İçeriğe Yönlendir

Hangi Suv?

Atakan Ulusoy

Recommended Posts

Ali Can Ebren

ya seat atecayı bekleyin yada nissan qhasqai 1.6 dci alın

Yorum bağlantısı
Hasan Semerci

benim fikrim  ekonomi- performans-en önemlisi sorunsuzluk için C-RV dizel. 2. elide çok iyi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

Jeep renegade 1.6 dizel kullanıyoruz memnunuz az yakıyor dolu bir araba ana 100 ün üzerindedir fiyatı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Atakan Ulusoy

1. Yakıt tabiki önemli amacım görünüm ve sağlamlık/kalite ayrıca yakıt benim için önemli kriter..

2. 4x4 olmasını isterim ama olmaması bana asfalt yolda bir getirisi olmayacağı için ve arazi ile çok işimin olmamasından dolayı 2.planda bırakıyorum.

3. İlk defa SUV aracı çıkaran modellerden biraz çekiniyorum çünkü ilk üretilen araçta hatalar yıllar sonra ortaya çıkıyor ve revizyonlar sonucunda araç stabil seviyeye geliyor diye düşünüyorum ( kadjar, ateca,vs.)

4. Dizel 1,5 veya 1,6 almak düşüncelerim arasında daha cazip geliyor.

5. SUV alıp LPG taktırmak ( orijinalden yanayım herzaman)

Sent from my iPad using Tapatalk

Yorum bağlantısı
Atakan Ulusoy

Bu arada Yeni Peugeot 3008 fena durmuyor.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Kaşkayi dururken bence başkasına bakmayın. Yeni kasa çok hoş.. İç görünüm eski kasada çok kötüydü şimdi çok şık olmuş..1.5 ile 1.6 arasında 15-20 beygir fark var sanırım. 1.6 lar 130 beygir.. Ancak biraz daha fazla yakar.. Piyasa da 1.5 daha çok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tuna İşgören
(düzenlendi)

Çok yakın tanidigimda var qashqai sifir aldi kmsi 13bin civarlarinda ön takimdan ses geldiğini soyledi geçenlerde sanirim

Ondada rönoğ gibi kronik direksiyon kutusu sorunu var şikayetlere iyi bakmak gerekli

tarihinde Tuna İşgören tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Cx3'de olan özellik hiçbir araçta yok. Dizel 4x4 otomatik, radar vs dopdolu olanlara bakın derim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar
(düzenlendi)

15 gündür dizel otomatik kaşkayi kullanıyorum. 130 beygir 7 ileri cvt. Görünüş olarak çok güzel. İçi geniş. Motor sesi inanılmaz az.sehir içi 7.4 yakıyor. Kesin veri. Dışı ise 5 in altına inmek çok zor. En dikkatimi çeken şey şanzıman. Yarı. Tam.otomatik ayrıca DSG kullanmış biri olarak verimli olmadığını düşünüyorum. Özellikle yakıt konusunda. 8 ileri bmw 5.20 d bile uzun yolda çok daha verimliydi. Dün Rizeden gelirken şiddetli yağmura yakalandım. 110 km hızla giderken hafif bir su birikintisine girdim. Araç kontrolden çıkmaya kalktı. Panik ve tecrübesizlik bu tip araçlara guvenenlerin başına ciddi sorunlar açabilir. Gelelim köy yolu çamur ve dik rampa incelemesine. Aracın yüksek olması iyi ama görünüm aldatmamali bu Jip değil otomobil alt yapılı az yüksek araba. Beklentiye girmemek lazım. Çamurda ,dik rampali yolda aynı normal bir otomobil kadar canı var.otoban ve bölünmüş yollarda otomobil gibide kullanmamak lazım. İnsanı ciddi yanıltır. Virajlarda çok temkinli olmak gerekir 140 ve üstü hızlarda arkadan dışa bi yönelme var.zorlayarak çıktığım en son hız düz yolda 195 km.ama yolun sonunda az viraj varsa otomobil kullanırken aldığınız tedbirleri çok daha erken almalısınız yoksa gördüğünüz ve girdiğiniz son viraj olabilir. Netice 116 bin gibi bir rakamı olan bu araç alınır ama ara sınıf olduğu unutulmadan temkinli kullanılırsa iyi olur.

tarihinde Hasan Basri Bayraktar tarafından düzenlendi
  • Beğen 7
Yorum bağlantısı
Atakan Ulusoy

Cx3'de olan özellik hiçbir araçta yok. Dizel 4x4 otomatik, radar vs dopdolu olanlara bakın derim

Cx3'te SUV görüntüsünden eser yok bana göre. SUV araç almamdaki amaçların birtaneside biraz heybetli olmasını istemem. Yani iri ve rahat araç olmalı.. Tabiki bütçem elverdiği kadar :) cx3 neredeyse sıfır SUV görünüme sahip şahsi düşüncem.

Yorum bağlantısı
Atakan Ulusoy

15 gündür dizel otomatik kaşkayi kullanıyorum. 130 beygir 7 ileri cvt. Görünüş olarak çok güzel. İçi geniş. Motor sesi inanılmaz az.sehir içi 7.4 yakıyor. Kesin veri. Dışı ise 5 in altına inmek çok zor. En dikkatimi çeken şey şanzıman. Yarı. Tam.otomatik ayrıca DSG kullanmış biri olarak verimli olmadığını düşünüyorum. Özellikle yakıt konusunda. 8 ileri bmw 5.20 d bile uzun yolda çok daha verimliydi. Dün Rizeden gelirken şiddetli yağmura yakalandım. 110 km hızla giderken hafif bir su birikintisine girdim. Araç kontrolden çıkmaya kalktı. Panik ve tecrübesizlik bu tip araçlara guvenenlerin başına ciddi sorunlar açabilir. Gelelim köy yolu çamur ve dik rampa incelemesine. Aracın yüksek olması iyi ama görünüm aldatmamali bu Jip değil otomobil alt yapılı az yüksek araba. Beklentiye girmemek lazım. Çamurda ,dik rampali yolda aynı normal bir otomobil kadar canı var.otoban ve bölünmüş yollarda otomobil gibide kullanmamak lazım. İnsanı ciddi yanıltır. Virajlarda çok temkinli olmak gerekir 140 ve üstü hızlarda arkadan dışa bi yönelme var.zorlayarak çıktığım en son hız düz yolda 195 km.ama yolun sonunda az viraj varsa otomobil kullanırken aldığınız tedbirleri çok daha erken almalısınız yoksa gördüğünüz ve girdiğiniz son viraj olabilir. Netice 116 bin gibi bir rakamı olan bu araç alınır ama ara sınıf olduğu unutulmadan temkinli kullanılırsa iyi olur.

Yorumunuz ve bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim. Nedense qasqai tip olarak beğenmiyorum ama genel olarak tam anlamıyla arazi aracı alınmadığı sürece hepsi aynı sonucu verecektir.

Benim en beğendiğim araç: Kuga Onunda dizelini aldırmazlar bana( çok pahalı)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Cx3'te SUV görüntüsünden eser yok bana göre. SUV araç almamdaki amaçların birtaneside biraz heybetli olmasını istemem. Yani iri ve rahat araç olmalı.. Tabiki bütçem elverdiği kadar :) cx3 neredeyse sıfır SUV görünüme sahip şahsi düşüncem.

Suvcuk diyelim :)
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Akçeşme

Amaç biraz yüksek bir araç almaksa;

Seat Altea XL 1.6 TDI DSG

50.000 de cebinizde kalır :)

Yorum bağlantısı
Atakan Ulusoy

Amaç biraz yüksek bir araç almaksa;

Seat Altea XL 1.6 TDI DSG

50.000 de cebinizde kalır :)

amaç o değil.

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer
(düzenlendi)

Hayret hala Mehmet hoca gelip ASX al dememiş :) Tatilde sanırım kendisi.. :p

Onun yerine ben diyeyim. :) Daha büyük, daha heybetli bir model düşünüyorsanız birşey diyemem ama sağlamlık ve yakıt ekonomisinde rakipsiz bana göre. İster dizelini alın, ister benzinlisini alıp tam uyumlu olan BRC lpg kiti taktırın. Uzun yolda 7.0-7.3 litre gibi, şehir içinde ise 8.5-9.0 lt. gibi lpg tüketimi var. Tabi herkesin kriterleri, zevkleri ve tercihleri farklı.

tarihinde Korhan Şenörer tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Turhan Onat

Suvcuk diyelim :)

Bu aracın en büyük handikapı arka diz mesafesidir. Güvenlik, kalite,tüketim,konfor üst seviyelerde.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Bu aracın en büyük handikapı arka diz mesafesidir. Güvenlik, kalite,tüketim,konfor üst seviyelerde.

1.65 boyu olanlar için ideal. Japan kendine göre yapmış :)
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Tuncay Küçük

Bende Audi Q.3 ve Bmw X.3 diyorum 2000 motor olabilir ama bi gömlek ustun

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...