İçeriğe Yönlendir

S Max - Ortalama Yakıt Göstergesi

Emrullah Aydoğdu

Recommended Posts

Emrullah Aydoğdu

Herkese öncelikle hayırlı günler dilerim. Yeni aldığım S-max için triger ve bakım işlerini halletmek üzereyken acil bir şekilde Samsuna gitmem gerekti.

Toplamda 1750 km yaptım. Yol bilgisayarını sıfırlayıp yola çıkmıştım. Bilgisayar 5.2 ancak pompa fişleri 6.2 tüketim gösteriyor.

Full depo mantığı ile hesaplanan 6.2 yol bilgisayarından çok farklı.

Yalnız şöylede bir durum var. İşimin aciliyetinden dolayı bakım yaptıramadan gittim. En son bakımı 10 bin km önce aralık 2014 te yapıldı.

Trigeri bile hiç değişmemiş bir araçla cahil cesareti yola çıkmak zorunda kaldım. Tüketim 3 kişi bagaj dolu ve klima açıktı. Ortalama hızım ise 95 km idi. 120 ile gitmeye çalıştım.

Sizlerden özellikle şu konular hakkında yorumlarınızı bekliyorum.

1. Gösterge ve tüketim farkı neden olabilir?

2. Bakım için özel servis 800 yetkili servis 1800 istiyor. Bir arkadaşla gönderebilirsem Osman Ustama göndereceğim. Beylikdüzü Maslak git bırak gel sonra tekrar git al gel ramazanda ciddi zorlayacak beni. Osman ustama gönderemezsem, Yenibosna Beylikdüzü hattında tavsiye ettiğiniz özel servis var mı?

Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Cemil Kaynak
(düzenlendi)

Emrullah bey merhaba;

Benim de aracımın triger seti zamanı geldi Ben Esenyurtta ikamet ediyorum. Benim arkadaşım Maslak oto sanayide çalışıyor ben aracımın bakımını orda yaptırırım. Parça işçilik ve fiyat konusunda Maslak iyidir. Yolu gözüm görmez.

Bu arada 1 ay sonra sizin yaptığınız yolu bende yapıcam. (Samsun-Amasya)

tarihinde Cemil Kaynak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emrullah Aydoğdu

Cemil Bey, Çok memnun oldum tanıştığımıza. Ancak geçen hafta acil bir durumdan gitmek zorunda kaldım. Bu hafta işler çok birikti. Özel sektör bilirsiniz. Sadece bakım olsa neyse yaptırıp gelirim ama triger için bırakmam lazım. Nasıl dönerim? bir daha nasıl ne zaman giderim? Çok büyüyor gözümde. Sabah erken gitsem usta açmaz. Akşam gitsem usta beklemez. Öyle işte. Bu arada bizim tarafta iftar organizasyonu oldu mu?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrullah Aydoğdu

Emrullah bey merhaba;

Benim de aracımın triger seti zamanı geldi Ben Esenyurtta ikamet ediyorum. Benim arkadaşım Maslak oto sanayide çalışıyor ben aracımın bakımını orda yaptırırım. Parça işçilik ve fiyat konusunda Maslak iyidir. Yolu gözüm görmez.

Bu arada 1 ay sonra sizin yaptığınız yolu bende yapıcam. (Samsun-Amasya)

Hafta sonu tekrar gidiyorum. Yarın bir yere bırakacağım aracı ama neresi şimdilik muamma.

Yorum bağlantısı
Cemil Kaynak

Ben de tanıştığımıza çok memnun oldum. İftar organizasyonundan haberim yok.

Bu işte usta çok önemli eğer hatır gönül muhabbetiniz var ise rica etmeniz ve sizin için sabah tamir haneye araba almadan beklemesi gerek. O aracı açana kadar parçacılarda açılmış olur. Diğer türlü ben beylikdüzü veya esenyurt tarafında iyi usta malesef bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yol bilgiayarındaki rakam %100 tutmaz.. bazaen istasyondaki lt lerde tam tutmaz :mamba: ikisi birleşince fark çıkabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrullah Aydoğdu

yol bilgiayarındaki rakam %100 tutmaz.. bazaen istasyondaki lt lerde tam tutmaz :mamba: ikisi birleşince fark çıkabilir.

Çağlar abi, %20 fark biraz fazla geldi. Bakımını yaptırıp hafta sonu tekrar ölçeceğim. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

istasyonları da ayrıca kontrol etme şanzımız olsa keşke özelikle yaz dönemi yol üstü

Yorum bağlantısı
Emrullah Aydoğdu

istasyonları da ayrıca kontrol etme şanzımız olsa keşke özelikle yaz dönemi yol üstü

Anlaşıldı abi. Bakımın bir faydası olur mu acaba?

Yorum bağlantısı
Uğur Ünsal

Anlaşıldı abi. Bakımın bir faydası olur mu acaba?

Bakımın alakası olacağını sanmıyorum. Ben kendi aracımı sıfır aldım. Yakıtı aynı pompadan alırım.Şehir dışı için örnek vereyim. Depoyu tam doldururum. 500 km yapınca tekrar fullerim.  Ortalama tüketim 5.3 gösterdiğinde, gerçek yakıt tüketimim 6.5 litreyi düşmüyor. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

benzinli aracım bugün çektim. kurtköy gebze bostancı gebze kurtköy aralarda 2 şer saat park. benzin aldım pompa atınca bıraktım. 1100km verdi. önceki depodan ise 992 km yapmıştım. 40 km kaldı diyordu. 303 liralık benzin aldım. (63 litre galiba).

not: o hızla gitmiyorum tabi bu ışıklara gelirken.  6.3 litre bugünkü ortalamam, 6.5 ise son 3bin km ortalamam.

tarihinde Mehmet Göktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...