İçeriğe Yönlendir

Bilgisayarım Online Oyunlardaki Chat'lere Bağlanmıyor..

Ebrar Tüfek
Çözüme git Ebrar Tüfek tarafından,

Recommended Posts

Ebrar Tüfek

Bilgisayarım online oyunlardaki chatlere bağlanmıyor nedeni ne olabilir. İnternetten kaynaklanıyordur diye düşünüp başka modeme bağlandım yine aynı.

Oynadığım bi oyunun chatinden görüntü. Komple kapalı hiçbirşey gözükmüyor 

http://imgur.com/BkaEYdf

İnternette bu konu hakkında hiçbirşey bulamadım. Modem resetledim tarayıcıları silip tekrar yükledim ccleaner ile internet çerezlerini vs sildim hiçbir değişme yok. İnternet ile alakalı değil. 

Bilgisi olan varmı 

Yorum bağlantısı
Sezer Pamukçu
(düzenlendi)

Bitefight, kabilesavaşları gibi oyunlarda da mı aynısı acaba ? browser oyunu sonuçta. 

tarihinde Sezer Pamukçu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Evet Browser oyunların hepsinde. Çok sinir bozucu Teamspeak da kullanmıyorum iletişim kurmadan olmuyor. :)

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Online chat için hangi portu kullanıyorlar?

Hiçbir bilgim yok. Support'a mail atayımmı. Hangi portu kullanıyorsunuz diye. İnternet ıp adresimi mail olarak attım kontrol edildi hiçbirşey bulunamadı.

Java. :p Attım..

Java güncelleyip eski versiyonu sildim yine sonuç aynı :) Adobe flash playeri de aynı şekilde yaptım. Değişen birşey yok :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Tabi, bi port öğrenelim.

80 portunu kullanıyorlarsa tarayıcı kaldırıp yeniden kuralım. Yine olmazsa format ufukta...

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Tabi, bi port öğrenelim.

80 portunu kullanıyorlarsa tarayıcı kaldırıp yeniden kuralım. Yine olmazsa format ufukta...

Mail attım cevabı paylaşırım :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Tabi, bi port öğrenelim.

Gelen cevap.

Merhaba,

Desteğe yönelttiğin soru için çok teşekkürler.

ilk olarak modeminizi kapatıp 1-2 dakika süresince dinlendiriniz.Ardından tekrar açınız.İnternet geçmişi ve çerezlerinizi temizleyip tekrar oyuna giriş yaparak hatanın düzelip düzelmediğini kontrol ediniz.Yine bir çözüm olmadıysa farklı bir tarayıcıdan giriş yapıp deneyiniz.

Başka soruların olursa istediğin zaman bize sorabilirsin. **Anketimize katılmayı unutmayınız.

Saygılarımla,

Mesut

Bigpoint Müşteri Hizmetleri Ekibi

Tel: (Support değil): +49 (0) 40 - 88 14 13 - 0

Faks:  +49 (0)40/88 14 13-906

http://www.bigpoint.com

BIGPOINT GmbH

Drehbahn 47-48

20354 Hamburg | Germany

Managing Director: Khaled Helioui

Business Registration: HRB-Hamburg 94148

Yahu bu adamlar lafı neresinden anlıyor acaba. Sizin sorduğunuz soruyu sordum verdikleri cevaba bak. 50 kere yaptım bu söylediklerini defalarca mail attım aynı mesajı kopyalayıp bana gönderiyorlar hep

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Demek ki cevabı bilmiyorlar. Bu durumda farklı tarayıcılar ile denemekte fayda var. Başka bilgisayarda denediniz mi?

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Demek ki cevabı bilmiyorlar. Bu durumda farklı tarayıcılar ile denemekte fayda var. Başka bilgisayarda denediniz mi?

Sorun zaten bilgisayarda :) Başka bilgisayarlarda sorun yok :) Denedim chrome exp. mozilla. hepsinde aynı.

Antivirüs var mı ?

Var ama senelerdir vardı onunla bi alakası olabilirmi ki.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Serkan abi'nin dediği gibi, antivirus bi devredışı bırkarak deneyin ama pek ihtimal vermiyorum.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Sorun zaten bilgisayarda :) Başka bilgisayarlarda sorun yok :) Denedim chrome exp. mozilla. hepsinde aynı.

Var ama senelerdir vardı onunla bi alakası olabilirmi ki.

Ben bilgisayardan anlamam fazla, bizim IT cilere sorduğumda sırayla bu soruları soruyorlar ne sorarsam sorayım.. :) Bir güncelleme falan yapmıştır diye düşündüm, kısa süreliğine devre dışı bırakıp tekrar dene bence.. ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Ben bilgisayardan anlamam fazla, bizim IT cilere sorduğumda sırayla bu soruları soruyorlar ne sorarsam sorayım.. :) Bir güncelleme falan yapmıştır diye düşündüm, kısa süreliğine devre dışı bırakıp tekrar dene bence.. ;)

Şuanda denedim devre dışı bırakıp :) Sonuç aynı :) Sağolun zahmet oldu sizede :)

Serkan abi'nin dediği gibi, antivirus bi devredışı bırkarak deneyin ama pek ihtimal vermiyorum.

Olmadı. Hala aynı 

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Ne demişler sorun küçükse reset, büyükse format [emoji1]

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Format :fiuw:

Bilgisayaım sony waio bunun formatlama düğmesi var kendi üzerinde onu mu yapayım yoksa illa yetkili servis gerekirmi :(

Ne demişler sorun küçükse reset, büyükse format [emoji1]

Daha büyükse :D

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Bilgisayaım sony waio bunun formatlama düğmesi var kendi üzerinde onu mu yapayım yoksa illa yetkili servis gerekirmi :(

Daha büyükse :D

Yeni pc [emoji4]
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Windows kurulum dvd'niz varsa temiz kurulum en iyisi.

Yok ise, bilginiz de eksik ise formatlama konusunda recovery en iyi çözümdür sizin için.

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Windows kurulum dvd'niz varsa temiz kurulum en iyisi.

Yok ise, bilginiz de eksik ise formatlama konusunda recovery en iyi çözümdür sizin için.

Peki format kesin çözüm olurmu 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

%99 evet. Başka bilgisayarda çalışıyorsa sizde çalışmıyorsa başka bir açıklaması olamaz. Keza evvelinde de çalıştığını söylüyorsunuz.

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

%99 evet. Başka bilgisayarda çalışıyorsa sizde çalışmıyorsa başka bir açıklaması olamaz. Keza evvelinde de çalıştığını söylüyorsunuz.

Nasıl olduğunu anlatayım çok saçma bişekilde oldu. Oyun ekranının kenarında Ram durumu var 6 gb ram var bilgisayarda oyun bi anda kasınca o ram rakamları kırmızı oldu sonra birden bilgisayar kapandı. O günden beri böyle

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...