İçeriğe Yönlendir

Klima Sorunu

Erkan Tekin

Recommended Posts

Erkan Tekin

Merhaba.. Başka yerde konu var mı bilmiyorum bulamadım.. 
2003 90ps Connect aracımda klima sorunu var. 1 hafta önce çalışan klima şimdi görevini yerine getirmiyor :D 
bu gün klimayı açtıgımda adeta alev üflüyordu. ne yaptım sa bir türlü soğuk hava gelmedi. kışın böyle sıcak üflemiyor onu da belirtiyim :D 
Sizce sorun neden kaynaklı olabilir. Aracı 2012 de aldım klima bu güne kadar düzenli olarak çalıştı bende elletmedim hiç. sanırım bi yere para sıkıştı gibi duruyor :( 

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

eger soguk ayarlanmisken dis havaya göre cok daha sicak üflüyorsa, yönlendirmelerde ariza olabilir...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Tekin

Gaz bitmiş ( 80 tL sıkışmış bi yere ) 

Herhangi bir yer de bastırsam olur mu yoksa servis mi tavsiye edilir ? 

eger soguk ayarlanmisken dis havaya göre cok daha sicak üflüyorsa, yönlendirmelerde ariza olabilir...

Çok daha sıcak değil de elimizi tuttugumuz an bi 1 dk sonra falan yakıyor :D 

Yorum bağlantısı

Herhangi bir yer de bastırsam olur mu yoksa servis mi tavsiye edilir ? 

herhangi bi bosh servisinde basarlar

Yorum bağlantısı
Serkan Aktay
(düzenlendi)

Gaz bitmiş ( 80 tL sıkışmış bi yere ) 

Ankarada 50 TL ye basıyorlar. Caddenin adını unuttum. Ankamalden Samsun istikametinde. Köprüyü geçince. İtfaiyeyide geçin görürsünüz. Her yerde aynı işlem, aynı gaz. 

Turgut Özal Bulvarıymış.

tarihinde Serkan Aktay tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eray Çıplak

herhangi bir yerde bastırabilirsiniz bence ben aracı ilk aldığımda gazı bitikti 80 tl ye boyalı gaz bastırmıştım sokakarası bi dükkanda bosch makine ile bastı. Normal gaz 60 tl idi boyalı bastık ki kaçak varsa kontrol edip görelim diye

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burak Selver

anladığım kadarıyla sizin araç sıcak hava üflüyor klima açtığınızda büyük ihtimalle ayırıcıda sorun vardır klimanın verdiği soğuk havayı değilde kaloriferin sıcak havasını veriyor ayırmadığı iiçn bir baktırın derim 

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Kaputun altındaki sigorta panosundaki sigortaları bir kontrol ettir. Bugüne kadar benım kilimanın sigortası 2 kere attı. Sizdede benzer durum olabilir.

Yorum bağlantısı
Erkan Tekin

anladığım kadarıyla sizin araç sıcak hava üflüyor klima açtığınızda büyük ihtimalle ayırıcıda sorun vardır klimanın verdiği soğuk havayı değilde kaloriferin sıcak havasını veriyor ayırmadığı iiçn bir baktırın derim 

klima arızasına neresi bakar :D hangi usta yani :D

Kaputun altındaki sigorta panosundaki sigortaları bir kontrol ettir. Bugüne kadar benım kilimanın sigortası 2 kere attı. Sizdede benzer durum olabilir.

abi sanki ac yi acmadan soğuk tarafa çevirince ılık havadan dolayı sanırım. ac yi acınca sıcak üflüyomuş gibi :D 

Yorum bağlantısı

klima arızasına neresi bakar :D hangi usta yani :D

abi sanki ac yi acmadan soğuk tarafa çevirince ılık havadan dolayı sanırım. ac yi acınca sıcak üflüyomuş gibi :D

Oto elektrik
Yorum bağlantısı
Batuhan Vural

herhangi bir yerde bastırabilirsiniz bence ben aracı ilk aldığımda gazı bitikti 80 tl ye boyalı gaz bastırmıştım sokakarası bi dükkanda bosch makine ile bastı. Normal gaz 60 tl idi boyalı bastık ki kaçak varsa kontrol edip görelim diye

Gaz kaçağı Boyayla Olmaz Tehlikeli.Klima gaz vermeden önce basınçlı hava verilir 30dk kadar makina bağlı kalır basınç düşüyormu diye sorun olmazsa hava boşaltılır klima gazı basılır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Ahmet candar

bizim connect inde kliması birden sogutmuyordu gittim klimacıya hava bastı ön sis farının altındaki klima borusu var birbirine degiyor zamanla erimiş ordan delinmiş borunun arasında ek parça yoktu birbirine sürtmeden dolayı patlamış 120 lira hortum 50 işçilik 70 80 de gaz 250 lira tutuyor muhtemelen sorun ondandır 

Yorum bağlantısı
Erkan Tekin

kompresör klima yada gaz bitmiş olabilir. Sigortası kontrol ettir.

Yunus abi Soket çıkmış onu yerine takınca düzeldi :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...