İçeriğe Yönlendir

Mk3 Otomatik Benzinli Mondim Vites Atmiyor

Baki Aburşu

Recommended Posts

Baki Aburşu

Usta benden bir hafta daha zaman istemişti süre bu gün doldu. öğlene doğru aracımı teslim almaya gittim. Dükkana girdiğimde aracı liftte asılı vaziyette gördüm çok canım sıkıldı. sordum ne oldu? torrk konvertörü boşalmış parçada bu gün gelecekmiş. Usta dedim tamam istemiyorum aracın vidalarını üstüne tak ben daha senden bir şey istemiyorum ver arabamı. Hala tutturmuş işi bitirip öyle vereyim aksaşa gel al aracı. Bende son kez geleceğimi pazartesine hatta pazara bile desen bir daha gidip gelmem dedim tamam dedi. ayrıldık oradan. Moralim çok bozuldu çıkarken sinirden ellerim titriyordu.

Forma sormak istediğim şey şu; raba çalışsa bile bu adamım yaptığı işçilik sorunlu kesin beni mağdur edecek. içime sinmezse para pul vermeyeyim kayseride bir şanzıman revizyonu yapa yere göndereyim diyorum. forumdaşlardan kayseride önereceğiniz bir usta var mı ve Orada Deniz diye br revizyoncu varmış orayı tavsiye ediyorlar sivastaki otomatik kullanıcıları ne dersiniz.

maduriyetimi gidermek adına sorularıma cevap verirseniz çok sevinirim. saygılarımla..

Yorum bağlantısı
Baki Aburşu

pazartesi aracı kayseriye götürecem acaba bana ne gibi tavsiyelerde bulunabilirsiniz ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

pazartesi aracı kayseriye götürecem acaba bana ne gibi tavsiyelerde bulunabilirsiniz ?

Kayseri de tanıdık mı götüreceğiniz kişi?

Forumdan Yaşar usta var. Ford servisi var. Ustalığı çok iyidir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Baki Aburşu
(düzenlendi)

Şahsen tanımıyorum. Ama baya övdüler. Sivasta otomatik aracı sivastaki ustalardan bıkmış kayseriye yaptırıyorlarmis. Tek bir eleman bir Mazda bir laguna birde baska marka aracı oraya yaptırmış o önerdi mesela.

Bu akşam araci almaya gittim. Altından su akıyor. Birde ne göreyim 1 buçuk aydır araca antifiriz koymadan test etmişler. Bizim araçta malumunuz 110 da fan açıyor 100 de duruyor sıcak motor suyla çalışan calisa ahtopog hortumu delmis. Neyse teste cikacaz. Gaz aldım tuptd benzinde sifirlamis. Benzinlikten çıkarken su kaçağının bir anda arttığını görünce doğru dükkana geri su koydular hortuna ek yaptılar. Teste çıktık. 1 den ikiye 2 den üçe patır patır vuruyor o/d ışığı yakiyor. Usta inaf etti düzelir zamanla. Benim içime sinmedi bu olmamış deyince ozaman tek çare beyin dedi 600 tl. Normalde razı olurdum ama dedim daha sana birakmam kayserideki Usta olmuş ama beyinden yapıyor derse değiştirtecem. Ustayada parası i verecem. Kayserideki farklı konuşursa sıfırdan revizyona sokturup sivasta sağlam bozuk ne kadar parça varsa sokup kargolatip ustaya beş kuruş vermeyecem.

Simdi 2300 tl parçalar

300 tl tork konvertör tamiri

400 işçilik.

Şanzıman yağı siprey sıvı conta falanla

Toplam 2940 tl çıkarttı tam teslim edemediği şanzımana.

Yorumlarinizi merakla bekljyorum

Q

Kayseri de tanıdık mı götüreceğiniz kişi?

Forumdan Yaşar usta var. Ford servisi var. Ustalığı çok iyidir.

Yaşar ustaya hem sanzuman hemde antifiriz hakkında soruların olacak ona nasıl ulaşabilirim tarihinde Baki Aburşu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Ben para vermem

O araba olmamış.

Zamanla düzelmez.

Kayseri'ye bence çekiciyle gidin.

Suya bakmayan adam. Şanzumana yağ koymuşmu bari

Yaşar Usta

‪+90 542 621 0741‬

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Yaşar ustaya veya başka bir ustaya giderseniz lütfen şunu aklınızdan çıkarmayın. En zor ustalık başka bir ustanın hatasını düzeltmektir. A dan Z ye bildiğiniz bir sistem bile olsa başkası tarafından bilinçsizce kurcalanmis ise düzeltmesi zor olur.. ;)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Baki Aburşu

Yaşar ustaya veya başka bir ustaya giderseniz lütfen şunu aklınızdan çıkarmayın. En zor ustalık başka bir ustanın hatasını düzeltmektir. A dan Z ye bildiğiniz bir sistem bile olsa başkası tarafından bilinçsizce kurcalanmis ise düzeltmesi zor olur.. ;)

Serkan bey haklisiniz. Bende zaten işçilikte sorun varsa kopmle revizyon yaptırıp ustanın değiştiği yeni parçaları kullanmayıp ona gönderecem bu sekilde ustada kurcalanmisi yapmak zorunda kalmayacak

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Serkan bey haklisiniz. Bende zaten işçilikte sorun varsa kopmle revizyon yaptırıp ustanın değiştiği yeni parçaları kullanmayıp ona gönderecem bu sekilde ustada kurcalanmisi yapmak zorunda kalmayacak

İşte şimdi ki usta herşeyden mecburen şüphe duyacak, bizim sektörde kablo kesip ekleyen bile oluyor maalesef. Yağdan başlayacak taslara kadar her şeyi kendisine göre yenileyecek..

Yorum bağlantısı
Fatih Altınoluk

Kayseride yapacak veyahut götürülüp getirtilecek bişeyler olursa öm den ulaşın. Her türlü yardımı yapmaya hazırım.işyerim Yaşar ustama yakın.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Baki Aburşu

Kayseride yapacak veyahut götürülüp getirtilecek bişeyler olursa öm den ulaşın. Her türlü yardımı yapmaya hazırım.işyerim Yaşar ustama yakın.

Fatih bey çok teşekkür ederim. Araya bayram girdi. BYramdan sonra cumartesi aracımı kayseriye goturup çözüm arayacağım. Desteğiniz için teşekkürler.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Baki Aburşu
(düzenlendi)

aracımdaki son durum.

1. şanzıman vuruntulu atıyor.

2. araçı hareket ettirince bir kaç vites yükselttikten sonra  o/d tuşu (arıza ışığı) yakıyor.

3. Radyatörümü kırmış berbat edip tamir etmeye çalışmış. tamir ederken radyatörü üstten tutan parmaklarıda iptal etmiş emanet duruyor.

4. Klima gazımı boşaltmış klima radyatörüne giren gaz girişini monte etmemiş

5. Radyatörü tamir ettikten sonra içine antifiriz yerine  su koymuş.

6. Akümü kaybetmişti. 3 günlük uğraşım sonucu yeni akü verdi. sonrada sanki dünyaları bahşetmiş gibi kim kime sıfır akü verir bu devirde diyor. Sanki Helal kazancımla aldığım malı o kaybetmemiş gibi.

7. Aküyü taktım araç lazım oldu birde ne göreyim araç fan açınca akü lambası yakıyor. aracı tamam oldu dediği ve çağırdığı bir kaç başarısız test sürüşünde de akü lambası yakmıştı ve emaneten taktığı aküden olduğunu; sağlam akü taknca düzeleceğini söylemişti.

8. araçtan şanzımanı sökerken levyeyle kanırtarak motoru kastırarak uğraşırken radyatörle birlikte motor kulağınıda kırmış.

9. Şanzımanla uğraşırken ahtapot hortum mu ne var onu delmişti artık kasıntıya mı geldi manivelamı takıldı ne olduysa hortuma ek yaptı. Yaptığı ek uzun gelince başka bir hortumun katlanmasına neden oldu. bu hortum lpg regülatörüne giren sıcak su hortumu araç lpg ye geçmiyordu.  (işim gücüm buymuş gibi katlanan hortumu kısaltıp katlanmasını engelledim. aracı lpg de çalışır hale getirdim.

10. Araç bilmediğim bir nedenden dolayı lpg de stop ediyor.

11. şanzımanı indirip atmak için söktüğü sol tekeri direksiyonu çevirince bir yere sürtüyor. artık önemsiz dediği için yorum yapamayacağım ya fren hortumuna sürtüyor ya abs kablosuna aydınlıkta bakaca.

12. yarım depo benzin ve fulle yakın lpg yakıtımın ustaya hesabını sorarsam o kadar emeğe nankörlük etmiş olurum değil mi ?????

13 araçsız kaldığım için düştüğüm durumlar.

14. hafta tatillerinde kafa dinleyeceğime usta ile mesayi yapmalar git geller.

15 psikolojik olarak iş hayatıma ve özel hayatıma yansıtmamak için içime atmalar uykusuz geceler. (özelikle bizim işte dikkat dağınıklığı moral bozukluğu uykusuzluk bahane kabul etmez ya kendine ya çevrendekilere zarar verirsin Allah göstermesin. )

daha çok şey sayarım ama 11 - 12 maddelik durum bile benim son iki aylık maceramın özeti.

Tüm formdai abilerimi arkadaşlarımı doğru ve dürüst insanlarla ve ustalarla karşılaştırmak nasip etsin. Hala düze çıkmamış durumumun 2 sini değil 1 tanesini bile Allah sizlere yaşatmasın..

İnşallah bir sonraki başlığım güzel bir şey vesilesiyle olur.

Hakkınızı helal edin. Allaha emanet olun.

tarihinde Baki Aburşu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Offfff şiştim.

Ne diyeyim Adam kasaptan betermiş

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Aracin yönünü ustanin dukkana cevirip, icine bomba, gaz pedalina da tas koyup birakmak lazim diyecegim ama o araba o usta yuzinden dukkana ulasamadan patlar.

Buyuk gecmis olsun gercekten. Allah bir daha boyle acayip insanlarla karsilastirmasin sizi

Yorum bağlantısı
Murat Altay1
(düzenlendi)

Okurken uzuldum Allah yardimcin olsun gecms olsun

tarihinde Murat Altay1 tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Okurken bunalıma girer insan canlı yaşamış olmak yıpratmış olmalı sizi. Umarım en kısa sürede sorunuzu çözersiniz. Okudukça üzüldüm.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Geçmiş olsun, şiştim dükkan kimmiş merak ettim. Allah yardımcınız olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Baya uzun ve masraflı bir yol sizi bekliyor gibi. Bana kalırsa masrafı çıkarın bu hali ile satın aracı

Yorum bağlantısı

Boyle bir adam nasil oluyor da dukkani ayakta tutacak musteri bulabiliyor anlamis degilim. Bu nasil bir kasapliktir. Maalesef ucuz kurtulamamissiniz. Cok gecmis olsun.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Baki Aburşu

Ankarada ki bana yardımcı olacak babamın arkadaşı ankara dışında tatildeydi. bu gün telefon etti. Ankaraya döndüğünü ve ne zaman gelirsem yardım edebileceğini söyledi. ne kadar istemeyerekte olsa yıllık iznimi kullanarak Ankaraya gidip orada hem tamirat safhasında bozdukları kırdıkları parçaları tespit için ford ustasına hemde otomatik ustasına göstereceğim aracı.

Ankara'da bana yardım Olabilecek abi ve arkadaşlarımdan yardım bekliyorum.

Yunus Emre bey aracımda iki usta hatası daha keşfettim. 1. si direksiyon pompasına giden boruyu tutan bir demir var onu yerine vidalamamış V kayışına sürtüyordu.

ikinci problemde az önce başlık açtığım Emme manifesto klapelerini açıp kapamaya yarayan seleni valfin bobininin soketini kırmış. Aracı yola hazırlayacağım diye ustanın tüm bozduklarını tekrar tamir etmem gerekiyor. birde üste para vermem talep ediliyor. bu iş mahkemeyle yada çirkin bir şekilde tarafımdan hallolacak. Hakkımızda hayırlısı

Yorum bağlantısı

Ankarada ki bana yardımcı olacak babamın arkadaşı ankara dışında tatildeydi. bu gün telefon etti. Ankaraya döndüğünü ve ne zaman gelirsem yardım edebileceğini söyledi. ne kadar istemeyerekte olsa yıllık iznimi kullanarak Ankaraya gidip orada hem tamirat safhasında bozdukları kırdıkları parçaları tespit için ford ustasına hemde otomatik ustasına göstereceğim aracı.

Yunus Emre bey aracımda iki usta hatası daha keşfettim. 1. si direksiyon pompasına giden boruyu tutan bir demir var onu yerine vidalamamış V kayışına sürtüyordu.

ikinci problemde az önce başlık açtığım Emme manifesto klapelerini açıp kapamaya yarayan seleni valfin bobininin soketini kırmış. Aracı yola hazırlayacağım diye ustanın tüm bozduklarını tekrar tamir etmem gerekiyor. birde üste para vermem talep ediliyor. bu iş mahkemeyle yada çirkin bir şekilde tarafımdan hallolacak. Hakkımızda hayırlısı

Allah sabir versin. Cok ugrastirdi ve hala ugrastiracaga benziyor.

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Sivas ta ki bu maharetli ustayı merak ettim.

Geçmiş olsun Baki Bey..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...