İçeriğe Yönlendir

Nissan'ın Qashqai'ye Yapmayı Unuttukları

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Adnan Çakır

Sarı isteyeceğim abi..

tamam abi..

LBG

Anlaştık [emoji106]

Emmi bunlar gısgançlık yapii [emoji4]

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Emmi bunlar gısgançlık yapii [emoji4]

Sivaslı kesin kıskanıyor...  Diğerlerini bilemedim.. 

Parçayı da niye tahta yapmadın diye kızdı bana özelden.. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Sivaslı kesin kıskanıyor... Diğerlerini bilemedim..

Parçayı da niye tahta yapmadın diye kızdı bana özelden..

yahu güzel birşey olsa kıskanacak da çirkin in neyini kıskanem.

Ledin kırıla emmiiiii.

Kare parça tahta olmalıydı. Vernikli çam....

ikileyebilirim.. üçleyemem :)

üçüncü bölüme sığmaz..

Sarı isteyeceğim abi..

tamam abi..

LBG

S olmadığına sevindim...
Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Abi senin arabada follow me yok muydu? Motoru kapattığında selektör attığında farlar yanmıyor mu?

Sani Hocam, sorunuza istinaden bir soru sormak istiyorum.

Benim İbiza' da kontağı kapattıktan sonra selektör attığımda uzunlar yanıyor. Bu durumda follow me home var mı aracımda? Varsa nasıl aktif edebilirim?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sani Hocam, sorunuza istinaden bir soru sormak istiyorum.

Benim İbiza' da kontağı kapattıktan sonra selektör attığımda uzunlar yanıyor. Bu durumda follow me home var mı aracımda? Varsa nasıl aktif edebilirim?

Selektör yanıp öyle kalıyorlar mı? Öyle kalıyorlarsa sizin de vardır. Bir süre sonra kendiliğinden kapanıyor olmalılar.

Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Selektör yanıp öyle kalıyorlar mı? Öyle kalıyorlarsa sizin de vardır. Bir süre sonra kendiliğinden kapanıyor olmalılar.

Yok hayır kalmıyorlar. Standart selektör atıyor. Bir de kontak kapalı iken fren lambalarım da yanıyor. Hem selektörün hem de fren lambalarının kontak kapalı iken işlevlerini yerine getirmeleri normal mi?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Yok hayır kalmıyorlar. Standart selektör atıyor. Bir de kontak kapalı iken fren lambalarım da yanıyor. Hem selektörün hem de fren lambalarının kontak kapalı iken işlevlerini yerine getirmeleri normal mi?

Yanık kalmaları gerekiyor follow me için. Diğer durumlar normal olmakla beraber araca göre değişebilmektedir tabii ki.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kontak kapalı iken sellektör yapınca 10-15 saniye yanık kalıyor.. Bu özellik follw me home.. Fordlarda da böyleydi.. 

İlginçtir ki.. benim de hiç kontak kapalı iken fren lambası yanan arabam olmamıştı.. Bunun fren lambası kontak kapalı iken yanıyor.. 

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Vw lerde kontak kapatinca 10_15 saniye fren lambası yanar rölenin bırakma sesini duyarsınız sonrasında yanmaz.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mehmet Ozyurek

Nissan, Qashqai'ye dandik bir teyp koymuş... 

mp3 okumuyor, televizyonu yok, geri görüş kamerası yok, navigasyonu yok.. dokunmadik ekranı vs. yoktu...

Olmaz dedim.. unutmuş bunlar...

Bu teybi aldım... 

Navix NVX 8200 DHD 

http://www.atakantuning.com/Navigasyonlu-ve-Bluetoothlu-Double-Teyp-Navix-NVX-8200-DHD-Geri-Gorus-Kamerasi,PR-1828.html

Montajını yaptım... 

Cuk oturdu... teknik olarak takmak 3 dakka sürdü.. Ancak nissanın şemasını bulamadığım için tek tek o kadar kabloyu test ederek bulmak 3 saatimi aldı.  

Gps antenini taktım.. tv antenini takmadım.. geri kamerasını takmadım... 

Tv antenini takmayacağım.. kamerayı bu hafta sonu takarım belki... 

Teyp çok fazla hoşuma gitti.. gps çok başarılı.. ses kaliteli nissanda zaten iyiydi.. çok daha iyi oldu.. ekran dokunmatiği ilerde bozulursa bilmem şu an çok iyi.. 

Dadyosu nevşehirde iyi yolda ne olur bilmiyorum.. 

Direksiyondan kumandada sadece iki tuşu tanıtabildim..  Tekrar bi bakacağım o işe..

Not.. Beyaz saati söktüm... Çünkü Radyonun ekran koruyucusu olarak saati var ;)

Bu sebeple saatten dolayı gelecek geyikleri peşinen def ediyorum :)

Yapılan işlem şu videodaki ile aynı 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Navigasyon açıkken müzik dinlemiyor mu acep

Önce müzik açılıp sonra navigasyon açılırsa dinlenebiliyor... Ancak bu konuda bir sorun gördüm... Track cd dinlerken navigasyon açıksa, müzikte donmalar oluyor.. 

Radyoda sorun olmuyor.. Bu da muhtemelen Ram'i falan düşük olduğundandır.. Sonuçta 370 liralık teyp... :)

Çok güzel olmuş abi, ellerine sağlık. Güle güle kullan..

Sağolasın kardeşim... içime sindi.. :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Dualarım kabul olmuş saat gitmiş :)

Bir ara doğanların vites körüğüne saç lastiği takarlardı saatte o düzeydeydi der kaçarım :)

Hahaha.. o kadar mı çirkindi yaa...  :unsure2:  :D  :D  :D  :D

370 tllik aletin kattığı görsellik değeri ile 2000 tllik aletin görsellik değeri aynı. Track cd de takılmalar olsun o kadar. Bende de dokunmatik ekran var ama navigasyon falan yok sadece ekrandan araç ayarlarını falan yapıp yol bilgisayarı gibi kullanıyoruz ekrana dokunmanın hissi bile çok güzel

Aynen öyle... Benim kanaatim... Bi pioneer falan olmadıkça.. 800 liraya da alsam.. aynı şeyleri alırdım muhtemelen... 

Pioneerlarda da navigasyon olmuyordu.. 

Bence doğru bir iş yaptım.. Hem saati olayını çözdüm.. hem mp3.. Hem navigasyon... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuz Yılmaz

Abi söktüğün teyp bizim Note'da var.

Radyo vericisi, ses çıkışı ve bluetooth ses kalitesi olarak zamanının ötesinde bir alet. MP3 ün yasal olmadığı 2007 yılından geliyor. 6CD değiştiricisi var. Ayrıca o yuvarlağın tepkileri çok yerinde. Çok kaliteli ve konsola uyan bir alet aslında.

Tabii 10 yılda ihtiyaçların değişmiş olması normal. Yenisi de çok şık olmuş güle güle kullan.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Hayırlı olsun abi. Çok iyi yapmışsın, dandik Nissanaööhhhöö öhhöö, dandik orjinal teybe göre 10 numero :fiuw:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mercedesin araçlarına taktığı ekran sonradan yerleştirilmiş gibi gözüküyor diyorlar oda onun gibiydi bence abi

Hahah.. mercedestekiler iğrenç.. Kesinlikle Ertan takmış gibi duruyor.... 

Abi söktüğün teyp bizim Note'da var.

Radyo vericisi, ses çıkışı ve bluetooth ses kalitesi olarak zamanının ötesinde bir alet. MP3 ün yasal olmadığı 2007 yılından geliyor. 6CD değiştiricisi var. Ayrıca o yuvarlağın tepkileri çok yerinde. Çok kaliteli ve konsola uyan bir alet aslında.

Tabii 10 yılda ihtiyaçların değişmiş olması normal. Yenisi de çok şık olmuş güle güle kullan.

Ses kalitesi mondeodan çok üstündü... Ama bir şarkı beğenip onun için bir cd yazmak.. hem ciddi zaman kaybı hem ciddi ekonomiye zarardı... 

Üzgünüm.. Mecburdum.. harcadım o teybi :)

Hayırlı olsun abi. Çok iyi yapmışsın, dandik Nissanaööhhhöö öhhöö, dandik orjinal teybe göre 10 numero :fiuw:

Bence de.. ve saati var ;)

Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara

Emmi senin konu ancak 4 sayfa olmuş (sana göre az), gitmiyor değiş sen arabayı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Emmi senin konu ancak 4 sayfa olmuş (sana göre az), gitmiyor değiş sen arabayı.

Saat resmini koyayım mı.. anında 9 sayfa gelir  :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara

Saat resmini koyayım mı.. anında 9 sayfa gelir  :D

Polemik sattırır medyada.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Güzel olmuş,ses kalitesi bir Sony gibimi acaba ?

Senin araba gibi olması imkansız... Ben focus2'deki sesi.. hiç bir arabada duyamıyorum... 

Aynı teybi mondeoya tak.. çöp... 

Olay kasada kapıda dizaynda.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Senin araba gibi olması imkansız... Ben focus2'deki sesi.. hiç bir arabada duyamıyorum...

Aynı teybi mondeoya tak.. çöp...

Olay kasada kapıda dizaynda..

Bu yüzden vazgeçemiyorum Sony'den yoksa ne fırsatlar denk geldi.

Ben görsellikten ziyade,kulağıma hoş gelen sesi severim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...