İçeriğe Yönlendir

Mondeo Mk3 Arka Tampon Reflektör Değişikliği

Ertan Çabuk

Recommended Posts

Ertan Çabuk

Öylece kuzu gibi duruyorlar. Sanki "Sayın sahibim arabanın her tarafına el attın neden beni ihmal ettin beni sevmiimisin" der gibi baktıklarını hissettim.

Önce söküp ikiye ayırdım ve içini dışını güzelce temizledim.

f018aab220e279e1b314babde9abec85.jpg

Bir kaç deneme sonrasında Rijit şerit led dedikleri şerit ledlerin en uygunu olduğuna ve en güzel ışığı bunla alacağıma karar verdim ve yapıştırdım.

afdfbbb4fad807e7e8947fd31d2103ce.jpg

Silikonsuz olmalı. Reflektör içindeki boşluk ancak silikonsuz lede müsaade ediyor.

Daha sonra arkadaki plastik kapağı havya yardımı ile delip kabloları ordan arkaya aldım ve güzelce silikonladım kapadım. Bir gün kurusun diye bekledim.

Daha sonrası montaj...

39aee8a827baf49f28385a275ecd8e45.jpg

Ledlerin enerjisini parklara bağladım. Gündüz ve gece çekimleri aşağıda. Yine hatırlatmakta fayda var fotolar gerçeğinin aynısı değil gece çekimleri mesela aşır parlak çıkmış. Parlak ve güzel bir ışık var ama fotodaki gibi değil.

e944ec501fccf256d774647acad90f92.jpg

e339ef82b4d5b055bc9c60c687b63d22.jpg

d7a301eee1885efd0ca22ae3e46fb3f4.jpg

a3403573a091b4426bc791665bbdff52.jpg

• Beğen 19
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Daha önce bu reflektörlerin ledli olanını Ali Expresten getiren ve takan bir arkadaşın paylaşımı olmuştu forumda, o zaman benim de aklıma gelmişti içine led döşemek  :good1:

Güzel olmuş Ertan ellerine sağlık, bir de bir şey sorayım sadece ortada tek bir hat olsaydı nasıl olurdu acaba ? 

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Daha önce bu reflektörlerin ledli olanını Ali Expresten getiren ve takan bir arkadaşın paylaşımı olmuştu forumda, o zaman benim de aklıma gelmişti içine led döşemek :good1:

Güzel olmuş Ertan ellerine sağlık, bir de bir şey sorayım sadece ortada tek bir hat olsaydı nasıl olurdu acaba ?

Tek sıra olunca Işık dağılımı güzel olmuyor abi...orta parlak kenarlar sönük saçma bir şey oluyor...

Vallahi aklıma gelmişti.

Vizontele de Deli Emın vardı MK hatrına geldi mi [emoji16] [emoji533]

Eline sağlık abi. Sis farı gibi olmuş. :good1:

Sis e de yardımcı olur diye düşünüyorum. [emoji57]
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erhan Karaman

abicim nerden aklınıza geliyor böyle şeyler bilmiyorum ama harika oluyor  :) keşke bende de olsa  :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Bozmuş güzelim reflektörü...

Bir ara reflector ün resmini çekerim. Senin çirkinin reflektör ünden güzel bebişim.... [emoji533]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Yahu ben de yaptım aynını, bu kadar hit almadı, ne mondeo'ymuş :p

Ellerine sağlık abi. Reflektörleri nasıl ayırdın? Biz kıl testere ile kestik, sonrada silikonla kapadık mecburen.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Tek sıra olunca Işık dağılımı güzel olmuyor abi...orta parlak kenarlar sönük saçma bir şey oluyor...

Vizontele de Deli Emın vardı MK hatrına geldi mi [emoji16] [emoji533]

Sis e de yardımcı olur diye düşünüyorum. [emoji57]

Deli deliyi dakkada bulurmuş [emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Kasko arkadan çarpmayı karşılamaz dimi?

Karşılamaz. Çarpanın trafik sigortası karşılar yawwrumm

Reflektörü de bozmuş

Gısgançççç.

Yahu ben de yaptım aynını, bu kadar hit almadı, ne mondeo'ymuş [emoji14]

Ellerine sağlık abi. Reflektörleri nasıl ayırdın? Biz kıl testere ile kestik, sonrada silikonla kapadık mecburen.

Çin de satılan trim aparatları nı kullandım. Ucunu hafifçe sokup kanırtınca kendini bırakıyor. Kırma kesme vs ye gerek kalmıyor Sani.

Senin araba laylon ondan hit almamıştır.hem de çirkin...

Cok guzel olmus, reflektorden daha islevsel gozukuyor.

Saygilarimla.

Parklar yanmadığı zaman reflector kendi işlevini görüyor. Zaten reflective özellik öndeki kırmızı camda var. Camın arkası lazer kesim.

Parkları yakınca da reflektör yanında halt etmiş.

Saygılar benden Evren bey...

Tamponu delmiş ya la

Delerim.....

O çay şenliğe gelecek. Elimde punch ile bekliyorum seni....

Mazda yı kevgir ederim ona göre.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serhat Işık

Ertan sen uğraştıkça ben sinirleniyorum. :angry:  :angry:  :angry: Bize nisbet mi yapıyorsun? bizde de mondeo var ama elimizden hiç bir şey gelmiyor. :(  :(  :(

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Ertan sen uğraştıkça ben sinirleniyorum. :angry::angry::angry: Bize nisbet mi yapıyorsun? bizde de mondeo var ama elimizden hiç bir şey gelmiyor. :(:(:(

Sen ilk önce araban nerede ona cevap ver
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...