İçeriğe Yönlendir

Ekran Kartı Güçlendirmesi

Misafir

Recommended Posts

Merhabalar bilgisayarımı 2014 sonu veya 2015 başıydı güvendiğim bu işlerin ticaretini yapan bir arkadaşa dizdirtmiştim o zamanlar çok iyiydi halen bir problemi yok cihazımda cnc veya cad cam işiyle uğraşanlar bilir catia ve solidworks kullanıyorum ve birkaçtanede oyun var gta 4 nfs hotpursuit vb çok aşırı oynamıyorum ama cihazı seviyorum gta 4 de farkettim cihaz zaman zaman ufak donmalar yapıyor özellikle hızlı ekran geçişlerinde. Makinamın özelliklerine gelecek olursak

İntel i7 3770

Kingston hyperx 120 gb 3k ssd disk

1 tb hard disk mevcut

Ekran kartı amd radeon 6570

Sizce bu nasıl bir cihaz nereleri geliştirirsem daha güzel olur fikir verirmisiniz.

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Kardeşim teknik olarak çok bilgili üyelerimiz var yardımcı olacaklardır yanlız ben peşinen söyleyeyim, ekran kartın çok vasat.

notebookcheck verilerine göre Class3'ün altlarında kalan bir ekran kartı.  Herşeyden önce güzel bir GTX serisi ekran kartı almak lazım. İşlemcinin bir süre daha idare edeceğini düşünüyorum. Eski nesilin işlem gücü yüksek bir işlemcisi.

Anakart'ın da performansda çok etkili olduğunu biliyorum o yüzden usta arkadaşlar için anakart bilgilerine de ihtiyacımız olacaktır.

Ram'lerin mhz'ler yüksek ise 8gb seni taşır şuan için. 

Yorum bağlantısı
Volkan Turkmen

Direk ekran kartı diyebilirim. giriş seviyesi eski bir kart

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

dd84f87fc56c027bdcdcdc3e49d1a98a.jpg

Sanırım yorum yapmak için bu iş görür

Direk ekran kartı diyebilirim. giriş seviyesi eski bir kart

Teşekkür ederim hocam diğer parçalar için öneriniz varmı veya ekran kartı tavsiyesi. tarihinde İsmail Buğur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Volkan Turkmen
(düzenlendi)

İnternette ekrankartı benchmark listeleri var oradan kedine fiyat performansı uyan bir tanesini seçebilirsin. 

Örneğin...

Bu listede senin kart 221 kart arasında 169. sırada....

tarihinde Volkan Turkmen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

İnternette ekrankartı benchmark listeleri var oradan kedine fiyat performansı uyan bir tanesini seçebilirsin.

Örneğin...

Bu listede senin kart 221 kart arasında 169. sırada....

Özür dilerim hocam şimdi biraz komik olacak belki ama istediğim kartı seçebilirmiyim bu konulara çok yabancı olduğum için soruyorum.

Diğer donanımlara uyum sağlarmı bu kartların hepsi.

Yorum bağlantısı
Volkan Turkmen

Valla benim hiç masa üstü bilgisayarım olmadı hayatımda :) GPU kartlar PCI expres slotundan ana karta takılıyor diye biliyorum bu durumda bu bağlantısı olan tüm kartlar uyar diye tahmin ediyorum. 

Yorum bağlantısı
Erdem Çağla

şimdilerde fiyatları düştü, gtx750ti 450tl civarına alınabilir harici güç istemez her işini görür yazılımların destekliyorsa cpu + gpu (ekran kartı) şeklinde daha performans alabilrisin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

şimdilerde fiyatları düştü, gtx750ti 450tl civarına alınabilir harici güç istemez her işini görür yazılımların destekliyorsa cpu + gpu (ekran kartı) şeklinde daha performans alabilrisin

Yazılım derken hocam şuan cihaz windows 10 özelliklerinide belirttim ama açıklarmısınız lütfen.
Yorum bağlantısı
Sedat Ünsal

Yazılım derken hocam şuan cihaz windows 10 özelliklerinide belirttim ama açıklarmısınız lütfen.

psu kaç watt?

Yorum bağlantısı
Yusuf Ziya Deniz

Anakart marka modeli ve psu'nun kabiliyeti önemli. Onları biliyorsan ona göre öneri de bulunmak daha sağlıklı olur.İşlemcin uzun süre işini görür gibi. Ekran kartı eğer güncel oyunları yüksek ayarlarda oynamak istiyorsan psun ve ekran kartın uygun ise amd r9 280x ve üzeri veya nvdia gtx 970 ve üzeri öneririm.

Yorum bağlantısı

psu kaç watt?

Bu konuyu açmamın en büyük sebebi bilgisayar konusunda bayağı zayıfım (donanımsal olarak) kendimi geliştirmek adına bazı şeyler öğrenmek istiyorum çok sağolun sayenizde öğreniyorumda psu teriminide öğrendim bir nevi güç adaptörüymüş hangi parçaya ne kadar elektrik verilmesi gerektiğini belirleyen önemli bir parçaymış sanırım o yeni ekran kartını taşıyıp taşıyamayacağını öğrenmek için sordunuz.d7c9dbff0d743ee266d7b0b0a8f0372b.jpg
Yorum bağlantısı

Anakart marka modeli ve psu'nun kabiliyeti önemli. Onları biliyorsan ona göre öneri de bulunmak daha sağlıklı olur.İşlemcin uzun süre işini görür gibi. Ekran kartı eğer güncel oyunları yüksek ayarlarda oynamak istiyorsan psun ve ekran kartın uygun ise amd r9 280x ve üzeri veya nvdia gtx 970 ve üzeri öneririm.

Sanırım 250 w
Yorum bağlantısı

iş yapmaz o psu. ekran kartı değiştirmeyi planlıyorsan mutlaka değişmesi lazım.

İş yapabilmesi için ne gibi özellikler taşımalı çok soruyorum farkındayım ama aydınlatın lütfen.

ayırabileceğin bütçe nekadar?

Acelem yok şuan büyük bir şikayetimde yok esas amacım böyle şeyleri söküp takıp teknik olarakta bilgi sahibi olmak önce psu dan başlayanayı düşünüyorum bütçede sıkıntı yok öğrenmek istiyorum çok abartılı birşeyde olmasın hani 4 bin gibi ama çok aşşağı bişeyde olmasın tabiki abi birde sanırım bu psu ilerde eklenecek parçalar için önemli bir nevi altyapı gibi bunu güçlü kullanalım olmassa.
Yorum bağlantısı
Sedat Ünsal

corsair vs 650w ve r7 370 ikilisine yönel. huzuru bul :D 250tl birisi 550tl diğeri toplamda 800e bağla sen o işi :tongue:

Yorum bağlantısı

corsair vs 650w ve r7 370 ikilisine yönel. huzuru bul :D 250tl birisi 550tl diğeri toplamda 800e bağla sen o işi :tongue:

Fiyatlarmı yükselmiş sanki bu cihazı şuanki haliyle komple kasa falan herşey içinde 2.300 liraya ayağa kaldırmıştık sanki [emoji3]
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

ekran kartları zaten pahalı. dolarında artmasıyla daha da yükseldi.

Galiba abi bende öyle tahmin ediyorum. tarihinde İsmail Buğur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Tam hatırlamıyorum dolar ne kadardı ama 2015 ilk aylardı

tarihinde İsmail Buğur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

bütçende sıkıntı yoksa ben olsam hiç düşünmeden msı 4gb gtx 970 alırdım. link

Ben anlamadığım için soruyorum yönlendirdiğinizede uyarım en fazla bir kaç hafta idare edip alırım o kadar sonuçta cihaz şuanda fena değil psu hemen alıcam onun için link önerebilirmisiniz.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...