İçeriğe Yönlendir

Pokemon Go

Erhan Doruk

Recommended Posts

Erdal Aydın

Adında smart kelimesi geçen her cihaz zaten sizin ozelinizi kayıt altına alıyor. Android cihazlara uygulama yüklemek istediğinizde önce onun sizden istediklerine izin vermeniz gerekiyor. Nedir bunlar? Mesajlar, galeri, notlar, telefon rehberi ve kamera erişimi. Smart televizyonların da görüntü kaydedebildigini okumuştum. Vel hasıl okuldan iş yerine, salondan tuvalete kadar telefonun elimizde olduğu her an kayıt altındayız. Geçen gün bimin içinde aktüel katalogunun fotosunu çektim anında bildirim geldi. Konum bilmem neredeki bim mağazası diye. Hadi sokağı binayı falan anladım da içinde olduğum mağazayı nerden anladın? Belki üst katta amcamdayim?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Baki Aburşu

Sivasta mavi noktalarda park yerine camiler çıkıyor. Sivasta pokemonlar parklara değil camilere sığınıyor galiba :D

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Bence olay tamamen ticari. Nintendo bu oyundan sonra hisselerini büyük bir artış göstermiş ve oyun yayınlandığından beri 7 milyar dolar değeri artmış. 7 milyar dolar ne demek, Sabancı Holding in piyasa değeri veya 2 adet THY demek. Bunu sadece bir yazılım ile kazandılar.  Bu kadar büyük bir gelirin olduğu yerde adamlar TV ye reklam vermiyorlar, sosyal medya ekibi oyunu öne çıkarak heryerden saldırıyor. Forumlar, oyun siteleri , sahte haberler , yorumlar v.s. Olay bu kadar büyüyünce de medya onların ekmeğine yağ sürercesine haber yapıyor.

Misal, pokemon oynarken ceset bulan kız haberi  tamamen bu grubun bir oyunu. Asparagas haber.

Bizim takip etmek isteseler zaten pokemona filan pek ihtiyaçları yok gibi . Sosyal medya fazlasıyla yetiyor .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Yakında hayalet avcıları filmiyle birlikte hayalet avlama oyunu da çıkabilir. Çıksa bence daha çok tutar.. Evde hayaletleri avlamak güzel olurdu :)

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Hiç ilgilenmeme rağmen neyi açsam bütün sosyal medya hesaplarımda, haberlerde her yerde pokemon go ile ilgili abartılı reklamlar görüyorum. Sanki inanılmaz bir oyun teknoloji ötesi gibi reklamı yapılıyor. Merak ettim yurtdışında çekilen videolara baktım. O her yede reklamı yapılan oyunun pek bir esprisi olmadıgını gördüm. Telefonun kamerasını açıp ekran üzerinde pokemon görüyorsunuz. Ki bunun gibi uygulamalar zaten vardı. Yani ilk defa ortaya çıkan bir şey değil. Grafik desen çağımızın çok çok gerisinde zaten. Peki o halde neden bu kadar reklamı yapılıyor? Şimdi hiç oyun oynamayan, pokemonu izlememiş kişiler bile sırf bu reklamlardan dolayı oyunu indirecekler. Sefa beyin dedikleri gerçekten yapılıyor mu bilemem ama bir şekilde bu oyunun yapılan reklamlardan dolayı bir amaca hizmet ettiğini düşünüyorum

Aynen katılıyorum, nokia 6600 da kamerayı açıp evin içinde sivrisinek avlıyorduk, bu da laciverti işte.

Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

Saati 20 dolardan pokemon avlıyorlarmış

Daha ne sektörler çıkacak bakalım. "Sen istiyor pikachu, verecek 100 dorar" falan..:D

Cinemaximumlar da bu işten faydalanmaya başlamış, aradığınız pokemon belki de buradadır diye reklam yapıyorlar..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdal Aydın

79a001127eed0db2c1be838378305653.jpg

Bu nedir arkadaş ya. Ağlayalım mı gülelim mi bilemedim?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

Bu nedir arkadaş ya. Ağlayalım mı gülelim mi bilemedim?

kesinlikle haklılar dangalak Bir oyun için kimse dini mekanlara girmemeli bir şehit cenazesinde kılını kıpırdatmayanlar günlerdir Kızılay'da bu dandik oyunun yüzüne buluşuyor toplanıyor geziniyorlar Allah milletimize akıl fikir versin.......,

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Kuytu köşede hepinizi bekliyor olacağım pokemoncular [emoji1]

Yorum bağlantısı
Ercan Ayas

İphone için elinde abd hesabi olan varmi ben bir turlu alamadim sadece indirme yapmak icin lazım

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...