İçeriğe Yönlendir

Kalın Plaka Karekteri Olanlar Dikkat.

Uğur Çimen

Recommended Posts

Uğur Çimen
(düzenlendi)

Sabah işe aracımla giderken görev yaptığım belediyenin önünde trafik kontrolüne girdim.tüm evrak ve ekipmanlarım tam.polis memuru arkadaş plakanı sök yoksa ceza yazacağım dedi.nedenini sorunca plaka orjinal olmadığını söyledi.aslında plaka orjinal lakin aracın ilk sahibi plaka karekterlerini yaklaşık 1mm boya ile kalınlaştırmış.neyse silerim dememe rağmen cezayı yazdı arkadaş.ama konuşma tarzı benimde üniformalı memur olmama rağmen hiç hoş değildi ve ufak bir tarışmadan sonra hatasını anlayıp beni gönderdi.92 tl trafik cezası artı 38 lirada yeni plaka bastırdım.Bu aralar polis arkadaşlar plaka olayına çok dikkat ediyorlarmış.şöförler odasının daha önceden bastığı kalın karekteli olanlara dahi ceza yazılıyormuş bilginize arkadaşlar.

tarihinde Uğur Çimen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Onlarda boyası atmayan sağlam plaka çıkarsınlar takalım.

Olay boyası çıkan veya çıkmayandan çok, genelde "güzel gözüksün diye" kalemle plaka harfleri kalınlaştırılıyor. Kanun, plakada el ile hiç bir müdahelede bulunulmaması gerektiğini söylüyor. Yani boyanız çıkıyorsa, yeni plaka bastırmanız gerekiyor.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Uğur Çimen

Olay boyası çıkan veya çıkmayandan çok, genelde "güzel gözüksün diye" kalemle plaka harfleri kalınlaştırılıyor. Kanun, plakada el ile hiç bir müdahelede bulunulmaması gerektiğini söylüyor. Yani boyanız çıkıyorsa, yeni plaka bastırmanız gerekiyor.

Evet kanunlar beğensekte beğenmesekte gayet açık ve net.Lakin gönül isterdiki benim kalınlaştırılmış plakama(çok dikkatli bakınca anlaşılıyor)gerekli işlemi yaparlarken hemen önlerinde 2 şeridi birden ihlal edip tarafiği durma noktasına getiren yolcu alan aracada gerekli işlemi yapmalarıydı.Sağlık olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Evet kanunlar beğensekte beğenmesekte gayet açık ve net.Lakin gönül isterdiki benim kalınlaştırılmış plakama(çok dikkatli bakınca anlaşılıyor)gerekli işlemi yaparlarken hemen önlerinde 2 şeridi birden ihlal edip tarafiği durma noktasına getiren yolcu alan aracada gerekli işlemi yapmalarıydı.Sağlık olsun.

%100 katılıyorum bu düşüncenize. Bu  sebeple bazen Amerika gibi uygulama yapılmalı bence. Devriyeler artmalı, sadece "çevirmeler" değil, durdurmalar da olmalı bence.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ramazan Altıntaş

Sabah sabah iyi can sıkmışlar anlaşılan geçmiş olsun. Benim anlamadığım nokta şoförler odasının bir aralar bastığı kalın plakaya bile karışıyorlar demişsiniz tamam onda hiçbir oynama yok iken nasıl oluyorda onlarada karışıyorlar sonuçta şoförler odasının bastığı plaka oynama yok kanunlara uygun :unsure2:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Çimen

Sabah sabah iyi can sıkmışlar anlaşılan geçmiş olsun. Benim anlamadığım nokta şoförler odasının bir aralar bastığı kalın plakaya bile karışıyorlar demişsiniz tamam onda hiçbir oynama yok iken nasıl oluyorda onlarada karışıyorlar sonuçta şoförler odasının bastığı plaka oynama yok kanunlara uygun :unsure2:

Bizzat plakayı basan arkadaş söyledi bunu.bende anlamış değilim.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Plaka harflerinin ölçüleri dahi kanunen bellidir ve dışına çıkılamaz. Şoförler odasının bastığı kalın harfli ve rakamlı plakalar mühürlü olmalarına rağmen kanuni özellikleri taşımıyorlar maalesef.

Benim aracımda da aynı şekilde mevcut ve polis çevirse yapacak bir şeyim yok. Şükür, İstanbul'da şimdiye kadar sorun yaşamadım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Elazığ 'da 2014 yılından itibaren oda ince plaka basmıyor. Suçlu kullanıcı mı? Madem öyle birşey var, neden burada kontrol yapılmıyor? Bence tersinden kalkmış bir memur arkadaşa denk geldiniz. Geçmiş olsun.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Merhabalar öncelikle geçmiş olsun. Benim aracımda app plaka var. 2016 da muayeneye girdi. 6 yıldır aynı istasyonda muayneye  giriyor. (Ayvalık tüvtürk) 2014 girdiğinde plakaya bir şey dememişlerken . Bu sene plaka için hafif kusur yazmışlar. Orjinal plakalar  bagajda duruyor. Örnek olması açısından resimde ekliyorum.

LQd46b.jpg

tarihinde Öztunç Ünal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Uğur Çimen

Merhabalar öncelikle geçmiş olsun. Benim aracımda app plaka var. 2016 da muayeneye girdi. 6 yıldır aynı istasyonda muayene giriyor. (Ayvalık) 2014 girdiğinde plakaya bir şey demmişlerken . Bu sene plaka için hafif kusur yazmışlar. Orjinal plakalar  bagajda duruyor. Örnek olması açısından resimde ekliyorum.

Teşekkürler.Benim bugüne kadar kullandığım tüm araçlarımın plakaları olması gerektiği gibiydi.2 hafta önce muayeneye girdim sıkıntısız geçtim.demekki olacağı varmış.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Benim çok garibime gitti şimdi. Biz şoförler odasından o şekilde alıyoruz plakayı. Üzerinde mühür de var, hiç bir tahrifat da yok. Hangi maddeye binaen yazabilirler ki cezayı...?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Tekin

Onlarda boyası atmayan sağlam plaka çıkarsınlar takalım.

kesinlikleee...!!! Benim aracın ön plakasının 06 kısmı kavladı.. pleksi yapıstırıcam ceza, boya vurcam yine cezaa...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Şimdi bunu şoförler odası 20tl fark ile bastı buna ceza mı yazacaklar ? App de değil Alinin tarifi gibi kalinlastirilmis plaka

05f932ef2e5fad9b2dbb611999916d74.jpg

008d6c4d0600919e509c68fdaac30509.jpg

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Maksat üzümü yemek değil bağcıyı dövmek. Kurallara uymayan , eksik evrağı olan araçlara yoğunlaşsalar bize daha çok faydası olur.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Kalın puntolu app plaka var. Sıkıntı yaşamadım. Muayeneden de kusur yazmadılar. 

Polislerin artık böyle kıldan tüyden gıldır gıcık işlerle uğraşmak yerine trafiği gerçekten tehlikeye atan durumlara yoğunlaşmaları gerekiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdal Aydın

Piyasa cakma xenon doluyken, sapsarı far doluyken, gece vakti farı kapatıp sapsarı sis fariyla gezen apaci doluyken, ne kavşak ne kırmızı dinleyen minibüs taksi doluyken, 70 beygirlik arabasına soba borusu bağlayıp herkesi uykusundan uyandıran maganda doluyken, plakasiz sigortasız çingene arabası doluyken polisin gelip de kıldan tuyden şeylere ceza yazması gerçekten kabul edilecek bişey değil. Eski oturduğum mahalleye bonzai satıcıları dadanmış, arkadaşım 3 kere aradı polisi kimsenin umrunda olmadığını söyledi. Hayret, vallahi hayret.

• Beğen 14
Yorum bağlantısı
Uğur Çimen

Şimdi bunu şoförler odası 20tl fark ile bastı buna ceza mı yazacaklar ? App de değil Alinin tarifi gibi kalinlastirilmis plaka

Benim plakamda bu şekildeydi lakin bunuda kabul etmiyorlar.Oda kalın plaka basımınıda durdurmuş.

Geçmiş olsun Uğur, sırf koçan doldurmak için yazdı herhalde.

Teşekkürler Ali abi.Koçanda kalkmış galiba.tabletten tutanağı doldurup yasarkasa fişine benzer bir çıktı veriyorlar.

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Benim plakayı basan Etimesgut şube boyadan o kadar kacinmis ki yazılar yamuk yumuktu birde üstüne silinmiş. Bende mecburen app yaptırdım. Polis çevirirse eskisini gösterip okunmasa daha mı iyi demek için yanımda taşıyorum. :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...