İçeriğe Yönlendir

Focus III - 3,5 Mikron Kalınlığı Şaka Gibi Büyük Sorun

Okan Kurtulan
Çözüme git Hamit Akkuş tarafından,

Recommended Posts

Erdal Aydın

Bu arada bilmeyen arkadaşlar için yazalım. 150 200 mikron falan diyince belki hafizada badana boyası gibi bir şey oluşur.

1 mikron = 0.001 mm, 200 mikron = 0.2 mm.

Yorum bağlantısı
Murat Altay1

Bu konuda sunu soylemek istiyorum

Bir arabada noyadan cok degisen varmi ve motor mekanigi saglam mi ben buna bakarim

Benim opel aracimda 3 parca boya var denildi 4 cikti almaktanda vazgecmedim :)

Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Fordlarin böyle farklı mikronlarda değerler verdiğini herkes bilir. Benim aracimda da durum aynısı. Bu durum üretim hatası ya da kusur değildir. Siz bunu üretim kusuru olduğundan fiyat kırılması gerekir yönünde yorumlamissiniz ancak üzülerek durumun düşündüğünüz yönde olmadığını belirtmek isterim. Hatta bu konuda dava açıp kaybedenler olduğunu animsiyorum forumlardan.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Serhat ipeksoy

Bu arada bilmeyen arkadaşlar için yazalım. 150 200 mikron falan diyince belki hafizada badana boyası gibi bir şey oluşur.

1 mikron = 0.001 mm, 200 mikron = 0.2 mm.

100 mikron = 1 mm

gözünüzde canlanması için; 10 tane standart a4 kağıdını üst üste koyun yerden yüksekliği 1 mm yani 100 mikrondur.

Yorum bağlantısı
Erdal Aydın

100 mikron = 1 mm

gözünüzde canlanması için; 10 tane standart a4 kağıdını üst üste koyun yerden yüksekliği 1 mm yani 100 mikrondur.

Yanlisiniz var. Mikron, metrenin milyonda biridir. Bu hesaba göre 100.000 de biri olmasi gerekir. Metrenin 100.000 de birine tekabül eden bi ölçü birimi yok diye biliyorum. Sanayide kullanılan 1/100 mikrometreler yanıltmasın.
Yorum bağlantısı
Gürkan Çakıroğlu

Maalesef bize böyle bir bildirim yapılmamıştı.

Ama sonuç olarak aracımı istediğim fiyata ve istediğim zamanlamada söke söke sattırıp parasını aldım.

Sana göre gereksiz.

Bu tip araçların piyasa ederinden düşüğe satıldığını biliyor muydun :)

Sevgili Okan, aracının satılması, sana yardımcı olunması güzel, hayırlı olsun da kullandığın tabir biraz ayıp kaçmış

Kalın micron boyalı araç kusurlu değildir ve düşük fiyata satılmaz bunu bilen bilir.

Bende gayet iyi bilirim...

Bilmeyenlerde öğrenir der geçerim...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Gürçay Hüseyin

Mikron problemi yasamamak icin en iyisi Tesla S falan almak. Bukadar derine bakan birinin ne isi olur Ford ile.  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Yanlış hatırlamıyorsam bir kişinin daha başına gelmişti ve servisten boyanın orjinal olduğuna dair bir yazı ile aracını satmıştı.

Bana kalırsa orjinalden ince olmasındansa fabrikasyon kalın/iki kat boya olması daha iyi

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Mikron problemi yasamamak icin en iyisi Tesla S falan almak. Bukadar derine bakan birinin ne isi olur Ford ile.  :biggrin:

onlarda parça boya 7500 TL .. tarifesi.. mikron boya derler sanayi ağzı makinada çıkmayan. tek kapı 7500 TL dir

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Aracı dışarda komple boyat iyi bir ustaya. İnce sanatsal dokunuş ile bahsi geçen değeri yakalar sanırım. Eğer öyle ise alıcının hortlak görmüş gibi kaçması doğal. Koca Ford hâlâ standart boya ölçüsünü tutturamıyor ise ayıp

Yorum bağlantısı
Serkan ŞEN

Geçen hafta beyaz bir 2011 fiesta tdci beğendim pazarlığımızı yaptık , satıcı öğretmendi . Aracı alırken tavanının 2 kat boyalı olduğu söylenmiş, arkadaşda  ford servisine telefon açmış ve normal olduğu söylenmiş. Ben de fiesta sahibi arkadaşlarla konuştum , öyle bir şey duymadıklarını söylediler. Erzurum ford servisini arayıp fiestaların  tavanları iki kat mı boyanıyor diye sordum , hayır cevabı verdiler. Kuşkulandım ve vazgeçtim aracı almaktan

Yorum bağlantısı
Serkan ŞEN

Satılık aracınız varsa, al-satçı veya galerici müşterileri tanıyabilmek için çok iyi bir yöntemdir boya olayı. İlk soru; "aracın nereleri boyalı"dır. Bu işin ticaretini yapanlar doğal olarak müşteri taleplerine göre tavır alıyor. Müşteri boyasız araca 5 fazla veririm derse, galerici de boyasız aracım var diye 5 fazla istiyor. Madem kural böyle kondu o zaman hilesini de bulalım. Lokal boya ilk adım, çizik-temizlik boyası ikincisi, renk tutsun diye boyandı ile nirvanaya ulaşıyoruz.

Arz-talep meselesi yani. ;)

Kaputlar kazadan dolayı değişmez asla , buz düşer, saksı düşer .. Bir aydır araba arıyorum , artık hoşuma giden araba bulsam da arayıp soracak dermanım yok.  Bir tanesine yazdım '' buz düşmemiş galiba tekerlekli bir buz kütlesiyle çarpışmış,  çarpışma görünüyor kayıtlarda'' diye . Allahtan biraz yüzü varmışta tramerden kazada değişen parçaların listesini koymuş ertesi gün ilana

Yorum bağlantısı
Serhat ipeksoy

Yanlisiniz var. Mikron, metrenin milyonda biridir. Bu hesaba göre 100.000 de biri olmasi gerekir. Metrenin 100.000 de birine tekabül eden bi ölçü birimi yok diye biliyorum. Sanayide kullanılan 1/100 mikrometreler yanıltmasın.

evet ben yanlış biliyormuşum. çalıştığım yerde kullanılan kumpaslarda kalınlığı 0.99 mm den sonra 1 mm olarak ölçtüğü için beni o yanılttı.

7AEjPP.jpg

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...