İçeriğe Yönlendir

Ups Kapanma Sorunu

Özcan Keskin

Recommended Posts

Özcan Keskin

merhaba arkadaşlar yine tuhaf mı tuhaf bir konu ile karşınızdayım

elimde powercom btn-600ap marka bir ups var aküsü bitikti değiştirmeye karar verdim sordum soruşturdum olur dediler bende gittim içindeki akünün 2 misli bir akü alarak yani içindeki akü 7ah idi ben 14 ah bir akü alarak upsnin içindeki kabloları dışarı çıkararak aküye bağladım. yaptığım denemelerde leptap ın bataryasını çıkararak 2 saat boyunca usbden kullandım sorun yok. diğer bi denemede 106 ekran 75watt vestel tv yi 1 saat boyunca kullandım. buraya kadar herşey sorunsuz istediğim e ulaştım. Fakat geçenlerde babamın yaylada kullandığı 1000watt inveter bozulunca bu ups yi babama göndermeye karar verdim. işyerinde konu açılınca arkadaş dediki bende bir ups var kömürlükte duruyor atacam çalışmıyor dedi. bende atacaksan bana ver aküsü birmiştir dedim oda sağolsun getirdi verdi şimdi sorun şuki arkadaşın getirdiği tunçmatik 600 lite cihaz şebeke elektiriğini kestikten 5 dakika sonra kapanıyor akü hala dolu tekrar düğmesine basıp açıyorum 5 dk sonra yine kapanıyor. biraz araştırma yaptığımda ups de ciddi bir yük olmadığı için otamatik kapattığını öğrendim bence 75watt tv ciddi bir yük sayılır . acaba bu tuçmatik ups yi diğeri gibi 1 saat açık tutmanın bir yolu varmıdır. Saygılrımla

ilgili birkaç konu kimse tam anlamıyla çözmüş değil

http://forum.donanimhaber.com/m_10532223/tm.htm

http://forum.donanimhaber.com/m_112237208/tm.htm

X43pnR.jpg

dbNE6V.jpg

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Çok saçma. Yük olmasa bile kapanmaması gerekir.

Tunçmatikle görüşün.

Kapanması asli görevine uygun. Comport ile pcye bağlanır ups. Elektrik gidince veri pcye gider ve güvenli oturum kapanır pcde. Sonrasında ups yük olmadığını anlar ve kapanır. Boşa çalışması Aküyü öldürüyor
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kapanması asli görevine uygun. Comport ile pcye bağlanır ups. Elektrik gidince veri pcye gider ve güvenli oturum kapanır pcde. Sonrasında ups yük olmadığını anlar ve kapanır. Boşa çalışması Aküyü öldürüyor

Tamam ama 75 watt diyor.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Özcan Keskin
(düzenlendi)

Diğer ups yani powercom şebeke elektiriğini kestiğimde 220 çıkışına hiç birşey bağlı değilse 5-10 dakika içinde kendini kapatıyor. Televizyonu veya leptabı bağladığımda akü bitene kadar kapanmıyor Ama tunçmatik 220 çıkışına tv bağlı olduğu halde 5 dakika sonra kapatıyor. Tunçmatikle görüşenler de bir çözüm bulabilmiş değil Mehmet abi. Acaba içinde zaman rölesi gibi bişey mi var onu iptal edebilsek

tarihinde Özcan Keskin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Tamam ama 75 watt diyor.

O arıza ama. Çıkış boş ise 170 volta inip kapanıyor. Yanlış hatırlamıyorsam 3 watt istiyor du en az aktif kalabilmek için

Pc suite programı ve com bağlantısı kablosu varsa ayarlara bakın. Setup var

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Özcan Keskin

O arıza ama. Çıkış boş ise 170 volta inip kapanıyor. Yanlış hatırlamıyorsam 3 watt istiyor du en az aktif kalabilmek için

abi cihazın com bağlantısı yokki

aslında istediğim bu ups yi yaylaya göndermek sadece 12v 220 ye çevirmek için

Yorum bağlantısı
Özcan Keskin

abi ölçü cihazım yok malesef

ama internette yaptığım araştırmalara göre tunçmatiklerin geneli böyle arıza mıdır üretim hatasımıdır özellikmidir bilemedim.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

40w minimum talebi abi. Green mode denen olay mevcut. Kapatilabilirse cihazin kapanmasi da durur.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Özcan Keskin

Daha yüksek güçlü yük bağla. Kapanacakmı yine?

Servet abi 75watt tv min yanına birde 40 watt sıcak slikon tabancasını bağladım 20 dakika çalıştı sonra slikon tabancasını çıkardım tv 25 dakika daha çalıştı sonra işe gitmek zorunda kaldım. Demekti 75 watt ı güçten saymıyor

Yorum bağlantısı
Özcan Keskin

Bu özelliği iptal etmenin bi yolu varmi acaba sani abi minimum 40 watt demiş 75 watt tv bağlı iken de kapanıyor

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Comport bağlantısı olsa iş kolay. Daha dahili akım kontrolü ile oynayıp daha düşük çıkış akımı ile çalışması sağlanacak. Ama harcanan zaman daha maliyetli olacak. Atılan taş ürkütülen kurbağaya değmeyecek :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Özcan Keskin

Powercom'larda USB olmalı, emin misiniz?

Powercom da sıkıntı yok Sani abi powercom um 220 çıkışına laptop u bağladım 2,5 saat kapanmadı. Sıkıntı tunçmatikte

Powercom'larda USB olmalı, emin misiniz?

powercomda com portu var
Yorum bağlantısı
  • 5 yıl sonra...
Abdussamed Acar

Konuyu hortlatayım. Bende de şu tunçmatik in küçük ups lerinden var. Ama garajda accespointe taktığımda sinir bozucu bi durum yaşıyorum. Elektrik kesilip ups'in pili de bir süre sonra bitince ups komple kapanıyor. Yalnız elektrik geldiği zaman da ups kendiliğinden açılıp devreye girmiyor. illa öndeki düğmesine basılı tutup manuel açmak gerekiyor. Ee garaj olunca her seferinde ups yanına inmek gerekiyor.

Bunun bir çözümü var mı? 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Konuyu hortlatayım. Bende de şu tunçmatik in küçük ups lerinden var. Ama garajda accespointe taktığımda sinir bozucu bi durum yaşıyorum. Elektrik kesilip ups'in pili de bir süre sonra bitince ups komple kapanıyor. Yalnız elektrik geldiği zaman da ups kendiliğinden açılıp devreye girmiyor. illa öndeki düğmesine basılı tutup manuel açmak gerekiyor. Ee garaj olunca her seferinde ups yanına inmek gerekiyor.

Bunun bir çözümü var mı? 

Normalde olamaz öyle bir şey. Şebeke gelince otomatik başlar. Akü tamamen ölü ise ancak saçmalar
Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

Normalde olamaz öyle bir şey. Şebeke gelince otomatik başlar. Akü tamamen ölü ise ancak saçmalar
Aküyü sıfır taktım, 2 tane var bu ups den ikisi de böyle
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Normal değil. Bakmak lazım ama oraya gelmem gerek [emoji3052][emoji490][emoji491]

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar
Normal değil. Bakmak lazım ama oraya gelmem gerek [emoji3052][emoji490][emoji491]
Hele bi gel sen yapmasan da olur [emoji6]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...