İçeriğe Yönlendir

Fusion Ön Panel Nası Sökülür

ozan kaya

Recommended Posts

ozan kaya

arkadaşlar iyi günler ön paneli bende boyatacağım boyayı felan aldım fakat  sökemedim ön paneli sökmeyede 50 lira istediler , içimden gelmedi açıkcası , nası sökeceğim anlatabilecek var mı ? 

bu  üst torpidonun orda iki vida var klima  düğmesinin ordaki 2  vide var onuda söktüm , birde cam rezistansının altındaki vidayı söktüm fakat çıkaramadım  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Osman Kara

Kolay gelsin sökülecek başka vida kalmamış 

:)

Sökme işlemi için önce üst kapak altındaki 2 vidayı çıkartın sonrada arka cam ısıtıcı düğmesi olan bölümü çıkarmanız lazım bunun için torpido kapağını açıp elinizi torpido kapağından içeri sokun ver oradan ısıtıcının arka kısmına ulaşıp düğmeleri dışarı doğru hafif bastırttığınız da düğme takım halinde öne doğru gelecek onun arkasın da 2 adet vida var onları da söktükten sonra alt kısım da ki 2 adet vida kalıyor onları da sökünce  zaten çok hafif kendinize doğru çekince konsol yerinden çıkar ama bundan sonrası  önemli kısım  dörtlü flaşör düğmesi(arkası soketli kısım) ve klima düğmelerinin olduğu yer bağlantı kabloları konsola vidalı dikkatlice söktükten sonra artık söküm işlemi bitirmiş oluruz 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Uzundumlu

Ben sökerken klima kontrol kumandalarinin baglantilarini da sökmek zorunda kalmistim. En zorlayici kisim oydu. Ama işi çözunce kolaylasiyor. Paneli sökmem 1 günümu almisti nerdeyse. Montaji 15 dk sürmedi.

Bu arada teybin oturdugu bolumun en arkasinda bir gömme vida daha var. Alyan ile sökülmesi lazim. O gözünüzden kaçmis olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Ben sökerken klima kontrol kumandalarinin baglantilarini da sökmek zorunda kalmistim. En zorlayici kisim oydu. Ama işi çözunce kolaylasiyor. Paneli sökmem 1 günümu almisti nerdeyse. Montaji 15 dk sürmedi.

Bu arada teybin oturdugu bolumun en arkasinda bir gömme vida daha var. Alyan ile sökülmesi lazim. O gözünüzden kaçmis olabilir.

2004 fusion biraz farklı olabilir teyp aynı değil.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Uzundumlu
(düzenlendi)

Arac 2004 se haklisin abi. Mobile surumden baglaninca uye detaylarini goremiyorum

tarihinde Sinan Uzundumlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
ozan kaya

Kolay gelsin sökülecek başka vida kalmamış 

:)

Sökme işlemi için önce üst kapak altındaki 2 vidayı çıkartın sonrada arka cam ısıtıcı düğmesi olan bölümü çıkarmanız lazım bunun için torpido kapağını açıp elinizi torpido kapağından içeri sokun ver oradan ısıtıcının arka kısmına ulaşıp düğmeleri dışarı doğru hafif bastırttığınız da düğme takım halinde öne doğru gelecek onun arkasın da 2 adet vida var onları da söktükten sonra alt kısım da ki 2 adet vida kalıyor onları da sökünce  zaten çok hafif kendinize doğru çekince konsol yerinden çıkar ama bundan sonrası  önemli kısım  dörtlü flaşör düğmesi(arkası soketli kısım) ve klima düğmelerinin olduğu yer bağlantı kabloları konsola vidalı dikkatlice söktükten sonra artık söküm işlemi bitirmiş oluruz 

abiler  nası sökcem peki internette bi video buldum ama adam  ta  direksiyonun ordan bile vida söküyor

Yorum bağlantısı
Osman Kara

Ön panel diyince komple ise o beni aşar benim söktüğüm kısım orta kısımdı teyp takılıp çıkan kısımdı kolay gelsin

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...