İçeriğe Yönlendir

Durup Dururken Kaşınıyorum

Tacettin Kadı

Recommended Posts

Tacettin Kadı

Banyodan cıkıyorum bacaklarımda kollarımda kasıma hissi uyanıyor. Durmak bilmiyor. Beni sinirden öldürüyor. Bazende Bacak kısmından yukarı dogru sanki yukarı dogru terliyormusum gibi oluyor ve yine kasıntı başlıyor. Çözüm olarak sac kurutma makinasını sıcak olarak kasınan batan yerlere tutuyorum anca düzeliyor. Nedir anlayamadım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kızarıyor mu.

Evet ise uğraşma. Doktora git.

Ürtiker.

Yorum bağlantısı
İsmail Avcı

Ben de araba ariyosunuz sandim ,ben de kasiniyorum da[emoji1]

Gecmis olsun

• Beğen 12
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Fiziksel olarak bir şey var mı kaşıntıdan başka? Kızarıklık şişlik gibi?

Terleme psikolojik bir etki olabilir. Başlarda terleme var mıydı?

Belirtileri iyi teşhis edin doktor da ne olduğunu iyi teşhis etsin.

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Benzer sorunu bende yılda bir kez gibi yaşarım, soğuk soğuk terlediğimde o ter kuruyana kadar geçmez ama dediğim gibi yılda 1 yada 2 kez..Bunun için dr bana üroderm adlı bi ilaç vermişti,plasebo etkisi olabilir ama o ilaç sonrası geçiyordu, alerji değil, ürtiker değil,ne olduğu belli değil benim kaşıntım :)

Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

sabun şampuan artıklarından kurtulmak için, elma sirkesini biraz suya karıştırıp durulanabilisiniz, ben saçlarımı bir bardağın 1/5 ne elma sirkesi geri kalanını suyla doldurup, saçımı yıkadıktan sonra o karışımla bir kaç dk masaj yapıyorum duruluyorum..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir

Banyodan sonra Ürederm lipo uygulayın tüm vücuda ve kasılmalar içinse Magnesium kullanmanızı öneririm. (magvital yada magnorm olabilir) Geçmiş olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Benim bebe doğduğunda rekor sıcaklar vs olmuştu (2007 Temmuz) o kadar şampuan çocuk şeysi kullandık çocuk isilikten kurtulamadı, bir yaşlı doktorumuz vardı emekli ama hala görüşüyoruz bebekken bana da bakmıştı, ona götürdük bildiğin hacı şakir ile yıkayın demişti, o günden beri evde ne vücut şampuanı ne de başka durulanmayan bir sabun kullanımıyoruz, deride kalıntı bırakıyormuş diğerleri.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

Suyun sıcaklığına bağlı ürtiker olabilir banyo yaptığınız suyun sıcaklığını değiştirip deneyin

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Psikolojik te olabilir durum. Dermotoloji sonrasi psikologa da gorunmek gerekbilir. Sinirli bir yapiniz mi vardir?

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Bence kan tahlili yapilip bakilmasi gerekir. Yinede yukaridaki gibi yorumlarda gecen sampuan jel secimide onemli.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Benzer sorunu bende yılda bir kez gibi yaşarım, soğuk soğuk terlediğimde o ter kuruyana kadar geçmez ama dediğim gibi yılda 1 yada 2 kez..Bunun için dr bana üroderm adlı bi ilaç vermişti,plasebo etkisi olabilir ama o ilaç sonrası geçiyordu, alerji değil, ürtiker değil,ne olduğu belli değil benim kaşıntım :)

geçmiş olsun

senin reçeteni yazayım .  hemi mopar srt

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sedat Ünsal

alerjiniz var bir şeye.

alerji duruma örnek veriyorum.güneş alerjisinde de aynı durum gözlenir. ıslanan deride kızarıklık ile birlikte tekrar tekrar kaşınma hissi devam eder.

en kısa sürede doktora görünün.

Yorum bağlantısı

Samsunda dus aldigimda ayni kasinti bende de oluyor ancak korganda olmuyor. Korgan suyu sert ve 0 kirec. Ya sertlik oranindan ya da kirecten kasinti yapiyor bana da.

Yorum bağlantısı
Batuhan Yüksel

Böyle durumlar halk dilinde her yere çekilebilir kulakdan dolma bilgilere güvenip bişeyler yapmamanızı öneririm. Her ne olursa olsun doktora görünmenizde fayda var psikolojikde olabilir vücut içinden başka bir durumdanda kaynaklanıyor olabilir

Yorum bağlantısı
Cem Işık

geçmiş olsun

senin reçeteni yazayım . hemi mopar srt

Şifa şifa
Yorum bağlantısı
Tacettin Kadı

Herkese teşekkür ederim. Sabun kullanmadan da dus alıyorum durum yine ayni. Denize ilk girip çıktığımda da bunu yaşıyorum. Tam manasıyla kasinma da degil batma gibi. Biraz nette arastirma yaptim. Karaciğer ve bobrek hastaliginin habercisi olabilir diye yazilar okudum. Durumu ciddiye alsam iyi olacak

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Böyle durumlar halk dilinde her yere çekilebilir kulakdan dolma bilgilere güvenip bişeyler yapmamanızı öneririm. Her ne olursa olsun doktora görünmenizde fayda var psikolojikde olabilir vücut içinden başka bir durumdanda kaynaklanıyor olabilir

doktor arkadaşların çoğu da kaşıntı giderici verirler sorunun nedenine bakmazlar. bakan birini bulursanız süper.

karaciğere evet dikkat edelim. meslek kimyasal kullanımı gerektiriyorsa o da olabilir. biraz diğer değişkenlere yoğunlaşın.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...