İçeriğe Yönlendir

Yetkili Serviste Bakım Fiyatları Değişir Mi ?

Güven Kaya

Recommended Posts

Erol Güven

Bakım için servise gitmek gereksiz onların verdiği fiyata dışarıda çok uyguna yaptırabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Mehmet yusuf şahan

Ben istanbul pendik de 200 tl yaptırdım [emoji51] ahanda yeni geldim şimdi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum bağlantısı
Turgay Özçelik

Aracını güvenle,sıkıntısız uzun bir süre kullanmak isteyen bir kullanıcı, aracına dışarıdan yaptırdığı tüm uygulamaları parça ve işçilik kalitesi yönünden tek tek değerlendirmelidir. Sadece maliyet gözlüğü ile bakmak sonunda bizi daha büyük maliyetlerle karşı karşıya bırakır. Örneğin kullanılacak yağın madeni veya tam sentetik olması bile sadece yağ kaleminde iki kat maliyet farkı yaratabiliyor ki tam sentetik yağların motora katkısı tartışılmaz. Bunun üzerine motor,yürür elektrik aksamında kullanılan parçaların değişiminde orjinalliğin aranması ister istemez maliyeti arttıracaktır. Maalesef acı gerçek şu ki bu araçlara severek biniyorsak hakkettikleri bakımı da sonuna kadar yaptırmalıyız. İşte bu noktada Türkiyem şartlarında çok zor olsa da sizin ve aracınızın dilinden anlayan bir usta bulmak önemli hale geliyor. Sizi gereksiz masrafa sokmayacak, kendini değil sizi ve aracınızı ön planda tutabilecek birini bulmak şart, zira Türkiyem şartlarında araba firmalarının garanti dediği şey koccaman bir yalandan ibaret.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Evren Erakçora

Bugün yetkili serviste bakım yaptırdım, kampanya varmış karbonlu polen filtresi ile birlikte 300TL tuttu. Arka silecek süpürgesi 50 TL civarı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

faturada fmy formula fe plus yağ yazıyor. Servis elemanı Castrol yağ kullanıyoruz dedi, hangisi doğrudur? 

Yorum bağlantısı
Ozlem Kaya

Bugün yetkili serviste bakım yaptırdım, kampanya varmış karbonlu polen filtresi ile birlikte 300TL tuttu. Arka silecek süpürgesi 50 TL civarı.

faturada fmy formula fe plus yağ yazıyor. Servis elemanı Castrol yağ kullanıyoruz dedi, hangisi doğrudur? 

Evren Bey hayırlı olsun daha nice kazasız belasız kmlere diyorum. Kaç km veya yıl bakımı idi? 

Madem Castrol kullanıyor neden faturaya başka yazmış, beyan edilen doğrudur gibime geliyor ama hiç tanımadığım bir servis.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Teşekkürler. Yıllık bakım, 80bin km. Yaş indirimi yaptılar, normalde pahalıdır.   Yılda 250-300 bir şey değil. Arabamı seviyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...