İçeriğe Yönlendir

Kumandalı Rc Tekne - Fei Lun Ft011 Rc Boat

Erkan Gültekin1

Recommended Posts

Erkan Gültekin1

Merakı olanlar varmı bilmem zaman zaman bahsediyorum Fotoğrafçılık Quadcopter Drone Helikopter Kaykay Paten derken hobilerimin yanında birde tekne hobim var. Ama bu zamana kadar cesaret edipde alabilmiş değildim, yalnızca izlemeyle yetiniyordum. Ama artık sipariş aşamasındayım hanımdan son onayı bekliyorum. (O iş yaş diyenleriniz vardır belki ama kısmet bellimi olur) 

DroneBey adında drone ve teknolojik ürünler ile ilgili inceleme grubumuz var bahsetmiştim, youtube ve instagramda paylaşımlar yapıyoruz. Ekipte Olgu Erhan'da var kamera ve benzeri cihazları sağolsun bizler için inceleyerek katkıda bulunuyor. Orada ki ekip arkadaşlarımızdan birisi bu tekneden aldı ve bir tanıtım videosu paylaştık. Bu videodan aldığım şevk ile sanırım bende sipariş vereceğim diye gaza gelmeye başladım. Nerden alınır derseniz, tabiki hem forumun sponsoru hemde bizim daha evvelden elimizin alışveriş konusunda alışkın olduğu gearbest sitesinden.  Alışveriş linkini ekliyorum linkte göreceksiniz aşağıda inceleme videoları var sağolsun gearbest bizi kırmadı ve türkiyeden de bizim videomuzu ekledi tanıtım kısmına aşağıda resimde ekleyeceğim. Kısaca bu botu sipariş vermemdeki en büyük etkenleri sıralıyorum.

• Öncelikle birinci sebep tabiki teknenin sesi ve adrenalin, 
  • İkincisi malum yaz geliyor deniz kızgın kumlar ve Kumandalı Tekne  
  • Brusshless motoru diğerlerine göre daha çok kuvvetli, 
  • Ters dönme riski yok döndüğünde tek hareketle düzeliyor.
  • Ve tabi en önemlisi 50km hız'a çıkabiliyor olması...

Gearbest.com Satış Linki: http://www.gearbest.com/rc-boats/pp_331436.html

y4p76k.jpg

Video İncelemelerinde bu tekne için 2. sıradayız.. 

Mekan : Londradaki kuğulu parkı

Bu da kullanan var mı bilmiyorum periscopte'dan canlı yayın tekne ve drone kullanımımız

https://www.periscope.tv/w/1gqxvMboVdRJB

Buyrun fotoğrafları; 

Eğer içişleri bakanını kandırır alırsam ilk işim bu şekilde bir bayrak takmak olacak..

OMz1zn.jpg

• Beğen 6
Yorum bağlantısı

Bende de eskiden RC helikopterim varken bir tanede RC teknem vardı çok keyiflidir çocuklar gibi sırıtıyordum hem heliyi hemde tekneyi kullanırken :)  brusshless motor olması iyi ömrü uzun olur

Helim buydu, tek palli malesef brusshless motor değil 

v4N1rR.jpg

Teknede buydu;

1dZQqD.jpg

Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1
(düzenlendi)

Bende de eskiden RC helikopterim varken bir tanede RC teknem vardı çok keyiflidir çocuklar gibi sırıtıyordum hem heliyi hemde tekneyi kullanırken :) brusshless motor olması iyi ömrü uzun olur

Helim buydu, tek palli malesef brusshless motor değil

v4N1rR.jpg

Teknede buydu;

1dZQqD.jpg

Valla helal olsun fena hobicisin sende, bir drone'cu yapamadık ama bizden önce tekneciymişsin haberimiz yokmuş [emoji41]

Cihaz öyle keyif veriyor ki tahmin ediyorum o bahsettiğin sırıtmayı.. [emoji16]

Birde şu teknelerin altındaki vitrin malzemesine hastayım al evde vitrinde sakla diye koyulmuş...

Bizim türk işi videomuz nasıl ama?

tarihinde Erkan Gültekin1 tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Valla helal olsun fena hobicisin sende, bir drone'cu yapamadık ama bizden önce tekneciymişsin haberimiz yokmuş [emoji41]

Cihaz öyle keyif veriyor ki tahmin ediyorum o bahsettiğin sırıtmayı.. [emoji16]

Birde şu teknelerin altındaki vitrin malzemesine hastayım al evde vitrinde sakla diye koyulmuş...

Bizim türk işi videomuz nasıl ama?

Aynen baya sarmıştım 2010 da falan başlamıştım artık RC yi bıraktım plastik model yapıyorum 3 senedir, RC ye geri döner miyim bilmem belki ilerde olabilir  :)

Plastik modelde çok keyifli 3 ay emek verip sonrada böyle birşey ortaya çıkartınca insan mutlu oluyor :)

WYpJnQ.jpg

Videoyu izledim güzel olmuş dakika 2:43 te tekneyi uçurmak için sabırsızlanıyormuş arkadaş öyle demiş  :D  :D

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Peynir tenekeleri ile yapılıp, çift motorlu, dümen takmayı unutanları gördü bu gözler

• Beğen 3
Yorum bağlantısı

Peynir tenekeleri ile yapılıp, çift motorlu, dümen takmayı unutanları gördü bu gözler

Bahsi arttırıyorum, beyaz eşyalarda kullanılan beyaz köpüklerin arkasına uzaktan kumandalı arabadan söktüğüm motoru takıp 0.5 uclu kalemin içini ekleyip şaft yapıp ucuna plastikten pervane yapıp suda yüzdürmüşlüğüm vardır.

Yorum bağlantısı

Çocukken benim de oyuncak sayılabilen bi teknem vardı. Contaları tam takmadan suya bırakmışız, tuzlu su ile Pert olmuştu :D

Yorum bağlantısı

Bahsi arttırıyorum, beyaz eşyalarda kullanılan beyaz köpüklerin arkasına uzaktan kumandalı arabadan söktüğüm motoru takıp 0.5 uclu kalemin içini ekleyip şaft yapıp ucuna plastikten pervane yapıp suda yüzdürmüşlüğüm vardır.

Benzine ateş döküyorsun [emoji23]

Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1

Usta kafam karıştı şunu baştan anlat..  :yildizlar:  :pufpuf:

Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1

Çocukken benim de oyuncak sayılabilen bi teknem vardı. Contaları tam takmadan suya bırakmışız, tuzlu su ile Pert olmuştu :D

Şimdi bakıyorum ilk trafiğe çıkış tarihi 1993 şu tekne olabilirmi...

832f2d0e-9c3c-43e3-8345-e047336cd51c.jpg

Benzine ateş döküyorsun [emoji23]

Benim conta yandı zaten okurken  :bravo:

Yorum bağlantısı

Şimdi bakıyorum ilk trafiğe çıkış tarihi 1993 şu tekne olabilirmi...

832f2d0e-9c3c-43e3-8345-e047336cd51c.jpg

Benim conta yandı zaten okurken :bravo:

Yok abi ben 8-9 yaşlarındaydım, yat gibiydi şekli beyaz
Yorum bağlantısı

Usta kafam karıştı şunu baştan anlat..  :yildizlar:  :pufpuf:

Malzemeler

1- Beyaz eşyaların kutularının içinden çıkan beyaz köpük

OMzGyP.jpg

2- Uzaktan kumandalı arabadan sökülen motor

Gz4dyV.jpg

3-Plastik 0.5 kurşun kalemin iç kısmı

z4p6J9.jpg

Köpük güzelce kesilir üstten bakınca tekneye benzer hale getirilir, köpüğün orta kısmında motorun gireceği kadar bir yer oyulur ve motor o çukura yerleştirilir, kalem pillerde motora yakın bir yere köpüğe yapıştırılır ve kablo ile motora bağlanır, motorun ucuna plastik kalemin içinden cıkan kısım eklenir ve böylece motorun ucuna bir şaft eklenmiş olur ( köpüğün arkası kadar uzaması için) sonrada o kalem içinin ucuna plastikten yapılan pervane eklenir. Al sana oyuncak suda yüzen gemi  :)  Çok yaptım çocukken 

Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

Çok güzel aletmiş. Devir daim pompası gücü motordan mı alıyor? Bunu alsam bir süre sonra motoru söker başka şeyler için kullanırım.  :crazy:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1

Çok güzel aletmiş. Devir daim pompası gücü motordan mı alıyor? Bunu alsam bir süre sonra motoru söker başka şeyler için kullanırım. :crazy:

Yok ekstra bir ağırlık yok, fizik kanunu kullanılmış tekne ileri gaz verdikçe arkadan tahliye deliğinden su atıyo [emoji41] Bu bende olsa koy mini bi aksiyon kamera sal suya [emoji1] Sonra seyreyle..
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Semih İzgi

70 Dolara güzel cihazmış.  Tahmin ettiğimden çok daha yüksek devirli bir motoru var.  Keşke biraz daha büyük boyutları olsaymış :)

Benim tekneler arasında favorim traxxas Spartan. 

a5237557-215-IMG_0984.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1

Güzel düşünmüşler. Ön tarafa su çok carpmiyorsa aksiyon kamerasiyla film tadında kareler harika olabilir.

Olsun su çarpsın işin esprisi o bence Kamera kılıfı ile çok güzel anlar çekilebilir..

70 Dolara güzel cihazmış.  Tahmin ettiğimden çok daha yüksek devirli bir motoru var.  Keşke biraz daha büyük boyutları olsaymış :)

Benim tekneler arasında favorim traxxas Spartan. 

Ohoo bu harika birşeymiş.. Dahada profesyonel. Ama şu da var bu cihaz 50km hız yapıyorsa bu yeterde artar bile.. Denizlerle çevrili bir ülkedeyiz ama nerede yüzdürücez o kadar hızla bu cihazı onu merak ediyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

batış?

o hıza çıkabilecek mi? çıkarsa menzili ne kadar olacak?

Yorum bağlantısı
Erkan Gültekin1

tekne işinemi başlıyoruz

Olmazmı [emoji16] [emoji41] [emoji576]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

tekne işinemi başlıyoruz

Gürpınar sahilde yer buldum tekne de var yaşadık.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

ÇB olmasın, bizi batırır 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

tüy bitti dilimizde

Yorum bağlantısı
Reha Demirbaş
(düzenlendi)

Üründe kargo ücreti var galiba 76 dolarcık. Bunu nasıl aşacağız?

tarihinde Reha Demirbaş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...