. Yakindan inceleyecegiz. 40 bine indi. 38 e inerse muhtemelen alacağız. Yorumlarinizi alabilir miyim? Linki paylaşıyorum:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-minivan-van-panelvan-mercedes-benz-111-cdi-cok-bakimli-vito-308790282/detay

Yorum bağlantısı
Metehan Şahin

Bagaj konusunda cok bir yukleme yapilmayacak. Lazim olursa koltuklar one katlaniyor zaten.2 tane vito var. Sahipleriyle görüştük. Hasar kaydi olarak 3 bine yakin hasar kaydi var. Fotolardan temiz gözüküyor. Yakindan inceleyecegiz. 40 bine indi. 38 e inerse muhtemelen alacağız. Yorumlarinizi alabilir miyim? Linki paylaşıyorum:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-minivan-van-panelvan-mercedes-benz-111-cdi-cok-bakimli-vito-308790282/detay

38 den fazla vermeyin. 2006 model ve vip olanları zaten 42-44 bin isteniyor.
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

38 den fazla vermeyin. 2006 model ve vip olanları zaten 42-44 bin isteniyor.

Arabaya bakmaya gittik. Aşık olduk. Verilen ayrintidaki gibiydi hersey. İçerisi döşemeleri herseyiyle tam puan aldi bizden. Tertemizdi. Birazda kullandik. Bambaska bir hissi var. Su an kredi islemleri var. Muhtemelen pazartesi gunu serviste kontrol ettirip teslim alacağız. Gelismeleri buraya aktaracağım. :)

Not:39 bine anlaştık. Herseyiyle göze hitap eden, temiz olmasi ve kacirmamak icin fazlada zorlamadık. Icinde sifir hissi var [emoji1]

Yorum bağlantısı
Metehan Şahin

Arabaya bakmaya gittik. Aşık olduk. Verilen ayrintidaki gibiydi hersey. İçerisi döşemeleri herseyiyle tam puan aldi bizden. Tertemizdi. Birazda kullandik. Bambaska bir hissi var. Su an kredi islemleri var. Muhtemelen pazartesi gunu serviste kontrol ettirip teslim alacağız. Gelismeleri buraya aktaracağım. :)

Not:39 bine anlaştık. Herseyiyle göze hitap eden, temiz olmasi ve kacirmamak icin fazlada zorlamadık. Icinde sifir hissi var [emoji1]

İçinize sindi madem hayırlı olsun. Tecrübeleri ve kullanım detaylarını yazarsınız artık.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...